Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Романова Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Романова Д. В. 
Вплив електромагнітних променів на структуру напівпровідникових стекол / Д. В. Романова // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 1999. - № 6. - С. 115-116. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.224 + В379.271

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Кривда О. В. 
Прогнозування динаміки економічних процесів за допомогою методів фрактальної геометрії / О. В. Кривда, Ю. В. Сидоренко, Д. П. Романова // Екон. вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ" : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 14. - С. 483-490. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У результаті дослідження проаналізовано методи прогнозування динаміки економічних процесів. Проведений аналіз показав, що деякі процеси не підлягають прогнозуванню класичними поліноміальними методами. Виявлено, що такі процеси мають фрактальну структуру, і для їх моделювання необхідно розробляти, вдосконалювати та застосовувати комп'ютерні технології фрактальної геометрії. Для усунення недоліків існуючих методів екстраполяції та побудови моделі, що за короткий час відтворювала б реальну картину подій, та з високою вірогідністю давала прогноз на наступний період, було удосконалено метод плаваючої середньої шляхом автоматичного підбору конкретного методу на кожній ітерації. Оцінено сумарні середньоквадратичні похибки розрахунків різними методами плаваючої середньої. Виявилося, що удосконалений метод плаваючої середньої дає найменшу похибку. Створена комп'ютерно-інформаційна система значно спрощує процес прийняття рішень, що пов'язані з регулюванням стану соціально-економічної сфери в державі, зокрема, зі зменшенням валютних ризиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Литвиненко Ю. І. 
Копрофільні аскоміцети Національного природного парку "Олешківські піски" (Херсонська область, Україна) / Ю. І. Литвиненко, Д. А. Романова, К. С. Орлова-Гудім, А. О. Гудім, А. П. Вакал // Чорномор. ботан. журн. - 2021. - 17, № 1. - С. 81-91. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

У результаті дослідження копрофільних аскоміцетів Національного природного парку "Олешківські піски" було виявлено 34 види грибів із 14 родів, 10 родини та 5 порядків. Це представники трьох класів: Sordariomycetes - 15 видів, Dothideomycetes - 12, Pezizomycetes - 7. Серед порядків найчисельнішими є Sordariales - 12 видів, Pleosporales - 11 та Pezizales - 7. У родинному спектрі грибів переважають представники Sporormiaceae, Podosporaceae, Coniochaetaceae, Delitschiaceae та Sordariacea, які об'єднують 64,7 % загальної кількості виявлених видів аскоміцетів. Серед родів переважають Coniochaeta, Delitschia, Sordaria, Sporormiella та Triangularia. Екологічні умови території парку є більш сприятливими для розвитку локулоаскоміцетів і піреноміцетів. Кількість знахідок видів дискоміцетів є незначною. Представлено список зареєстрованих видів грибів, для кожного виду вказано локалітети та живильні субстрати. Всі види грибів зібрані на посліді зайця та корови. інші типи копром не досліджувались. З виявлених видів аскоміцетів 31 наводиться вперше для території парку, 15 є новими для степової зони України. Два види аскоміцетів є новими для мікобіоти України та Східної Европи: Coniochaeta hansenii та Sporormiella tetramera. Представлено їх діагнози та фото, обговорюються деталі морфології, субстратної приуроченості та поширення у світі. C. hansenii є досить звичайним та поширеним у світі видом, що переважно трапляється на екскрементах зайцеподібних. На території парку також була зібрана на копромах зайця. S. tetramera належить до поширених у світі, але рідкісних видів копрофільних аскоміцетів, відомих з поодиноких знахідок у небагатьох країнах. У парку зібрана на посліді зайця. Знахідки Coniochaeta leucoplaca, Delitshia perpusilla та Triangularia comata є новими для території степової зони України та вдруге наводяться для нашої держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.55*88(45Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25360 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського