Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Романова Є$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Романова Є. О. 
Водний та сольовий баланси озера Катлабух за різних умов експлуатації водойми / Є. О. Романова, Ж. Р. Шакірзанова, Є. Д. Гопченко, Ю. С. Медведєва // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2019. - № 4. - С. 23-40. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д226.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Шакірзанова Ж. Р. 
Дослідження окремих складових гідрологічного та гідрохімічного режимів річки Дунай на українській ділянці Рені - Ізмаїл / Ж. Р. Шакірзанова, Н. С. Кічук, Є. О. Романова, І. Д. Кічук, Ю. С. Медведєва // Укр. гідрометеорол. журн. - 2020. - № 26. - С. 102-115. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Дане дослідження спрямовано на вивчення окремих складових гідрологічного та гідрохімічного режимів річки Дунай (в межах України) у зв'язку з широким використанням її вод для водопостачання і зрошення у південному регіоні країни, а також для більш ефективного регулювання водно-сольового режиму Придунайських озер, для яких прісні води р. Дунай є основним джерелом їх водооновлення. Важливим питанням є дослідження режиму наносів р. Дунай, що приносяться в дельту у зв'язку з їх впливом на формування самої дельти в гирлі річки, а також впливом на замулення дельтових і придельтових озер та каналів, які з'єднують озера з Дунаєм. Мета роботи полягає в дослідженні багаторічних і сучасних тенденцій в змінах гідрологічного (рівнів і витрат води, стоку зважених наносів) та гідрохімічного (мінералізації води) режимів р. Дунай на українській ділянці від гідроствору м. Рені до м. Ізмаїл, внутрішньорічного розподілу стоку води, а також стоку наносів та мінералізації вод в різні за водністю роки. В результаті статистичного аналізу багаторічних рядів спостережень на р. Дунай на ділянці м. Рені - м. Ізмаїл одержано, що часові тенденції середніх, максимальних і мінімальних рівнів (1921 - 2015 рр.) та витрат (1840 - 2015 рр.) води вказують на наявність слабко вираженого їх зростання протягом тривалого часу, з більш вираженим підвищенням максимальних рівнів чи витрат води. Внутрішньорічний хід показує загальну синхронність коливань характеристик стоку, а більш вираженими сезонними коливаннями відрізняються максимальні місячні величини витрат води. Виявлено наявність вираженого тренду до зменшення стоку зважених наносів на р. Дунай - м. Рені (за період 1840 - 2015 рр.), з найбільш інтенсивним їх зниженням у період 1990 - 2015 рр. Внутрішньорічний розподіл середньомісячних витрат зважених наносів р. Дунай для характерних за водністю років (за період 1978 - 2015 рр.) показав, що вони мають сезонні коливання. При цьому спостерігається зменшення витрат наносів по довжині річки - від м. Рені до м. Ізмаїл. У багаторічному ході середніх річних величин мінералізації р. Дунай - м. Ізмаїл (1981 - 2015 рр.) має місце їх зменшення на фоні незначного підвищення середніх річних витрат води. У внутрішньорічному розподілі значень мінералізації води у всі групи водності років виділяються періоди, які пов'язані з фазами водного режиму річки протягом року та господарським використанням вод. Таким чином, підвищення у багаторічному періоді стоку води р. Дунай на ділянці м. Рені - м. Ізмаїл сприятиме розвитку господарства і водопостачання регіону, зрошуваного землеробства, регулюванню наповнення Придунайських озер слабко мінералізованими річними водами. При цьому зменшення стоку зважених наносів буде стримувати замулення підвідних каналів, що з'єднують озера з р. Дунай, що забезпечить покращання водообміну озер з прісними водами річки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229(45УКР,25ДУН)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського