Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ренкевич А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Ренкевич А. Ю. 
Розширення аналітичних можливостей методу міцелярної тонкошарової хроматографії при визначенні біологічно активних речовин : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / А. Ю. Ренкевич; "Ужгородський національний університет", державний вищий навчальний заклад. - Ужгород, 2018. - 24 c. - укp.

Досліджено вплив складу гібридних елюентів на їх фізико-хімічні властивості (динамічну в’язкість, поверхневий натяг, густину). Вперше одержано залежності в’язкості та поверхневого натягу від складу міцилярних рухомих фаз (МРФ) - водних та водно-органічних розчинів неіонної поверхнево-активної речовини (ПАР) Tween 80 та катіонної ПАР цетилпіридиній хлориду (ЦПХ). Встановлено, що на фізико-хімічні параметри рухомої фази суттєво впливає тип і кількість органічного модифікатора на відміну від типу та вмісту ПАР. Доведено, що модель Гідінгса, яка описує вплив фізико-хімічних властивостей рухомих фаз на час хроматографування, може бути використана для характеристики процесу висхідного елюювання у тонкошаровій хроматографії (ТШХ) з використанням модифікованих органічними розчинниками рухомих фаз на основі ЦПХ та Tween 80, які охоплюють доміцелярну та міцелярну ділянки. Показано, що на відміну від варіанта ТШХ з використанням органічних розчинників як РФ, стала потоку у варіанті міцилярної тонкошаровій хроматографії (МТШХ) залежить у значній мірі не від динамічної в’язкості РФ, а від відношення поверхневого натягу до динамічної в’язкості (коефіцієнт проникнення), яка й є характеристикою міцелярних рухомих фаз. На підставі розрахунку сталої потоку для міцелярних РФ різного складу науково обгрунтовано, що час насичення хроматографічної камери не чинить значного впливу на хроматографічну систему під час виконання міцелярної ТШХ. Стадія насичення хроматографічної камери може бути виключена під час проведення процедури розробки та валідації методик ТШХ з використанням МРФ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г471.1-95

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434804 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського