Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Райтер Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Райтер Р. І. 
Аналіз варіативності техніки спаду в процесі еволюції / Р. І. Райтер // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 16. - С. 9-12. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано поширені варіанти техніки спаду за матеріалами кіно- та відеозйомки за період 1952 - 1997 рр. Розглянуто питання варіативності розповсюджених форм спаду залежно від кваліфікації гімнаста та складності вправ.


Ключ. слова: спад, стадія, згинально-розгинальні рухи, варіативність.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.04

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Райтер Р. І. 
Координаційна структура м'язових зусиль при хлистоподібно-кидковому масі / Р. І. Райтер // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 15. - С. 31-36. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено характеристику роботи м'язів під час виконання махових вправ із застосуванням різної техніки. Обгрунтувано доцільность виконання цих вправ хлистоподібно-кидковим способом на засадах раціональності м'язової координації.


Ключ. слова: хльостоподібно-кидковий мах, обертаючий момент, кінематичні характеристики, технічна основа
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Райтер Р. И. 
Рабочая классификация упражнений, выполняемых большим махом с противовращением / Р. И. Райтер // Физ. воспитание студ. творч. спец. - Х., 2001. - № 3. - С. 30-34. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Наведено результати досліджень щодо вивчення техніки виконання махових вправ на перекладині з протиобертанням. Визначено їх оптимальні варіанти, розроблено робочу класифікацію.


Ключ. слова: рабочая классификация, вариативность, противовращение, техническая основа
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Райтер Р. І. 
Базова технічна підготовка гімнастів на перекладині : Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / Р. І. Райтер; Львів. держ. ін-т фіз. культури. - Л., 2002. - 20 c. - укp.

Узагальнено та проаналізовано досвід теорії та практики юнацького спорту з питань підвищення ефективності процесу навчання та вдосконалення техніки сучасних складних махових вправ на перекладині. Шляхом біохімічного та системно-структурного аналізу кіноматеріалів махових вправ на перекладині досліджено їх розповсюджені форми та з'ясовано раціональні варіанти. Розкрито основні механізми згинально-розгинальних рухів у плечових і кульшових суглобах і виявлено їх оптимальні варіанти. Визначено універсально-видові та індивідуально-видові локальні компоненти махових вправ, які складають базову технічну підготовку гімнастів на перекладині. Розроблено та обгрунтовано методику навчання маховим вправам, сконструйовано тренажерні пристрої, підібрано комплекс спеціальних підготовчих вправ для правильного формування рухових навичок і прискорення процесу оволодіння базовими вправами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.611.521 + Ч516.85

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Райтер Р. І. 
Гімнастична термінологія : навч. посіб. / Р. І. Райтер, В. М. Завійська, В. В. Іваночко, І. М. Блащак, Л. В. Лукасевич, І. І. Наявко; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. - Л. : Вид-во Львів. комерц. акад., 2012. - 319 c. - Бібліогр.: с. 314-317 - укp.

Розкрито зміст основних загальновживаних гімнастичних термінів зі стройових вправ, крокування та бігу (шикування, гімнастичні розминання, дії в русі, фігурне марширування, рухи по колу, перешикування з рухом у косих напрямах), вправ на розвиток фізичних якостей та вільні вправи. Подано трактування понять з прикладних вправ (лазіння, переповзання, метання та ловля), вправ з предметами (гімнастичною палицею, скакалкою), вправ на гімнастичних приладах (викрути, повороти, підйоми, хвати), акробатичних вправ ( сальто, шпагати, стійки, перекати), вправ художньої гімнастики (хвиля, помахи, ходьба, біг, рівновага).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.5 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА757621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Райтер Р.  
Загальні основи технічної підготовки спортсменів складнокоординаційних видів спорту залежно від їхньої конституції будови тіла / Р. Райтер, О. Лесько, І. В. Огірко, О. Борик // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2012. - № 4. - С. 464-468. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

За результатами вивчення й аналізу антропометричних показників виділено три основні типи тілобудови спортсменів складнокоординованих видів спорту. На прикладі виконання вправ великим махом на поперечині розглянуто зміну розташування ЗЦВ тіла спортсмена з різними типами будови тіла під час переміщення рук і ніг відносно тулуба, як складовими згинально-розгинальних рухів у плечових і тазостегнових суглобах, що лежать в основі руху гімнаста. Показано, що ЗЦВ тіла в спортсменів одного й того ж росту змінюється по-різному, в одному і тому ж положенні рук і ніг, залежно від конституції. Розглянуто вплив зміни ЗЦВ тіла спортсмена на такі основні біомеханічні характеристики, як момент інерції та кінетичний момент, що є основними показниками зміни механічної енергії у разі обертових рухів гімнаста на поперечині за рахунок рухів у тазостегнових і плечових суглобах у підготовчій та основній стадіях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.151.2 + Ч510.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Райтер Р. І. 
Основні напрями спеціальної фізичної підготовки в рукоборстві / Р. І. Райтер, О. М. Лесько, О. І. Борик // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2015. - № 3. - С. 258-261. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зазначено, що армспорт - один із доступних, цікавих, емоційних видів спорту, який сприяє розвитку спритності, кмітливості, волі, сили, витривалості тощо, на теренах України є відносно новим. Його технічна та силова підготовка, яка складає основу навчально-тренувального процесу, вимагають постійного пошуку сучасних методів навчання. Мета роботи - аналіз технічних прийомів, індивідуальних фізичних і морально-вольових якостей для раціональної побудови навчально-тренувального процесу та пошуків основних напрямів спеціальної фізичної підготовки (СФП) у тренуванні рукоборця. За допомогою аналізу науково-методичної літератури, опитування спеціалістів, які працюють у галузі армспорту, аналізу відеоматеріалів спортсменів різної кваліфікації, вивчення рівня фізичної підготовки спортсменів високої кваліфікації рекомендовано основні напрями побудови програми СФП для студентів-новачків із метою підвищення ефективності навчально-тренувального процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.821.511

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського