Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Романьков І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Романьков І. О. 
Особливості рентгенанатомії верхньощелепної пазухи у хворих на одонтогенні гайморити / І. О. Романьков, І. В. Андреєва, О. А. Виноградов // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Мед.-біол. науки. - 2012. - № 8. - С. 87-94. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

За рентгенограмами параназальних пазух у прямій проекції та ортопантомограмами хворих на одонтогенні гайморити вивчено форму та розміри верхньощелепної пазухи з правого та лівого боків. Установлено різні варіанти форми, розмірів верхньощелепної пазухи, виявлено асиметрію правої та лівої сторін. Показано, що рентгенографія параназальних пазух та ортопантомографія не можуть відповідати завданням сучасної анатомії у зв'язку з низькою якістю зображення, наявністю проекційного збільшення та викривленням зображення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.461.011-436.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Романьков І. О. 
Морфологічні передумови формування одонтогенних синуситів верхньощелепної пазухи : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / І. О. Романьков; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2012. - 20 c. - укp.

Досліджено морфологічні передумови формування одонтогенних синуситів верхньощелепної пазухи шляхом визначення індивідуальної анатомічної мінливості пазухи й її взаємозв'язків з формою, розмірами мозкового та лицьового черепа з використанням морфометричних, рентгенологічних і комп'ютерно-томографічних технологій. Встановлено, що верхньощелепні пазухи відрізнялися вираженою анатомічною мінливістю форми, розмірів і внутрішньої будови. Форма та розміри пазухи не залежали від довжини, ширини черепа та черепного індексу. Встановлено прямі сильні достовірні кореляційні залежності між розмірами й об'ємом кожної пазухи, а також між розмірами правої і лівої пазух. Встановлено, що головним джерелом одонтогенних синуситів верхньощелепної пазухи було захворювання 16-го або 26-го зубів. Показано, що рентгенографія приносових пазух у носопідборідній проекції дозволяє встановити одонтогенну природу синуситу у 33,96 % пацієнтів, ортопантомографію - в 100 % випадків. Спіральна та конусно-променева комп'ютерна томографія дозволяють адекватно візуалізувати особливості морфологічних взаємозв'язків між нижньою стінкою пазухи та коренями зубів верхньої щелепи з можливістю визначення розмірів між об'єктами. Виявлені варіанти індивідуальної анатомічної мінливості форми та розмірів верхньощелепної пазухи, варіанти взаємозв'язків між нижньою стінкою пазухи і коренями зубів верхньої щелепи можуть бути використані під час планування оперативних втручань у стоматології, оториноларингології та щелепно-лицьовій хірургії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.461.011

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390428 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського