Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Радзиховський М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Радзиховський М. Л. 
Герпесвірусні інфекції коней першого та другого типів (удосконалення діагностики та лікування) : автореф. дис ... канд. вет. наук : 16.00.03 / М. Л. Радзиховський; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2009. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312.9-7 гепресвірусні

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Радзиховський М. Л. 
Мікроскопічна будова та морфометричні показники дванадцятипалої кишки курей, вирощених в умовно чистій та другій зоні щодо радіоактивного забруднення / М. Л. Радзиховський, О. В. Дишкант, О. А. Нікітін // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 302-307. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

З'ясовано морфометричні особливості росту та розвитку дванадцятипалої кишки курей у постнатальному періоді онтогенезу. Встановлено морфологічні зміни дванадцятипалої кишки курей, вирощених за умов радіоактивного забруднення. Проведено морфометричний аналіз досліджуваного органу на тканинному і клітинному рівнях у курей, вирощених в умовно чистій (контрольна група) та другій зоні щодо радіоактивного забруднення (дослідна група). Виявлено асинхронність збільшення маси та довжини кишки та встановлено інтенсивність змін їх вагових та лінійних параметрів у курей досліджуваних груп від одно до 180-добового віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Радзиховський М. Л. 
Макроскопічні зміни у цуценят за експериментального відтворення коронавірусного ентериту / М. Л. Радзиховський // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2018. - № 4. - С. 174-177. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На основі проведеного аналізу літературних джерел, результатів моніторингових та власних досліджень з'ясовано, що вірусні ентерити займають провідне місце в інфекційній патології собак і наносять значні збитки власникам тварин. Враховуючи актуальність даного питання, результатом наших досліджень є уточнення, доповнення та узагальнення даних щодо патоморфології різних органів собак за коронавірусного ентериту, що дасть можливість більш детально з'ясувати вплив збудника хвороби на організм тварин. Представлено результати вивчення макроскопічних змін у собак за експериментального відтворення коронавірусного ентериту. За результатами патолого-анатомічного розтину трупів цуценят спостерігаються мікроскопічні зміни у внутрішніх органах, а саме серозний лімфаденіт, тимусі та підшлунковій залозі набряк і гіперемію, нирки нерівномірно забарвлені в коричневий колір, печінка і серце збільшені, розширені судини головного і спинного мозку. Таким чином, виявлений комплекс патолого-анатомічних змін у цуценят за експериментального відтворення хвороби можна вважати характерним критерієм патоморфологічної діагностики коронавірусного ентериту у собак.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.353

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Радзиховський М. Л. 
Гістологічні зміни в печінці та нирках за експериментального відтворення парвовірозу у собак / М. Л. Радзиховський // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 1. - С. 123-129. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Вірусні ентерити займають провідне місце в інфекційній патології собак і призводять до тяжких розладів таких систем, як шлунково-кишкова, серцево-судинна та дихальна. Комплексна діагностика цієї патології у собак розроблена недостатньо. Наведено результати вивчення гістологічних змін у печінці і нирках собак за експериментального зараження парвовірусним ентеритом. Проведено гістологічне дослідження внутрішніх органів, відібраних від трупів (n = 5) цуценят, метис лабрадора з безпородною, що були заражені польовим ізолятом парвовірусу, культивованим на гетерологічних культурах клітин (СПЕВ, ВНК-21, RK-13). Присутність парвовірусу, без інших асоціантів у дослідних тварин, підтверджено в ІФА та ІХА. Виготовлені гістологічні зрізи фарбували гематоксиліном й еозином за стандартними прописами. Загальну гістологічну будову і мікроструктурні зміни в гістологічних препаратах вивчали під світловим мікроскопом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.353

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Радзиховський М. Л. 
Морфологічні показники крові у собак за різних форм прояву парвовірусного ентериту / М. Л. Радзиховський // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 2. - С. 151-155. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Випадки діареї у собак у ветеринарній практиці - явище звичайне і у більшості випадків вимагає лише невеликого ветеринарного втручання. Проте, завжди є потенційна вірогідність того, що будь-який із випадків викличе серйозне захворювання. Наведено результати гематологічних і біохімічних показників крові собак за різних форм прояву парвовірусного ентериту. За результатами проведених комплексних досліджень показано, що у собак, хворих на парвовірусний ентерит, характерними є зміни морфологічного та біохімічного складу крові. Було встановлено незначні відхилення від фізіологічних лімітів, залежно від форми прояву захворювання, які в основному характеризують функціональний стан печінки та серця. За парвовірусного ентериту встановлено поліорганну недостатність із розвитком патологічної імуносупресії - гепаторенального синдрому.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.353 + П673-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лісова В. В. 
Коронавірусна інфекція собак : монографія / В. В. Лісова, М. Л. Радзиховський; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Ямчинський О.В., 2019. - 126 c. - Бібліогр.: с. 115-126 - укp.

Узагальнено дані сучасної літератури та наведено результати досліджень щодо коронавірусної інфекції собак, зокрема хворобу розглянуто з різних сторін і на різних рівнях деталізації біологічних і молекулярно-генетичних характеристик етіологічного фактору, філогенезу, патогенетичних механізмів та особливостей епідеміології та епізоотології, клінічного прояву та патоморфологічних змін. Детально описано макро- та мікроскопічні зміни в різних органах за коронавірусної інфекції в собак. Окрему увагу приділено особливостям діагностики та профілактики коронавірусних захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.353

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Радзиховський М. Л. 
Показники еритроцитопоезу за герпесвірусної інфекції першого та другого типів у коней / М. Л. Радзиховський, О. В. Дишкант, А. А. Антонюк // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 2. - С. 159-163. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Лісова В. В. 
Парвовірози в собак : монографія / В. В. Лісова, М. Л. Радзиховський, О. В. Дишкант; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Євро-Волинь, 2022. - 206 c. - Бібліогр.: с. 189-206 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.353 + П843.9

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА859817 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Радзиховський М. Л. 
Патоморфологія, діагностика, лікування та профілактика ентеритів вірусної етіології у собак : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.02, 16.00.03 / М. Л. Радзиховський; Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького. - Львів, 2021. - 42 c. - укp.

Увагу приділено проблематиці інфекційних ентеритів собак. Науково обгрунтовано результати досліджень епізоотологічних особливостей парво- та коронавірусної інфекції та встановлено їх роль у нозологічному профілі ентеритів собак. З’ясовані зміни гематологічних показників у собак за парво- і коронавірусного ентериту. Визначено коливання морфологічних і біохімічних показників крові залежно від різних клінічних форм парвовірусної інфекції. Для оцінки порушень гуморальної та клітинної ланок імунітету, мікро- і макрофагальної системи, зниження неспецифічного захисту організму запропоновано і науково обгрунтовано проведення аналізу інтегральних лейкоцитарних індексів на основі формули крові, що відображає стан нейрогуморального гомеостазу. Встановлено показники клітинного імунітету в собак, хворих на нарво- і коронавірусний ентерит, котрі порівняні з динамікою результатів після вакцинації для визначення оптимального терміну ревакцинації. Визначено зміни показників гуморального імунітету проти парвовірусного ентериту після перехворювання у певні поствакцинальні періоди, враховуючи концентрації специфічного Ig G та напруженість передачі материнських антитіл. Розроблено й апробовано схему отримання фракції тотальних Ig G методом афінної хроматографії за допомогою сорбентів на основі іммобілізованих імуноглобулінів зв’язувальних білків, зокрема, рекомбінантного білка А Staphylococcus aureus з високим рівнем стабільності. Виділено польові штами корона- та парвовірусу, проведено їх ізоляцію й адаптацію в системі in vitro та визначено патогенність на сприйнятливих тваринах. Експериментально доведено можливість адаптації та накопичення польового ізоляту парво- та коронавірусу в системі in vitro на гетерологічних культурах клітин з визначенням їх патогенності. Показано, що виділений польовий ізолят здатен викликати розвиток хвороби у собак за експериментального інфікування. З метою удосконалення діагностики інфекції розроблено протокол постановки ПЛР для виявлення ДНК парвовірусу в біологічному матеріалі. Встановлено, що мікроскопічні та гістохімічні зміни в органах і тканинах собак, експериментально інфікованих парвовірусом дещо відрізняються від таких у спонтанно хворих тварин. Однак, макроскопічні зміни були подібними. Експериментально встановлено, що за коронавірусної інфекції у цуценят основні макроскопічні зміни локалізувалися в тонкому кишечнику. На підставі вивчення макро- та мікроскопічних змін у тканинах і клітинах організму собак за парво- та коронавірусної інфекції при природному і експериментальному інфікуванні встановлені діагностичні маркери та розроблено схему диференційної патоморфологічної діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.332-953-8 + П873.353

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського