Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Резидент Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Резидент Н. В. 
Тепломасообмінні та гідродинамічні процеси в елементах систепм біоконверсії : автореф. дис... канд. техн. наук : 05.14.06 / Н. В. Резидент; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2009. - 22 c. - укp.

Проаналізовано підсистеми термостабілізації біогазових установок, у яких теплообмін відбувається за умов вільної та вимушеної конвекції. Проаналізовано теплотехнічні основи процесу біоконверсії, властивості середовищ, що використовуються як сировини у біогазових установках. Визначено фактори, які впливають на процеси теплообміну та гідродинаміки в елементах систем біоконверсії. Проаналізовано існуючі критеріальні залежності для розрахунку коефіцієнтів тепловіддачі за умов вільної та вимушеної конвекції та залежностей для визначення теплофізичних властивостей багатокомпонентних органічних сумішей. Запропоновано нетрадиційний підхід та експериментально-розрахункову методику визначення коефіцієнтів тепловіддачі від стінки до органічних сумішей з обмеженою інформацією про теплофізичні властивості за умов вільної та вимушеної конвекції для різного геометричного виконання поверхні теплообміну. Обгрунтовано застосування експериметально-розрахункового методу в конструктивному розрахунку та числовому експерименті утилізатора теплоти відпрацьованої суміші в системі біоконверсії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З656

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ткаченко С. Й. 
Теплообмін в системах біоконверсії : монографія / С. Й. Ткаченко, Н. В. Резидент; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця, 2011. - 123 c. - Бібліогр.: 150 назв. - укp.

Викладено експериментально-розрахункову методику визначення коефіцієнтів тепловіддачі від стінки до органічних сумішей з обмеженою інформацією про теплофізичні властивості за умов вільної та вимушеної конвекції для різного геометричного виконання поверхні теплообміну. Обгрунтовано доцільність застосування експериментально-розрахункового методу в конструктивному розрахунку та числовому експерименті утилізатора теплоти відпрацьованої суміші в системі біоконверсії.


Індекс рубрикатора НБУВ: З312,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА738408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ткаченко С. Й. 
Удосконалення експериментально-розрахункового методу / С. Й. Ткаченко, Н. В. Резидент, Н. В. Пішеніна // Техн. теплофізика та пром. теплоенергетика. - 2010. - Вип. 2. - С. 171-183. - Библиогр.: 6 назв. - укp.

Проведено удосконалення розрахункової частини експериментально-розрахункового методу для визначення інтенсивності теплообміну між металевою стінкою і рідинами з обмеженою інформацією по теплофізичним властивостям. В результаті удосконалення з'являється можливість більш коректного вибору модельної рідини і визначення її параметрів. Числовим експериментом визначено, що доцільно приймати модельною ту рідину, температура якої найближча до температури досліджуваної суміші. За теплофізичними властивостями вибраної модельної рідини більш точно визначається поправка переходу із базового режиму в шуканий, поправка на напрямок передачі теплоти, здійснюється перевірка правильності вибору шуканого режиму теплообміну. Оскільки органічні суміші являють собою суспензії на основі води, то модельною рідиною для таких сумішей, найбільш вірогідно, можуть бути водні розчини.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чепурний М. М. 
Нагнітачі та теплові двигуни : навч. посіб. / М. М. Чепурний, Н. В. Резидент; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця : ВНТУ, 2012. - 98 c. - Бібліогр.: с. 84 - укp.

Розв'язано основне енергетичне рівняння лопаткових нагнітачів. Наведено теоретичні характеристики цих нагнітачів. Розглянуто питання перетворення енергії на робочих лопатках. Подано приклади розрахунків східців турбін. Викладено приклади розрахунків теплових схем паротурбінних установок.


Індекс рубрикатора НБУВ: З363 я73-1 + З565 я73-1 + З76 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ткаченко С. Й. 
Залежності для оцінки значень коефіцієнтів тепловіддачі в системах термостабілізації біогазового реактора / С. Й. Ткаченко, Д. В. Степанов, Н. В. Резидент // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2004. - № 2. - С. 65-70. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Виявлено й обгрунтовано залежності для оцінки коефіцієнтів тепловіддачі від поверхні теплообміну до субстрату у разі вимушеної конвекції. Визначено методи оцінки значень теплофізичних параметрів субстрату та режими течії та теплообміну в каналах для умов зберігання нормальної життєдіяльності бактерій.


Індекс рубрикатора НБУВ: П077

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дензанов Г. О. 
Біоконверсія природних фосфатів / Г. О. Дензанов, Г. Д. Петрук, Н. В. Резидент // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2004. - № 4. - С. 116-120. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто термодинаміку та кінетику механізму можливих хімічних реакцій технології переробки природної фосфатної сировини вугільною кислотою з метою одержання мінерального добрива за умов біоконверсії. На підставі одержаних результатів як вугільну кислоту запропоновано використовувати вуглекислий газ, що утворюється під час переробки органічних відходів у процесі одержання біогазу та органічних добрив.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л328

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ткаченко С. Й. 
Експериментальне дослідження інтенсивності тепловіддачі до багатокомпонентних органічних сумішей / С. Й. Ткаченко, Н. В. Резидент, Є. П. Ларюшкін // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2006. - № 1. - С. 35-44. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розроблено експериментальний стенд для дослідження теплообміну. Наведено методики проведення, вимірювань і обробки дослідних даних. Досліджено та проаналізовано інтенсивність теплообміну до багатокомпонентних органічних сумішей за умов роботи систем біоконверсії.


Індекс рубрикатора НБУВ: З655

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ткаченко С. Й. 
Ідентифікація закономірностей теплообміну за умов невизначеності вхідних даних / С. Й. Ткаченко, Н. В. Резидент // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2006. - № 6. - С. 142-146. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Запропоновано доступну експериментально-розрахункову методику визначення коефіцієнтів тепловіддачі від твердої стінки до складних нестабільних у часі органічних сумішей за умов природної та вимушеної конвекції у разі різного геометричного виконання поверхні теплообміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: З312.4

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ткаченко С. Й. 
Моделювання інтенсивності теплообміну до багатокомпонентних органічних сумішей / С. Й. Ткаченко, Н. В. Резидент // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2005. - № 6. - С. 187-192. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати математичного та фізичного моделювання процесів тепловіддачі від поверхні нагріву до суміші органічних речовин. Запропоновано методику для визначення коефіцієнтів тепловіддачі до багатокомпонентних органічних сумішей з метою ідентифікації математичної моделі теплообміну і гідродинаміки в підсистемі термостабілізації системи біоконверсії органічних відходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П077

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Співак О. Ю. 
Дослідження впливу основних режимних параметрів на ексергетичний ккд конвективної сушильної установки / О. Ю. Співак, Н. В. Резидент // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2023. - № 1. - С. 35-40. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Запропоновано математичну модель для числового дослідження ексергетичних втрат в камерній конвективній сушильній установці та визначення впливу основних режимних параметрів під час конвективного сушіння на ексергетичний коефіцієнт корисної дії конвективної сушильної установки. Математична модель реалізована в середовищі MathCad. Як об'єкт дослідження вибрано камерну сушарку СКРР-400 періодичної дії для сушіння сільськогосподарської продукції з разовим завантаженням 400 кг. Визначено такі складові ексергетичних втрат, які найбільше впливають на термодинамічну досконалість сушильної установки і зазначено шляхи для зменшення їх відносної ваги в ексергетичному балансі. Виконано числові дослідження впливу на ексергетичний коефіцієнт корисної дії сушарки таких параметрів як: температура навколишнього середовища, температура теплоносія на вході в сушильну установку, температура теплоносія на виході з сушильної установки - відпрацьованого теплоносія, температура конденсату пари в калорифері. За результатами числового експерименту встановлено, що зі зростанням початкової температури повітря корисні затрати питомої ексергії на випаровування вологи зменшуються, а зміна видатності сушарки на загальні ексергетичні втрати не впливає. Встановлено, що енергетичний або тепловий і ексергетичний ккд сушарки суттєво відрізняються. За розрахунками ексергетичний ккд камерної сушарки, який відображає її термодинамічну досконалість не перевищує 14,5 %. Порівняння ексергетичного ккд з енергетичним або тепловим ккд сушарки СКРР-400 показало, що тепловий ккд сушарки значно вищий (50,4 % проти 14,5 %). Висунуто гіпотезу, що це викликано тим, що тепловий ккд не враховує явищ незворотності процесів тепло- і масообміну. Встановлено, що втрати з відпрацьованим теплоносієм в ексергетичному балансі складають 8 %, а в тепловому - 33,2 %. За результатами проведеного числового експерименту показано, що підвищення ефективності сушильних установок можна досягти за рахунок вдосконалення їх нагрівальних пристроїв і зниження в них втрат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.61-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Степанов Д. В. 
Ефективність газопоршневих когенераційних установок в системах централізованого теплопостачання / Д. В. Степанов, Н. В. Резидент // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2023. - № 2. - С. 36-41. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Процес одночасного вироблення теплової та електричної енергії має більшу енергоефективність порівняно з роздільною схемою енергопостачання, коли теплова енергія виробляється на парових або водогрійних котельнях, а електрична енергія постачається з централізованих джерел - теплових електричних станцій, що сприяє декарбонізації енергетичної галузі та сповільненню процесів глобального потепління. Впровадження комбінованого енергопостачання в системах централізованого теплопостачання надає переваги щодо диверсифікації та надійності постачання теплової та електричної енергії, зменшення навантаження на об'єднану електромережу, зменшення нерівномірності завантаження електроенергетичної системи, посилення енергонезалежності країни. Як об'єкт дослідження вибрано водогрійну котельню системи централізованого теплопостачання. Визначено економію умовного палива в разі встановлення на базі опалювальної водогрійної котельні газопоршневих двигунів Jenbacher. Показано, що економія умовного палива становить 1,7 - 7,3 % для когенераційної системи в порівнянні з роздільною схемою енергопостачання, де за основу взяті показники ефективності вугільних теплових електричних станцій. Визначено річне зменшення валових викидів оксидів вуглецю, оксидів сірки та оксидів азоту в навколишнє середовище в разі впровадження децентралізованої когенерації. Визначено вплив співвідношення цін на газ та електричну енергію на економічну ефективність комбінованого вироблення теплової та електричної енергії з використанням природного газу. Показано, що використання когенераційної установки для покриття власних електричних потреб є економічно доцільним у разі співвідношення цін на електричну енергію та природний газ більше ніж 2,4. Підтверджено, що когенерація є економічно доцільною, але має значні терміни окупності інвестицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: З38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Співак О. Ю. 
Математична модель для розробки системи автоматичного керування сушарками шахтного типу / О. Ю. Співак, Н. В. Резидент // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2023. - № 4. - С. 33-38. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Показано, що відомі математичні моделі, побудовані для описання процесів у шахтних сушарках, містять змінні коефіцієнти, які важко ідентифікувати, і класичні фізичні величини, які складно виміряти, вимагають проведення трудомістких експериментальних досліджень, а лінійні моделі сушильного процесу, що базуються на використанні лінійних функцій питомого потоку, нечасто забезпечують відповідність з натурним експериментом. Тому використання цих моделей з метою автоматичного керування тепловологісними режимами роботи шахтної чи колонкової сушарки є досить складним. Запропонована математична модель, яка відтворює такі режими сушіння в шахті конвективної сушарки: традиційний режим, за якого температура зерна плавно монотонно зростає, а вологість зменшується; режим, який реалізовує практично горизонтальну ділянку на температурній залежності в зоні з постійною швидкістю вологознімання; режими в шахтних сушарках зі щільним рухомим шаром сировини, за яких на температурній кривій нагрівання зерна в зоні максимальної швидкості вологознімання відбуваються температурні коливання, а також режим з "провалом" величини температури і величини вологості внаслідок зупинення подачі теплоти і відволоження насіння. З використанням запропонованої математичної моделі проведено числовий експеримент, побудовані температурні криві, характер яких збігається з результатами експериментальних досліджень. Результати числового експерименту показали, що модель відтворює як теоретично, так і практично можливі режими сушіння. Отже запропонована модель є фізично коректною, гнучкою, має невисоку чутливість до малої варіації параметрів, тобто вона є грубою і водночас математично коректною. Математичну модель можна використовувати для різних зерносушарок, які реалізують спосіб сушіння конвекцією в щільному рухомому шарі. Коефіцієнти моделі є сталими і їх відносно легко визначити, а модельні коефіцієнти можна виміряти з точністю, прийнятною для практичних цілей. Простота математичної моделі і відповідність реальним процесам дають можливість застосування її для завдань автоматичного керування процесами сушіння в шахтних зерносушарках зі щільним рухомим шаром сировини.



Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського