Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Руднік Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Руднік Д. Г. 
Боярство Київської землі в ХIII - ХIV ст. / Д. Г. Руднік // Сторінки історії : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 37. - С. 13-19. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Розглянуто соціально-політичну роль боярських верств Київщини в період монгольської влади й приєднання краю до Великого князівства Литовського, тобто ХIII - ХIV ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)43-286.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Руднік Д. Г. 
Князівська влада й боярство Південно-Західної Русі / Д. Г. Руднік // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2014. - Вип. 38. - С. 31-34. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Розглянуто взаємини князівської влади й місцевого боярства в різних регіонах Південно-Західної Русі княжої доби. Виявлено чинники, які сприяли досягненню переваги однієї чи іншої сторони. Прослідковано роль боярських верств у політичній організації кожної землі, вплив на вічові збори та зовнішню політику княжих династій. Показано незмінність відносин між князівською владою й боярськими верствами з плином часу. Хронологічно розглянуто період з XI до XIII ст., до фактичного розпаду Київської Русі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(477)41-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Руднік Д. Г. 
Письмові та матеріальні джерела з історії бояр Київської Русі XI - XIV ст. / Д. Г. Руднік // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2015. - Вип. 44. - С. 29-33. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Зроблено спробу показати значення писемних джерел, археології, нумізматики та сфрагістики для вивчення боярської верстви Київської Русі. Звертається увага на недостатню інформативність та проблеми при використання літописних списків, що пов'язано з різними точками зору переписувачів на одну подію та обмежене коло дійових осіб. Зроблено акцент на необхідності систематичного нерозривного залучення літописних та матеріальних джерел з політичної та соціальної історії феодальної верхівки давньоруського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)414-286.2,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Руднік Д. Г. 
Боярство Південно-Західної Русі XI - XIV ст. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Д. Г. Руднік; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2019. - 20 c. - укp.

Проведено комплексний аналіз діяльності боярського прошарку на території Південно-Західної Русі протягом XI - XIV ст. Визначено основні джерела походження боярства, передусім в етнічному відношенні, його служилу природу. Зазначено, що постійна наближеність до князя та адміністративного апарату характеризує боярство як провідну верству й обумовлює його відносне відокремлення від широких мас населення. Встановлено приналежність до боярства на перших етапах існування стану іноземців-варягів як основи князівських дружин, рух яких на південь був спричинений економічними факторами. Асиміляція варязького елемента відкрила дорогу до складу дружини, а отже і боярства, представникам місцевого населення, кочовиків, які визнавали себе васалами прикордонних князівств і широких мас населення за відповідний рівень заслуг перед князем. Акцентовано на матеріальному положенні боярства, основою якого виступає боярська садиба як центр сільської округи та військово-господарський комплекс. Розкрито особливості положення боярства на території окремих князівств Київського, Чернігівського, Переяславського, Галицько-Волинського, де його зовнішня та внутрішня політика відрізнялася залежно від факторів політичного, економічного, міжнародного, суспільного характеру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)431-286.2 + Т3(4УКР)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438274 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського