Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Рильська В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Рильська В. В. 
Розвиток регіонального самоврядування у контексті еволюції уявлень про територіальний поділ влади в Україні / В. В. Рильська // Публ. урядування : збірник. - 2016. - № 1. - С. 38-48. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано аспекти формування та реалізації дієвої регіональної політики, підвищення впливу місцевого самоврядування на центральну владу.

Проанализированы аспекты формирования и реализации эффективной региональной политики, повышение влияния местного самоуправления на центральную власть.

The formation and realization aspects efficient regional policy and the increase of regional government influence upon the central authority are analyzed in the article.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рильська В. В. 
Децентралізація державного управління: європейський досвід : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / В. В. Рильська; Міжрегіональна Академія управління персоналом. - Київ, 2018. - 23 c. - укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади процесу децентралізації державного управління (далі – ДУ). Визначено, що децентралізація ДУ - це такий спосіб визначення та розмежування завдань і функцій, за якого більшість з них передається з рівня центральних органів державної влади на рівень нижчий та стає власними завданнями та повноваженнями органів нижчого рівня. Представлено складові елементи системи децентралізації ДУ: адміністративно-територіальний устрій, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, а також механізм реалізації принципу територіального поділу країни. Узагальнено досвід європейських країн щодо проблем децентралізація ДУ, що дозволили виокремити такі передумови успішної імплементації децентралізаційних процесів для створення ефективної моделі управління в системі децентралізованої влади: утвердження принципу верховенства права, визнання та гарантії місцевого самоврядування, рівний правовий захист усіх форм власності, демократичне й ефективне виборче законодавство, незалежність, ефективність, доступність і прозорість судової системи, функціонування інститутів адміністративного судочинства, досконалий бюджетний процес і висока фінансова дисципліна, наявність адекватних соціальних стандартів, розвинутий громадський сектор або стійка тенденція до його розвитку. Визначено необхідність по-перше, забезпечення безумовної та максимальної "прозорості" в діяльності муніципальної влади, проведення з її боку режиму постійного діалогу з населенням, використання для цих цілей усього арсеналу форм і засобів, які забезпечують гласність місцевого самоврядування, по-друге, вкрай необхідно удосконалити механізми реалізації прав громадянина на місцях і третє, необхідно здійснити вичерпні заходи щодо трансформації територіальної організації влади відповідно до Конституції України та принципів Європейської хартії місцевого самоврядування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437623 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського