Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ракітіна М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Ракітіна М. 
Символічно-образний фонд китайських народних пісень юефу / М. Ракітіна // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2014. - № 20. - С. 102-105. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено функціонування символів і образів у китайській народній ліриці періоду Південних династій. Виокремлено базові для народних пісень юефу Південних династій теми любові, воєн і гармонії з природою; наголошено на інтимному характері народнопоетичних творів цієї групи (відповідно класифіковано домінантні тематичні групи: про закоханих жінок, про ошуканих жінок, пісні, де авторки хотіли показати своє принизливе гендерне становище). Виділено в аналізованих текстах домінантні образи-символи: вітер, осінь, думки, фіранки, весна, квіти і місяць.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(5КИТ)-631

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ракітіна М. І. 
Діахронні виміри лінгвокультурного концепту ЛЮБОВ (на матеріалі китайських народних пісень) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.13 / М. І. Ракітіна; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2021. - 19 c. - укp.

Досліджено лінгвокультурний концепт ЛЮБОВ на матеріалі китайських народних пісень, а також теоретичні засади лінгвокультурології та когнітивної лінгвістики. Виділено такі засадничі складники, як мовна картина світу та концепт, вивчення яких дозволяє декодувати культурну й історичну інформацію, що міститься у мовних структурах. Досліджено пісенну традицію Китаю, зокрема народні пісні на різних етапах їх існування. Дослідницьку увагу зосереджено на важливій когнітивній функції китайських народних пісень, а також на їх естетичній і комунікативній функціях (розважального інструменту та "соціального дзеркала" в суспільстві епохи Чжао, Хань та Південних і Північних династій). Виокремлено основні етапи становлення та побутування китайських народних пісень, окреслено притаманні їм характер і тематику. Одним з основних морально-етичних концептів, що мали вплив на формування поведінкових реалій китайського етносу, визначено лінгвокультурний концепт ЛЮБОВ. Окреслено склад цього концепту та його місце в концептосфері етноментальності китайців, проаналізовано його лексичний та образно-символічний складники.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш171.1-310

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА451196 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського