Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Росоловська С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Росоловська С. О. 
Вплив гонадектомії на метаболічні процеси в тканинах пародонта щурів залежно від статі : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / С. О. Росоловська; Буковин. держ. мед. ун-т. - Чернівці, 2014. - 20 c. - укp.

Встановлено патогенетичну роль дефіциту статевих гормонів у розвитку дистрофічного процесу в тканинах пародонта. У дослідах на статевозрілих гонадектомованих самцях і самицях щурів встановлено, що дефіцит статевих гормонів викликає метаболічні та структурні порушення в слизовій пародонта та кістках верхньої та нижньої щелеп, характер яких не залежав від статі. Дефіцит неорганічного компонента кісток щелеп виникає, головним чином, за рахунок втрати кальцію та фосфору, більш суттєвого в гонадектомованих самиць. Застосування замісної терапії статевими гормонами (тестостерону в самців, естрогену з прогестином - у самиць) суттєво зменшує метаболічні порушення в слизовій пародонта, втрату макро- і мікроелементів у кістках щелеп, структурну дезорганізацію цих тканин. Застосування препарату кальцію з вітаміном D є малоефективним стосовно слизової пародонта, зменшує дефіцит кальцію та фосфору в кістках щелеп, не впливає на ступінь структурних порушень в обох тканинах пародонта, спричинених дефіцитом статевих гормонів. Корекція встановлених порушень комбінацією замісної терапії статевими гормонами з препаратом кальцію та вітаміном D має найкращий коригуючий вплив на тканини пародонта, але не забезпечує повного збереження вмісту кальцію та фосфору в кістках щелеп гонадектомованих самиць.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-1 + Р415.18 + Р715.745-86

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ортопедичні втручання в комплексному лікуванні захворювань тканин пародонта : навч. посіб. [для здобувачів вищ. освіти та лікарів-інтернів за спец. "Стоматологія" у мед. закл. III- IV рівнів акредетації] / П. А. Гасюк, С. О. Росоловська, А. Б. Воробець, В. Б. Радчук; Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського. - Тернопіль : ТНМУ : Укрмедкнига, 2023. - 123 c. - Бібліогр.: с. 121-123 - укp.

наведено рисунки і запропоновано схеми ортопедичних методів у комплексному лікуванні захворю¬вань тканин пародонта.Анатомічна будова тканин пародонта 6 Захворювання тканин пародонта 18 Основні методи обстеження пацієнтів із захворюваннями тканин пародонта 39 Характеристика оклюзійних порушень при захворюваннях тканин пародонта 45 Ортопедичні методи лікування захворювань тканин пародонта 53 Вибіркове пришліфовування зубів 60 Тимчасове шинування 67 Постійне шинування 78 Особливості протезування пацієнтів із дефектами зубних рядів на фоні захворювань тканин пародонта 86 Список літератури 121 ПЕРЕДМОВА Шановні колеги! Патологія тканин пародонта - поширене явище серед населення всієї земної кулі, що представляє серйозну меди- ко соціальну проблему. Не є виключенням й Україна: поширеність запальних захворювань пародонта у віці 45-50 років досягає майже 90 %, про що свідчать результати досліджень вітчизня¬них учених. Показано високу поширеність захворювань пародонта в осіб молодого віку. Пародонт є складним утворенням, в якому відбува ються біологічні процеси. При цьому пародонт, піддаючись впливу зовнішніх та внутрішніх чинників, включається в процес компенсаторного пристосування. Розглядаючи питання етіології та патогенезу захво рювань пародонта, варто розглянути з позиції доказової медицини, згідно з якою хронічні запальні захворювання пародонта розцінюються як мультифакторна патологія. Варто зазначити про необхідність використання ди¬ференційованого підходу при плануванні ортопедичних втручань, ураховуючи ймовірно значну тривалість періо¬ду підготовчого лікування, стан тканин опорних зубів і загальносоматичний статус пацієнта. Беззаперечним залишається той факт, що без усунен ня патологічної рухливості зубів і травматичної оклюзїї неможливо добитися стійкого позитивного ефекту в ліку¬ванні пародонтиту. Методи ортопедичного лікування, або «оклюзійна терапія», розглядаються всіма фахівцями як обов’язковий компонент комплексного лікування паро донтиту. Ці методи включають вибіркове пришліфуван- ня зубів, ортодонтичне лікування зубощелепних аномалій, відновлення висоти прикусу при його зниженні, шинуван ня рухомих зубів і протезування дефектів зубних рядів. У зв’язку з цим видання «Ортопедичні втручання в комплексному лікуванні захворювань тканин пародонта» має велику цінність для студентів стоматологічного фа культету і лікарів-інтернів при розгляді сучасних погля дів на морфофункціональні особливості пародонта в нормі та при патології, концепцій етіології і патогенезу паро донтиту у медичних закладах вищої освіти III- IV рівнів акредитації для вивчення основних принципів та ортопе дичних методів у комплексному лікуванні хворих на пародонтит.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2 я73 + Р668 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869158 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського