Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Рубленко С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Власенко В. М. 
Антисептика та асептика у ветеринарній хірургії : Навч. посіб. для студ. ф- тів вет. медицини вищ. навч. агр. закл. III-IV рівнів акредитації / В. М. Власенко, М. В. Рубленко, В. І. Козій, М. Г. Ільницький, А. Р. Мисак, С. В. Рубленко. - Біла Церква : Білоцерк. держ. агр. ун-т, 2005. - 70 c. - укp.

Наведено відомості з історії розвитоку вчення про антисептику та асептику з найдавніших часів до сучасного періоду. Охарактеризовано основні способи асептики - стерилізацію та дезінфекцію, визначено порядок проведення механічної, фізичної та хімічної антисептики. Встановлено вимоги щодо використання антисептичних препаратів, охарактеризовано основні групи антисептиків - солі важких металів, спирти, кислоти та луги, феноли, барвники, альдегіди, галоїди, поверхнево-активні речовини, сорбенти, спиртові та кисневивільнювальні антисептики. Наведено відомості про загальні асептико-антисептичні заходи, які проводяться під час хірургічних операцій у ветеринарній медицині, а також методи профілактики контактної інфекції (підготовки рук хірурга, операційного поля, стерилізації шовного та перев'язувального матеріалу та хірургічної білизни, інструментів з гуми, полімерів, приладів з оптикою).

Приведены сведения по истории развития учения об антисептике и асептике с древнейших времен до современного периода. Охарактеризованы основные способы асептики - стерилизация и дезинфекция, определен порядок проведения механической, физической и химической антисептики. Установлены требования по использованию антисептических препаратов, охарактеризованы основные группы антисептиков - соли тяжелых металлов, спирты, кислоты и щелочи, фенолы, красители, альдегиды, галоиды, поверхностно-активные вещества, сорбенты, спиртовые и водородосвобождающие антисептики. Приведены сведения об общих асептико-антисептических мероприятиях, которые проводятся во время хирургических операций в ветеринарной медицине, а также методы профилактики контактной инфекции (подготовки рук хирурга, операционного поля, стерилизации шовного и перевязочного материлов, хирургического белья, инструментов из резины, полимеров, устройств с оптикой).


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.22 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рубленко С. В. 
Клінічна характеристика та стан системи гемостазу при різних методах анестезіологічного забезпечення кастрації кнурів / С. В. Рубленко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2004. - № 1. - С. 36-38. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати досліджень щодо ефективності різних схем внутрішньовенної анестезії у кнурів під час кастрації. Найбільш ефективною є схема з використанням ацепромазин-кетамінової суміші. Встановлено, що під час анестезії та кастрації у кнурів відбувається активація системи зсідання крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.485.312.5

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Рубленко С. В. 
Клінічна характеристика різних схем анестезії у собак при оперативному втручанні / С. В. Рубленко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 3. - С. 57-60. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено дані щодо застосування розроблених схем анестезії в собак залежно від типу больової реакції, зокрема при абдомінальній патології та остеосинтезі. Встановлено, що при абдомінальних оперативних втручаннях ацепромазин-кетамін-пропофолова схема анестезії дає можливість досягти адекватної анестезії. У виконанні остеосинтезу ефективним є поєднання ацепромазину кетаміну та буторфанолу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.25-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рубленко С. В. 
Стан фібринолітичної системи плазми крові у кнурів за кастрації та різних схем її анестезіологічного забезпечення / С. В. Рубленко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 4. - С. 78-80. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

За результатами проведених досліджень установлено, що за кастрації кнурів відбувається активація фібринолітичної системи плазми крові. Проте, рівень активації системи фібринолізу змінюється залежно від схеми анестезіологічного забезпечення кастрації кнурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.485.312.5

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рубленко С. В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування сучасного анестезіологічного забезпечення тварин залежно від типу больової реакції : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.05 / С. В. Рубленко; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. - Біла Церква, 2010. - 36 c. - укp.

Доведено, що неадекватне знеболювання у тварин зумовлює посилення потужності незбалансованих впливів симпато-адреналової ланки вегетативної нервової системи на їх організм, що супроводжується розладами гемодинаміки та дихання, збільшенням активності антистресових факторів і рівня ендогенних опіоїдів, формуванням гіперкоагуляційного синдрому з активацією внутрішнього шляху фібринолізу та посиленням явищ ендотоксикозу. Вперше у ветеринарній анестезіології визначено типи функціонального стану вегетативної нервової системи, на підставі чого встановлено критерії вибору адекватного анестезіологічного забезпечення хірургічної допомоги у собак, що дозволяє симпато-вагусного балансу в анестезованих тварин і запобігти ускладненню за наркозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Козій В. І. 
Етичні та наукові аспекти болю в концепції добробуту тварин / В. І. Козій, С. В. Рубленко, Н. В. Козій // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 27-33. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Визначено раціональні підстави підтримки концепції добробуту тварин і відповідної переоцінки ставлення до методів їх використання на основі ознайомлення з сучасними науковими даними про етичні та наукові аспекти болю в емоційному житті тварин. На підставі аналізу результатів наукових досліджень автори приходять до висновку, що на сьогодні відсутні наукові результати, які б об'єктивно свідчили як про свідоме сприйняття так і про несприйняття болю тваринами. За розвитку науки відкриваються нові факти про біологічні особливості тварин. Вивчення будови та функції різних структур мозку дозволяє близько підійти до визначення матеріальних основ болю, емоцій та свідомості у тварин. Подальше вивчення особливостей сприйняття болю, афективних станів, інших показників нервової діяльності сприятиме більш повному впровадженню принципів гуманного ставлення до тварин у різних сферах їх використання. Проведення наукових досліджень у цьому напрямі має стати одним із основних завдань зоологічної та ветеринарної науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221.4 + Ю922.48 + Ю751.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського