Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Пундяк Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Пундяк Т. О. 
Динаміка антитіл за спонтанного сальмонельозу у телят / Т. О. Пундяк // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 4. - С. 106-111. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Сальмонельоз сільськогосподарських тварин реєструють у всіх країнах світу. Хвороба завдає значних економічних збитків тваринництву. Так, за даними (Зароза В. Г., 1985), захворюваність тварин у випадку несвоєчасного проведення протисальмонельозних заходів сягає 50 - 80 %, летальність - 50 - 70 %. За останні роки у багатьох країнах світу відзначено значне зростання кількості спалахів захворювання сальмонельозом як сільськогосподарських тварин, так і людей. Рівень захворювання людей на сальмонельоз в Україні в останні роки не зменшується: на 100 000 населення в ці роки він коливався в межах величин 15,91 - 21,78 випадків. Проведено ретроспективний імунологічний моніторинг динаміки антитіл до антигенів мікробної клітини сальмонел у клінічно хворих і клінічно здорових телят за спонтанного сальмонельозу на неблагополучних щодо сальмонельозу молочнотоварних фермах. Рівень антитіл до антигенів сальмонельозної палички за спонтанного сальмонельозу у телят мають динаміку вірогідного зростання в перші 30 діб після одужання клінічно хворих на сальмонельоз телят із наступним поступовим зниженням їх рівня. Виявлення високих (>> 1:100) титрів антитіл в РА або в РНІФ, що вказує на наявність активного інфекційного процесу в організмі досліджених тварин. Виявлення рівня антитіл до антигенів мікробної клітини сальмонел у РА і РНІФ у сироватці крові молодняка великої рогатої худоби у титрах 1:100 і вище, що вказує на перебігу активного інфекційного процесу в популяції сприйнятливих тварин. Рівень антитіл у сироватці крові телят за активного інфекційного процесу або за сальмонелоносійства до антигенів S. dublin є вірогідно вищими, ніж до антигенів S. typhimurium, що вказує на еволюційно триваліші взаємини між популяцією великої рогатої худоби, як господарем і S. dublin, як паразитом. Обидві імунологічні реакції - РА і РНІФ як у комплексному, так і самостійному застосуванні об'єктивно віддзеркалюють іимунологічний статус популяції господаря за сальмонельозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пундяк Т. О. 
Ретроспективний серологічний скринінг сальмонельозу великої рогатої худоби у західних областях України : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / Т. О. Пундяк; Держ. вет. та фітосанітар. служба України, Держ. наук.-контрол. ін-т біотехнології і штамів мікроорганізмів. - Київ, 2015. - 19 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.221-911-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416310 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Пундяк Т. О. 
Динаміка титрів антитіл за спонтанного сальмонельозу у телят / Т. О. Пундяк, Б. М. Куртяк // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2014. - Вип. 15, N 1. - С. 212-217. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Рівні антитіл до антигенів сальмонельозної палички за спонтанного сальмонельозу у телят мають динаміку достовірного зростання в перші 30 діб після одужання клінічно хворих на сальмонельоз телят із наступним поступовим зниженням їх рівня. Виявлення високих (>> 1:100) титрів антитіл в РА або в РНІФ є свідченням активного інфекційного процесу сальмонельозу в організмі досліджуваних тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.221-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського