Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (17)
Пошуковий запит: (<.>A=Рекрут В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Рекрут В. П. 
"З людьми і для людей..." (Дмитро Маркович в українському національно-визвольному русі: кінець ХІХ - початок ХХ ст.) / В. П. Рекрут; Вінниц. філ. Центру дослідж. Поділля Ін-ту історії України при Кам'янець-Поділ. держ. ун-ті. - Вінниця : ПП Балюк, 2006. - 408 c. - укp.

Висвітлено громадську, кооперативну, літературно-публіцистичну та державну діяльність Д.В.Марковича (1848 - 1920). Проаналізовано його внесок у розвиток кооперативного руху на Волині та Поділлі, описано участь в Українській революції 1917 - 1920 рр. Увагу приділено конфлікту письменника з монархічною організацією "Союз руського народу".

Освещена общественная, кооперативная, литературно-публицистическая и государственная деятельность Д.В.Марковича (1848 - 1920). Проанализирован его вклад в развитие кооперативного движения на Волыни и Подолье, описано участие в Украинской революции 1917 - 1920 гг. Внимание уделено конфликту писателя с монархической организацией "Союз русского народа".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Маркович Д.В + Т3(4УКР)5-2 + У03(4УКР)500.8 Маркович Д.В.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА701097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Подолян В. В. 
Особливості діяльності споживчої кооперації Вінниччини в умовах голодомору 30-х років ХХ століття : монографія / В. В. Подолян, В. П. Рекрут; Вінниц. філ. Центру дослідж. Поділля Ін-ту історії України НАН України при Кам'янець-Поділ. нац. ун-ті. - Вінниця : ПП Балюк, 2008. - 420 c. - укp.

Проаналізовано сучасні наукові погляди на український голодомор 1930-х рр. Викладено особливості діяльності споживчої кооперації (СК) Вінниччини у другій половині 1920 - першій половині 1930 рр. Описано участь кооперативних організацій у примусовому вилученні продовольчих ресурсів під час проведення більшовицьких кампаній хлібозаготівель і колективізації на Поділлі у 1929 - 1931 рр. Висвітлено заходи більшовицької влади щодо одержавлення СК, вилучення матеріальних і продовольчих ресурсів з Поділля у період 1930 - 1935 рр. Увагу приділено кооперації Вінниччини за умов посилення політичного тиску у період 1933 - 1935 років.

Проанализированы современные научные взгляды на украинский голодомор 1930-х гг. Изложены особенности деятельности потребительской кооперации (ПК) в Винницкой области во второй половине 1920 - первой половине 1930 гг. Описано участие кооперативных организаций в принудительном изъятии продовольственных ресурсов во время проведения большевистских кампаний по хлебозаготовкам и коллективизации на Подолье в 1929 - 1931 гг. Освещены мероприятия большевистской власти по огосударствлению ПК, изъятию материальных и продовольственных ресурсов с Подолья в период 1930 - 1935 гг. Внимание уделено кооперации Винницкого региона в условия усиления политического давления в период 1933 - 1935 годов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР-4ВІН)610.421.8 + Т3(4УКР-4ВИН)613-209

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА701090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Рекрут В. П. 
Дмитро Маркович в кооперативному та громадсько-політичному житті України (друга половина XIX - початок ХХ ст.) : автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. П. Рекрут; Держ. вищ. навч. закл. "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди". - Переяслав-Хмельниц., 2009. - 20 c. - укp.

На підставі аналізу архівних документів, мемуарів, матеріалів періодичних видань, творчої спадщини, вітчизняної історіографії у контексті українського національного відродження досліджено життєвий шлях, кооперативну та громадсько-політичну діяльність Д.В. Марковича (1848 - 1920). Вивчено основні етапи його життя, участь у розвитку кооперативного руху на Волині та боротьбу проти спроби функціонерів від церкви підпорядкувати кооперацію під керівництво шовіністичного "Союзу руського народу". Висвітлено кооперативну, громадську та державну діяльність Д.В. Марковича на Поділлі під час Української революції (1917 - 1920 рр). Визначено його місце у сучасній українській історичній науці й обгрунтовано реабілітацію діяча.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Маркович, Д.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рекрут В. 
Маловідомі сторінки життя М. В. Левитського на Кубані та Північному Кавказі у 1918 - 1920 рр. / В. Рекрут // Краєзнавство. - 2019. - № 2. - С. 50-56. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

Висвітлено маловідомі сторінки життя та діяльності українського державного і кооперативного діяча - "артільного батька" - Миколи Васильовича Левитського (1849 - 1936) на теренах Кубані і Північного Кавказу у 1918 - 1920 рр. Розглянуто встановлення міждержавних стосунків між Українською Державою та Кубанської Народною Республікою та відрядження М. Левитського на Кубань для участі в роботі тамтешніх кооперативних з'їздів. Висвітлено його контакти з кубанськими кооператорами та виступ на засіданні Кубанської Крайової Ради. Проаналізовано арешт повноважного представника Української держави на Кубані Ф. Боржинського і М. Левитського, які по дорозі до Києва потрапили у полон денікінської контррозвідки. Розглянуто причини розстрілу барона Ф. Боржинського та висвітлено обставини звільнення М. Левитського. Розглянуто складне матеріальне становище, стан здоров'я і життєві негаразди Миколи Васильовича підчас перебування в П'ятигорську і Кисловодську. Окремо висвітлено організаційні заходи щодо надання допомоги і працевлаштування М. В. Левитського та узагальнено приклади матеріальної і моральної підтримки з боку тамтешніх кооперативних установ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4РОС37)612 + Т3(4УКР)57/61- 8 Левитський М.В.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рекрут В. 
Політична та державна діяльність Бориса Мартоса в роки Української революції (1917 - 1921 рр.) / В. Рекрут // Краєзнавство. - 2019. - № 3. - С. 63-75. - Бібліогр.: 74 назв. - укp.

Розглянуто політичну та державну діяльність Бориса Миколайовича Мартоса (20.05.1879 - 19.09.1977) в контексті його участі в демократизації українського суспільства та боротьби за незалежність України після падіння царату. Висвітлено його участь у становленні Української Центральної Ради та її Генерального Секретаріату, а також проаналізовано склад політичних партій УЦР та визначено місце УСДРП в розподілі керівних посад у структурі Ради. Окремо розглянуто внесок Б. Мартоса у запровадження земельної реформи та розробку законодавчої бази для справедливого розподілу земельних ресурсів України. Висвітлено діяльність Б. Мартоса на посадах діючих урядів Директорії УНР, зокрема на чолі Ради народних міністрів та міністра фінансів РНМ протягом грудня 1918 - листопада 1919 рр. Проаналізовано заходи Б. Мартоса щодо налагодження діяльності фінансової системи УНР, друкування українських грошей, матеріально-технічного постачання армії та створення законодавчої бази для продовольчого й товарного забезпечення населення України. Звернено увагу на причини відставки Б. Мартоса з посади прем'єр-міністра уряду УНР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-4 + Т3(4УКР)60/61-8 Мартос Б.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Українська революція (1917 – 1921) в іменах: вінницькі сторінки : біогр. довід. / І. Батирєва, А. Войнаровський, О. Грабовська, В. Гребеньова, С. Гула, В. Желіховський, Н. Жмуд, К. Завальнюк, Ю. Зінько, В. Іванчишен, Т. Кароєва, О. Коваль, В. Колесник, О. Коляструк, В. Кононенко, О. Корзун, П. Кравченко, О. Кравчук, О. Криворучко, Н. Кузьмінець, О. Логінов, О. Малюта, О. Мельничук, І. Ратушняк, В. Рекрут, І. Романюк, Л. Семенко, О. Стадник, В. Тучинський, О. Федоришен, І. Хоцянівська, В. Черняк; ; Вінницька обласна державна адміністрація, Вінницька обласна рада, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. - Вінниця : Твори, 2019. - 319, [24] c. - укp.

Подано біографічний матеріал про діячів доби Української революції (1917 - 1921), пов'язаних з теренами сучасної Вінницької області. Він охоплює уродженців краю та тих осіб, які брали активну участь у діяльності українських інституцій цієї доби. Наведено 373 статті та довідки, які, за можливості, доповнено портретними зображеннями. Вміщено іменний та географічний покажчики, картосхеми основних воєнних подій на теренах краю, а також відомості про авторів статей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ВІН)611-41

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Огородник Я. А. 
Гетьманування Івана Скоропадського : [монографія] / Я. А. Огородник. - Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2023. - 211, [12] c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Представлено матеріали неопублікованої дисертації видатно¬го подолянина Якова Огородника "Гетьманування Івана Скоропадського", збереженої як рукопис і виявленої В. П. Рекрутом у фондах Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України. Встановлено, що відстоюючи засади української державності, автор ґрунтовно харак¬теризує діяльність гетьмана Івана Скоропадського - однієї з ключових по¬статей модерної української історії. Визначено, на основі аналізу низки історичних джерел і літератури, фатальні об'єктивні та суб'єктивні чинники, які призвели до інкорпорації Лівобережної України до складу російської імперії. Уперше представлено українській науковій спільноті працю, яка істотно доповнить наявну історіографію з історії України-Гетьманщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)514-8 Скоропадський І. І.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Огородник Я. А. 
Луцька братська школа у світлі своїх статутів : [монографія] / Я. А. Огородник; ред.: С. Д. Гальчак; Національна академія наук України, Інститут історії України, Центр дослідження історії Поділля, Вінницька філія, Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Вінницька обласна організація Національної спілки краєзнавців України. - Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2023. - 179 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Вміщено нові неопубліковані праці видатного подолянина Я. Огородника "Луцька братська школа у світлі своїх статутів", "Історична школа економістів", ""Етика" Спінози", "Григорій Сковорода та Benediktus de Spinoza", збережених як рукопис і виявлених В. П. Рекрутом у фондах Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України. Я. Огодник висвітлив прадавні витоки українського національного шкільництва, усебічно розкрив морально-етичну природу геніальної праці "Етика" Боруха Спінози, зіставивши її з філософськими поглядами Г. Сковороди, глибоко проаналізував європейську економічну думку XIX - початку XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)6 д Огородник Я.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866393 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського