Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Піх Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Піх Ю. А. 
Загальна характеристика секуляризації і десекуляризації правових систем релігійного типу : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Ю. А. Піх; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів, 2019. - 19 c. - укp.

Здійснено комплексне досліження процесів секуляризація і десекуляризації правових систем релігійного типу. Висвітлено сучасні підходи до класифікації правових систем та визначено, що у порівняльному правознавстві не сформовано єдиної позиції про те, які існують правові сім’ї. Встановлено, що у теоретичному аспекті класифікації допомагають упорядкувати різноманітні правові системи на основі їхніх спільних і специфічних рис, що забезпечує зручність їх вивчення. Аналіз критеріїв класифікації правових систем здійснено для аналізу загально-теоретичних аспектів секуляризації та ресекуляризації у релігійних правових системах та їх місця на правовій карті світу, з’ясування правової природи і особливостей релігійних правових систем та з метою їх подальшої класифікації. Зазначено, що основу сучасних релігійно-правових систем та окремих їх юридичних інститутів формують ціннісно-нормативні положення, формалізовані в священних текстах (Біблія, Коран), і незважаючи на світський характер багатьох державно-правових просторів, є фундаментальною основою для розвитку нормативно-правового регулювання, легітимації результатів юридичної діяльності тощо. Проаналізовано процеси секуляризації і десекуляризації у правових систем мусульманських держав та виявлено внутрішні протиріччя та конфлікти у взаємодії світського і духовного. Проаналізовано унікальність взаємин держави і релігійних інститутів в Ізраїлі. Визначено, що в Ізраїлі релігійні інститути не відокремлені від держави, на відміну від України та більшості західних країн. Зазначено, що складність процесів взаємодії правових норм з іншими соціальними нормами полягає в тому, що в кожному конкретному випадку вона може виявлятися по-різному. В одних випадках ці норми можуть доповнювати одна одну, а в інших – взаємозаперечувати. Специфіка кожного соціального регулятора, якими є право та релігія, дозволяє найбільш ефективно впливати на суспільні відносини для досягнення суспільно значущих цілей. Право і релігія в процесі соціонормативного регулювання є самодостатніми соціальними регуляторами, різноманіття унікальних властивостей яких розкривається в їхній взаємодії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440542 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського