Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Решетило С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Решетило С.  
Спортивно-фізкультурні споруди та обладнання : навч. посіб. / С. Решетило; Львів. держ. ун-т фіз. культури. - Л., 2010. - 103 c. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Викладено загальні положення класифікації спортивних споруд (СС), проаналізовано їх особливості для різних видів спорту, будівництва та розміщення у населених пунктах, а також особливості гігієни. Увагу приділено відкритим і критим СС, басейнам, СС для зимових видів спорту, спортивним комплексам, фізкультурно-оздоровчим спорудам.

Изложены общие положения классификации спортивных сооружений (СС), проанализированы их особенности для разных видов спорта, строительства и размещения в населенных пунктах, а также особенности гигиены. Внимание уделено открытым и крытым СС, бассейнам, СС для зимних видов спорта, спортивным комплексам, физкультурно-оздоровительным сооружениям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.96я73

Шифр НБУВ: ВА733804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Терек О. 
Інтенсивність перекисного окиснення ліпідів у паростках сої під дією емістиму C в умовах токсичного впливу іонів свинцю та кадмію / О. Терек, С. Решетило, О. Величко, Н. Яворська // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2004. - Вип. 37. - С. 218-221. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-27

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж28852/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
3.

Тимочко-Волошин Р. 
Міокіни - один із ключових елементів взаємодії між скелетними м'язами та іншими системами організму людини, необхідних для адаптації до фізичних навантажень : (огляд) / Р. Тимочко-Волошин, В. Гащишин, Н. Параняк, В. Борецький, С. Решетило, Ю. Борецький // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол. - 2023. - Вип. 88. - С. 3-16. - Бібліогр.: 62 назв. - укp.

М'язова тканина становить значний відсоток маси тіла, а її метаболізм впливає практично на всі системи організму. Незважаючи на досить велику кількість фізіологічних спостережень, які підтверджували необхідність регулярних фізичних навантажень для збереження здоров'я, молекулярні механізми такого впливу довший час залишалися невстановленими. Дослідження останніх років підтвердили, що скелетні м'язи є ендокринним органом, який продукує широкий спектр біорегуляторів, синтез і екскреція котрих стимулюються під час фізичних навантажень. Багато факторів, які опосередковують метаболічні та фізіологічні реакції у м'язах та інших органах, були ідентифіковані й названі міокінами. Найбільш вивченими міокінами на сьогоднішній день є інтерлейкіни (IL-6, LIF, IL-4, IL-7, IL-8, та IL-15), міостатин, міонектин (CTRP15), ірисин, фактор росту фібробластів 21 (FGF21), нейротрофічний фактор мозку (BDNF), інсуліноподібний фактор росту-1 (IGF-1), фолістатиноподібний білок-1 (FSTL-1), декорин і SPARC (остеонектин). Більшість міокінів здійснюють свою дію через паракринні та/або аутокринні шляхи регуляції всередині м'язів, а багато з них також діють як ендокринні агенти - через лімфу і кров. Біологічна активність міокінів реалізується через модуляцію активності загальних глобальних регуляторних механізмів, таких як сигнальні каскади SMAD, p38/MAPK, Erk1/2 MAPK, PI3K/Akt/GSK-3, cAMP/Akt, AMPK-залежна регуляція, шлях передачі сигналів JNK. Водночас міокіни задіяні у регуляції активності міогенних транскрипційних факторів MyoD, myf5, міогеніну та низки протеїнів, залучених у сенсингу і транспорті глюкози та жирних кислот. Міокіни відіграють одну з головних ролей у взаємодії між скелетними м'язами, печінкою, кістковою та жировою тканинами. Вони підвищують чутливість тканин до інсуліну та задіяні у регуляції важливих метаболічних процесів, таких як вуглеводний, білковий і ліпідний обміни. Міокіни відіграють значну роль у регуляції таких процесів як міогенез, остеогенез, термогенез, ліполіз, ріст і поділ клітин м'язової та нервової тканин, васкуляризація тощо. З огляду на те, що експресія міокінів індукується скороченням м'язів, вивчення їх дає змогу розкрити молекулярні механізми реалізації позитивних ефектів фізичних навантажень. Подальші дослідження міокінів і механізмів їх дії необхідні для розробки персоніфікованих програм і рекомендацій в ерготерапії, лікувальній фізичній культурі та лікарському контролі занять фізкультурою і спортом.



Шифр НБУВ: Ж28852:Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського