Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Пшиченко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Пшиченко В. В. 
Зміни морфо-функціональної активності шишкоподібної залози щурів при різних видах стресу : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.11 / В. В. Пшиченко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Встановлено особливості морфології та функціональної активності шишкоподібної залози (ШПЗ) щурів у разі гострих іммобілізаційних, хронічних стресах та залежно від режимів освітлення. Вивчено особливості морфології паренхіми ШПЗ щурів залежно від впливу різних видів стресових факторів і режимів освітлення. З'ясовано зміни функціональної активності ШПЗ при різних видах стресу та за умов порушеного фотоперіоду. Встановлено залежність морфометричних показників пінеалоцитів від стану функціональної активності ШПЗ. Досліджено стан судинного русла ШПЗ у разі гострого іммобілізаційного та хронічного стресах у поєднанні за умов порушеного фотоперіоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.11-29 + Е60*737.16*801.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пшиченко В. В. 
Зміни морфо-функціонального стану шишкоподібної залози щурів при різних видах стресу : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.11 / В. В. Пшиченко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Вивчено морфофункціональний стан шишкоподібної залози (ШПЗ) щурів за умов гострого та хронічного стресів на фоні зміненого фотоперіоду. На підставі проведених гістологічних і морфометричних досліджень встановлено, що морфофункціональні зміни ШПЗ за умов впливу стресових факторів менш виражені у тварин, яким моделювали фізіологічну гіперфункцію епіфізу. У тварин, підданих стресу на тлі гіпофункції ШПЗ, виявлено більш виражені морфологічні зміни паренхіми органу та судинного русла. Експериментально доведено, підвищення функціональної активності ШПЗ щурів за умов гострого стресу та гострого стресу на тлі фізіологічної гіперфункції епіфіза. Встановлено збільшення кількості активних світлих пінеалоцитів, а також збільшення їх морфометричних параметрів. В судинної системи виявлено прояви артеріальної гіперемії. У щурів із гіпофункцією ШПЗ гострий стрес супроводжується змінами протилежного характеру: кількість активних світлих клітин зменшується, а темних, навпаки збільшується. Виявлено зменшення морфометричних параметрів світлих пінеалоцитів, а також порушення реологічних властивостей крові, що свідчить щодо пригнічення функціональної активності ШПЗ. Доведено, що хронічний стрес в поєднанні за умов порушеного фотоперіоду призводить до пригнічення функціональної активності ШПЗ. Виявлено суттєве зниження кількості активних світлих клітин, достовірне зменшення їх морфометричних параметрів та відсутність формених елементів крові у просвітах кровоносних судин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*737.16 + Е60*697.6 + Р415.11-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пшиченко В. В. 
Структурно-функціональна характеристика епіфізу щурів за умов хронічного стресу та цілодобового освітлення / В. В. Пшиченко, В. С. Черно, М. А. Волобуєв // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2015. - 14, № 1. - С. 90-92. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено дослідження з вивчення структурно-функціональних особливостей епіфіза щурів за умов хронічного стресу та освітлення впродовж 30-ти днів. Встановлено, що абсолютну більшість становлять темні пінеалоцити. Виявлено, що збільшується і кількість темноядерних світлих пінеалоцитів. Відзначено, що пінеальні клітини розташовуються в паренхімі епіфізу компактно, тільки на периферії органа виявлено ділянки розрідженого розташування клітинних елементів, що зумовлено процесами їх вакуолізації. Морфологічна перебудова паренхіми епіфіза свідчить про те, що хронічний стрес у поєднанні з умовами порушеного фотоперіоду, зумовленого перебуванням тварин за цілодобового освітлення впродовж 30 діб, супроводжується пригніченням його функціональної активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*737.16 + Е60*697.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського