Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Розмариця С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Розмариця С. 
Ідейно-художня концепція роману Пилипа Капельгородського "Артезіан" / С. Розмариця // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2014. - № 40. - С. 37-42. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Зроблено спробу здійснити контекстуальний аналіз в єдності змісту й форми роману "Артезіан" - одного з найменш досліджених творів П. Капельгородського як на рівні вивчення фактичного матеріалу, так і на рівні теоретико-методологічного аналізу художньої концепції твору. Роман є об'єктом дослідження, прикметний актуальністю зображуваної ситуації, характерної для політичного і суспільно-духовного клімату періоду форсованої радянської колективізації. Конфлікт роману має гострий, непримиримий і життєво важливий для "радянської епохи" соціальний характер. Система персонажів побудована на опозиції позитивних і негативних. У романі окреслюються малопомітні відхилення від формул і правил радянської ідеології, серед яких "делегування" процесу вербалізації сумнівів, дорікань, страху на силові методи та форсовані темпи колективізації негативним героям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)6-4 Капельгородський П.534

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Розмариця С. А. 
Художня модель світу у прозі Пилипа Капельгородського: аксіологія і поетика : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / С. А. Розмариця; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Досліджено аксіологічні та поетикально-стильові параметри прози П. Капельгородського. Систематизовано погляди на природу творчості й особливості художнього мислення письменника. Розглянуто динаміку його творчих пошуків, специфіку мистецької еволюції на тлі традиції та в загальному контексті літературного процесу перших десятиріч XX ст. Визначено діапазон проблемно-тематичних пріоритетів і поетикально-стильових домінант в оповіданнях і повістях, простежено рух письменника від літературної традиції до модерністської естетики й поетики. Встановлено: в романній прозі константною прикметою творчого почерку письменника є схильність до поєднання ідеологічних та естетичних норм. Художні картини соціальних і політичних перетворень демонструють символи та знаки, які створюють альтернативний до вимог соцреалістичного канону план інтерпретації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Капельгородський П. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431647 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського