Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Пірцхалава Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Рашевська Л. О. 
Мікробіологічний моніторинг внутрішньолікарняного контролю у відділковій лікарні на ст. Люботин протягом 1992 - 2006 рр. / Л. О. Рашевська, Л. М. Пироженко, Т. В. Півненко, Т. В. Пірцхалава, І. В. Коробкова, Н. О. Тихонова, Т. Г. Чумак // Медицина трансп. України. - 2008. - № 4. - С. 92-97. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Приведены результаты мониторинга микробного пейзажа участковой больницы на ст. Люботин за 15 лет, в частности смывов внешней среды, проб воздуха, рук хирургов, чувствительности выделенных организмов к дезинфекторам. Полученные результаты свидетельствуют о необходимости создания базы данных выделенных микроорганизмов с определением их чувствительности к антибиотикам, антисептикам, дезинфекции. Это позволит вносить коррективы в тактику и стратегию антибиотикотерапии и антибиотикопрофилактики, оценивать эпидемическую ситуацию и оперативно принимать необходимые меры.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)21 л76

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Браіловський М. М. 
Застосування засобів масової інформації у інформаційно-психологічній війні / М. М. Браіловський, Т. П. Пірцхалава, В. О. Хорошко, Ю. Є. Хохлачова // Інформатика та мат. методи в моделюванні. - 2021. - 11, № 3. - С. 162-172. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Сформовано рекомендації щодо протистояння інформаційній війні. Проведено аналіз факторів інформаційних впливів та протидія інформаційній зброї, в результаті якого зазначено ряд можливих дій для здійснення протидії російській інформаційній ескалації в Україні з метою створення гідної і адекватної відповіді на інформаційні виклики сучасності. Запропоновано підхід, який дозволяє відстоювати власні інтереси та інтереси держави в умовах глобальних інформаційних впливів. Як показує досвід останніх збройних конфліктів одними з найважливіших механізмів війни є не тільки зміни у військовій справі, але й інформаційна революція, яка зараз переживає стадію формування. Прикладом масштабного використання інформаційної зброї є інформаційна війна, яка ведеться Росією проти України. Забезпечення інформаційної безпеки в сфері державного та муніципального управління грунтується на детальному аналізі структури та змісту управління, а також інформаційних процесів і використання при управлінні відповідних технологій. При цьому визначальними факторами при розробці засобів інформаційної зброї стають саме індивідуальні особливості людини та соціуму. Для того, щоб змоделювати поведінку людини (або суспільства), необхідно знати саме її (його) індивідуальні особливості та переваги. Зараз уже зрозуміло, що інформаційна боротьба стає тим фактором, що впливає на саму війну, її початок, хід і результат. Це підтверджується агресією Росії проти України. Тому, досить актуальною проблемою безпеки України є розробка концепції захисту системи інформаційно-аналітичного забезпечення завдань інформаційної боротьби. У ході проведеного дослідження було сформовано рекомендації щодо протистояння у інформаційній війні. Проведено аналіз факторів інформаційних впливів та протидії інформаційній зброї, який дозволяє зазначити що потрібно, для того, щоб протидіяти російській інформаційній ескалації в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц015

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Пірцхалава Т. 
Інформаційно-психологічні впливи та інформаційно-психологічна війна як складові частини інформаційної боротьби / Т. Пірцхалава, Ю. Хохлачова, В. Хорошко, Є. Іванченко // Безпека інформації. - 2022. - 28, № 1. - С. 26-34. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

У теперішній час, який характеризується інтенсивним застосуванням різних методів інформаційного, психологічного, технологічного пресингу, що особливо пов'язано з розвитком сучасних технологій, які дозволяють здійснювати вплив на свідомість, на психіку більшої кількості людей одночасно без взаємодії та прямого контакту з ними актуальною стає проблема інформаційно-психологічного впливу (ІПВп) на свідомість людини, суспільства та держави в різних сферах їх життєдіяльності. Кіберпростір перетворився на окрему сферу боротьби, де постійно відбуваються різнопланові інциденти. Відповідно до мети, завдань форм та засобів ІПВп та інформаційно-психологічної війни (ІПВ) необхідно створювати та забезпечувати протидію їм. Неконтрольоване використання інформаційного простору і отримання значних переваг від його використання призвело й до виникнення принципово нових пов'язаних з цим проблем. Головною з них стало різке загострення міжнародної конкуренції за володіння власне інформаційними ринками. При цьому для забезпечення інформаційної боротьби та проведення окремих операцій країни світу доволі активно почали використовувати можливості інформаційного простору (мережі Internet). Доведено, що ІПВп - це елементи інформаційної боротьби-політичні конфлікти в яких політична боротьба ведеться у формі інформаційно-психологічних операцій із застосуванням інформаційної зброї. На сучасному етапі наука та техніка мають в розпорядженні такі теоретичні розробки на базі яких здійснюється технологізація інформаційної боротьби. Результатом є зростання ефективності застосування інформаційних технологій, яке призвело до кардинальних змін в суспільстві, економічній, політичній та інших сферах окремої країни або ж у світовому масштабі. Міждержавні конфлікти спонукають надмірно великі втрати для кожної з ворогуючих сторін. Тому прийоми, які широко застосовуються є лише напівспівробітництво, взаємна конкуренція в розвитку, в прагненні до лідерства. Діяльність у інформаційній боротьбі дає виклик можливості для використання цих підходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц015

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Хорошко В. 
Інформаційна зброя як інструмент інформаційної війни / В. Хорошко, Ю. Хохлачова, Т. Пірцхалава, І. Іванченко // Захист інформації. - 2022. - 24, № 2. - С. 50-58. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Інформаційна зброя - це новий еволюційний крок на шляху розвитку новітніх зразків зброї. Така зброя має специфічні та характерні тільки їй ознаки. В сучасних умовах військової агресії Росії збройна боротьба набула ознак не тільки інформаційної війни. Її акценти змістилися у бік реалізації інформаційних технологій. При цьому дедалі більше значення у досягненні політичних та воєнних цілей набувають інформаційно-психологічні операції, акції, дії та інформаційна зброя, недооцінка можливостей якої у сучасній інформаційній війні може стати фатальною під час подальшого загострення воєнно-політичної обстановки. Це підтверджується тими бойовими діями, які зараз ведуться в Україні. В сучасній війні неможливо досягти поставлених цілей без постійного здійснення заходів інформаційної війни. Тому фахівці виділяють інформаційну зброю як самостійний вид зброї, яка розглядається як засіб ведення інформаційної боротьби. Інформаційна війна та впливи можуть проводитися у політичній, економічній, оборонній, науково-технічній та інших сферах шляхом: впливу на елементи інформаційно-телекомунікаційних систем з метою знищення елементів інфраструктури державного та військового управління, перехоплення та обробка відкритої інформації, що циркулює в інформаційних системах і друкується в засобах масової інформації; несанкціонованого доступу до інформаційних ресурсів та з їх наступним перегрупуванням, знищення або розкраденням; перехоплення та дешифрування інформаційних потоків, переданих каналами зв'язку, побічними випромінюваннями або отриманих за рахунок використання спеціальних технічних засобів перехоплення інформації; формування та поширення інформаційними каналами супротивника або глобальних мережах дезінформації з метою впливу на оцінки, наміри та орієнтацію людини, групи людей, суспільства в цілому та військово-політичне керівництво держави. Інформаційна війна - це поширення певних ідей, поглядів чи ідеології, є засобом певної політики. Глобальним інструментом її реалізації є засоби масової інформації та різні комунікації. Розглянуто теорію інформаційної війни у політичній сфері, слід враховувати, що вона відбувається на стратегічному, оперативному та тактичному рівнях. В основному на стратегічному рівні діє вища політична еліта держави, а інформаційні підрозділи політичного шляху - на оперативному та тактичному рівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.131.5:З970.40

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського