Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Рудий О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Штовба С. Д. 
Мурашині алгоритми оптимізації / С. Д. Штовба, О. М. Рудий // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2004. - № 4. - С. 62-69. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Наведено теоретичні основи мурашиних алгоритмів - нового перспективного підходу до оптимізації, що інтенсивно досліджується за кордоном, але є майже невідомим в Україні. На прикладі задачі про комівояжера показано, що застосування мурашиних алгоритмів дозволяє отримати гарні розв'язки задачі оптимізації за суттєво менший час у порівнянні з класичними методами. Особливо ефективні мурашині алгоритми для розподілених систем, параметри яких динамічно змінюються у часі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рудий О. Д. 
Оцінка ефективності моніторингу доз опромінення людини при комп'ютерній томографії / О. Д. Рудий, М. Ф. Терещенко // Вісн. КПІ. Сер. Приладобудування. - 2021. - Вип. 61. - С. 85-90. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Рентгенодіагностичні методи візуалізації внутрішніх органів людини мають багато переваг порівняно з іншими методами, оскільки їх застосування не потребує багато часу, і вони широко доступні, що дозволяє лікарям швидко підтвердити чи виключити діагноз з більшою впевненістю. Основною проблемою, що пов'язана з широким розповсюдженням радіологічної діагностики та терапії, є значне опромінення пацієнтів. За останні 30 років середня доза опромінення населення та пацієнтів збільшилася вдвічі, незважаючи на те, що опромінення від природних факторів залишилося майже на тому самому рівні. Зростання рівня середньої дози опромінення населення і пацієнтів медичних установ пов'язане із зростанням кількості діагностичних процедур, не зважаючи на те, що рівень опромінення при кожній процедурі суттєво зменшився. Особливо це актуально в даний період коронокризи - стрімкого зростання кількості хворих людей, викликаного вірусом Covid-19. Розгляуто принципи моніторингу рівня доз опромінення в діагностичних та терапевтичних комплексах лікувальних закладів. Було проведено аналіз методики дослідження, порівняння доз отриманих експериментально, при яких проводились багатофакторні вимірювання дозиметрами розміщеними в зонах основних життєво важливих органів та доз, що прийняті протоколами лікування за державними та санітарними правилами і нормами. Після проведеного аналізу і виділення основних проблем опромінення, був запропонований метод автоматизованого вимірювання доз опромінення з встановленням високоточних детекторів та алгоритм розрахунку параметрів опромінення, згідно з місцем перебування пацієнтів та персоналу під час проходження діагностичної чи терапевтичної процедур, а також, окремо для кожного органу, методика оцінки накопичення рівня доз опромінення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р364.155

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського