Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Рибій О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Рибій О. В. 
Міжнародно-правове регулювання інвестиційної діяльності: теорія та практика : автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.11 / О. В. Рибій; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2008. - 21 c. - укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні проблеми міжнародно-правового регулювання інвестиційної діяльності за сучасних умов на підставі аналізу міжнародно-правових документів, вивчення процесу зародження та розвитку міжнародних інвестиційних правовідносин, теоретико-методологічних особливостей норм міжнародного права в інвестиційній сфері, аналізу теоретичних і практичних питань, пов'язаних з імплементацією даних норм у внутрішнє законодавство України. Проаналізовано етапи становлення та розвитку системи міжнародно-правового регулювання іноземних інвестицій. Розглянуто форми та методи регулювання іноземних інвестицій на дво- та багатосторонній основі. Досліджено міжнародний арбітражний механізм вирішення інвестиційних спорів. Узагальнено теорії співвідношення міжнародного та внутрішнього права та теорії реалізації норм міжнародного права у межах внутрішньодержавного правопорядку у контексті специфіки норм міжнародного інвестиційного права. Проаналізовано проблеми взаємодії міжнародного та національного інвестиційного права у даній сфері. Встановлено ефективність створеного в Україні конституційного механізму імплементації норм міжнародного інвестиційного права у внутрішнє законодавство. Розкрито особливості участі України у системі багато- та двосторонніх договорів в інвестиційній сфері з метою визначення шляхів їх ефективної імплементації у систему вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.5 + У9(4УКР)0-56-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рибій О. В. 
Процеси трансформації політичних інститутів: етапи та рушії : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / О. В. Рибій; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса. - К., 2011. - 15 c. - укp.

Розкрито зміст основних інституціональних понять, здійснено систематичний аналіз базових складових політичного інституту та їх сутнісних характеристик. Доведено, що побудова узагальненої дослідницької схеми вивчення політичних інститутів та їх зміни можлива за умови врахування різних інституціональних вимірів (формального, неформального) та рівнів (звичаєвого, організаційного, макро-, мезо-, мікрорівнів), конкретного етапу розвитку інституту (інституціалізації, пошуку рівноваги, еволюційних чи революційних змін, деінституціалізації тощо), а також застосування певної сукупності методологічних інструментаріїв. Виділено основні характеристики, критерії та елементи комплексного аналізу інституціональних трансформацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Рибій О.  
Неформальні політичні інститути: сутність, класифікація, результати діяльності / О. Рибій // Політ. менеджмент. - 2011. - № 1. - С. 34-42. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Сучасні тенденції комплексного та міждисциплінарного інституціонального аналізу спричинили відхід від однобічного розгляду політичних інститутів лише як формальних правил та державних органів. Перед неоінституціоналістами гостро постало питання вивчення неформальних, "тіньових", позаправових та нелегальних інститутів і правил, які хоча тривалий час й залишалися поза увагою і взагалі не визнавались такими, що об'єктивно існують, однак завжди справляли значний вплив на політичну поведінку і процес прийняття рішень. Проаналізовано сучасні підходи до визначення сутності поняття "неформального" інституту, його різновидів та місця в інституціональній системі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рибій О.  
Природа трансформацій політичних інститутів / О. Рибій // Політ. менеджмент. - 2010. - № 5. - С. 82-89. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проблема інституціонального розвитку і трансформацій залишається однією з найменш розроблених аспектів інституціональних теорій. Окрім того, теоретичні підходи, що практикуються в межах "старого" і "нового" інституціоналізму, значно відрізняються за багатьма параметрами, зокрема за способами вирішення засадничих питань щодо динаміки інститутів. Розглянуто основні концепції інституціональної зміни, які пропонують різні "інституціоналізми" ("старий", нормативний, раціонального вибору, соціологічний, історичний). Їх аналіз дозволяє засвідчити поліморфність природи і сутності процесу трансформації політичних інститутів і дає змогу окреслити основні варіанти його пояснення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рибій О. В. 
Основні фактори інституціонального розвитку та моделі процесів інституціональної зміни / О. В. Рибій // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Політ. науки. - 2010. - Т. 108. - С. 7-11. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто підходи до вивчення проблеми інституціональної зміни, яка залишається одним із найменш розроблених аспектів інституціональних теорій. Аналіз моделей інституціональної зміни та низки методологічних принципів, що використовуються різними неоінституційними підходами до вивчення інституціональної динаміки, надав змогу виявити оптимальні критерії та параметри, які варто враховувати під час аналізу трансформацій політичних інститутів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф032.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського