Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Рунова Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Рунова Р. Ф. 
Особливості технології застосування тонкошарових литих розчинових сумішей на будівельних об'єктах / Р. Ф. Рунова, Ю. Л. Носовський // Вісн. Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - 2004. - № 7/8. - С. 86-91. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Експериментально встановлено залежність тріщиноутворення тонкошарового покриття підлоги від водопоглинання основи. Показано, що водопоглинання значно зменшується у разі обробки поверхні матеріалу стіролакрилатною дисперсією. Досліджено вплив розміру міцели даного плівкоутворювача на його проникну здатність. Встановлено, що для пористих та слабких основ необхідно застосовувати грунтовки з більшим розміром міцел, а відносно щільні основи - за достатньо високого їх водопоглинання. Рекомендовано використання сухих будівельних сумішей у разі приготування та застосування тонкошарових литих розчинів високої якості.

Экспериментально установлена зависимость трещинообразования тонкослойного покрытия пола от водопоглащения основы. Показано, что водопоглащение значительно уменьшается при обработке поверхности материала стиролакрилатной дисперсией. Исследовано влияние размера мицеллы данного пленкообразователя на его проникающую способность. Установлено, что для пористых и слабых основ необходимо применять грунтовки с большим размером мицел, а относительно плотные основы - при достаточно высоком их водопоглощении. Даны рекомендации по использованию сухих строительных смесей при приготовлении и применении тонкослойных литых растворов высокого качества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н454.7 + Н332

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
2.

Рунова Р. Ф. 
Основи виробництва стінових та оздоблювальних матеріалів : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Р. Ф. Рунова, Л. О. Шейніч, О. Г. Гелевера, В. І. Гоц; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2002. - 365 c. - укp.

Висвітлено теоретичні засади, загальні принципи й особливості виробництва стінових, оздоблювальних, тепло- і гідроізоляційних матеріалів, що застосовуються в будівництві. Проаналізовано функції стінової конструкції, вплив стану мікроструктури тверднучих в'яжучих на властивості матеріалів, а також вплив макроструктури матеріалу на його властивості. Наведено загальні відомості про фізичний стан речовини та керамічні вироби. Особливу увагу приділено сучасним індустріальним методам проведення робіт з використанням спеціалізованих систем, спрямованих на енергоощадження та створення комфортних умов у будівлях. Запропоновано основні схеми виробництва гідроізоляційних і герметизувальних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н3 я73 + Л41/45я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА621678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Рунова Р. Ф. 
Вплив ефірів целюлози на властивості мурувального розчину для блоків з ніздрюватого та легкого бетону / Р. Ф. Рунова, Ю. Л. Косовський // Вісн. Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - 2002. - № 3-5. - С. 120-125. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Досліджено водоутримувальну домішку - ефір целюлози у процесі розробки сухої суміші для мурування стін з блоків ніздрюватого та легкого бетону. Розглянуто основні показники якості мурувального розчину: водоутримувальну здатність розчину, час утворення кірки (відкритий час) та коригування положення, густину розчину, міцність щеплення з основою, міцність на стиск та згин тощо. На підставі одержаних результатів встановлено, що за основними показниками розчини на відібраних ефірах целюлози відповідають вимогам до мурувальних розчинів та мають високі характеристики, а основним чинником під час вибору домішки до ефіру целюлози є економічний фактор.

Исследована водоудерживающая примесь - эфир целлюлози при разработке сухой смеси для кладки стен из блоков ячеистого и легкого бетона. Рассмотрены основные показатели качества кладочного раствора: водоудерживающую способность раствора, время образования корки (открытое время) корригирование положения, плотность раствора, прочность прищепливания с основой, прочность на сжатие и сгиб. На основании полученных результатов установлено, что по основным показателям растворы на отобранных эфирах целлюлози соответствуют требованием к кладочным растворам и имеют высокие характеристики, а основным фактором при выборе примеси для эфира целлюлози является экономический.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рунова Р. Ф. 
Конструкційні матеріали нового покоління та технології їх впровадження у будівництво : монографія / Р. Ф. Рунова, В. І. Гоц, І. І. Назаренко, В. Й. Сівко, П. С. Шилюк. - К. : УВПК "ЕксОБ", 2008. - 360 c. - укp.

Наведено результати досліджень щодо системної розробки конструкційних бетонів нового покоління та технологій їх впровадження у будівництво на підставі нових уявлень про енергетичний стан речовини, колоїдно-хімічні й електроповерхневі властивості мінеральних систем за участю модифікувальних комплексів поліфункціональної дії та розкрито їх роль у структуротворенні на мікро-, мезо- та макрорівнях. Високотехнологічні бетони розглянуто як середовище з напружено-деформованим станом, запропоновано нові технологічні рішення щодо їх застосування у будівельних конструкціях. Висвітлено та проаналізовано досвід використання бетонів нового покоління на об'єктах будівництва України.

Приведены результаты исследований, касающихся системной разработки конструкционных бетонов нового поколения и технологий их внедрения в строительство на основе новых представлений об энергетическом состоянии вещества, коллоидно-химических и электроповерхностных свойствах минеральных систем с участием модифицирующих комплексов полифункционального действия и их роли в структурообразовании на микро-, мезо- та макроуровнях. Высокотехнологические бетоны рассмотрены как среда с напряженно-деформированным состоянием, предложены новые технологические решения их применения в строительных конструкциях. Освещен и проанализирован опыт использования бетонов нового поколения на объектах строительства Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331 + Н626.102

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА696185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рунова Р. Ф. 
В'яжучі речовини : підручник / Р. Ф. Рунова, Л. Й. Дворкін, О. Л. Дворкін, Ю. Л. Носовський; ред.: Р. Ф. Рунова; МОНМС України. - К. : Основа, 2012. - 446 c. - укp.

На підставі наукових засад матеріалознавства надано поняття про в'яжучі речовини (ВР) за всією їх номенклатурою, класифікаційними ознаками, станом виробництва та застосування, основними тенденціями розвитку. Охарактеризовано технологічні операції, які є загальними у виробництві всіх різновидів ВР, і обладнання для їх здійснення. Розглянуто характеристики всіх представників мінеральних і органічних ВР, сировинну базу для їх виробництва, фізико-хімічні процеси, що супроводжують одержання і тверднення ВР, а також сфери застосування. Розкрито вимоги до ВР, регламентовані діючими вітчизняними та європейськими нормами. Висвітлено контактно-конденсаційні принципи тверднення мінеральних систем. Увагу приділено гіпсовим і магнезіальним ВР, гідравлічному вапну, роман- і портландцементу, спеціальним і лужним цементам, нафтовим бітумам і бітумополімерним ВР. Показано особливості застосування полімерних ВР в процесі одержання композиційних будівельних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л45 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС54417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Рунова Р. Ф. 
Формування пластичної міцності шлаковміщуючих цементів / Р. Ф. Рунова, О. В. Ластівка, М. О. Гергало, Б. І. Іваненко // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 25. - С. 143-149. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень шлаковміщуючих цементних паст за допомогою методу пластометрії. Вказана методика проведення дослідів. Проведено аналіз впливу пластифікаторів на шлаковміщуючі цементні системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л456.32-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Основи виробництва стінових та оздоблювальних матеріалів : підруч. для студентів, які навчаються за спец. "Будівництво та цивільна інженерія" / Р. Ф. Рунова, В. І. Гоц, О. Г. Гелевера, О. П. Константиновський, Ю. Л. Носовський, В. В. Піпа; ред.: Р. Ф. Рунова; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури. - 3-є вид., [доопрац.]. - Київ : Основа, 2017. - 524 c. - Бібліогр.: с. 507-512 - укp.

Висвітлено теоретичні основи, загальні принципи й особливості сучасного виробництва стінових, оздоблювальних, тепло- та гідроізоляційних матеріалів, які застосовуються у будівництві. Увагу приділено сучасним індустріальним методам виконання оздоблювальних робіт з використанням спеціалізованих систем, спрямованих на енергозбереження та створення комфортних умов у будівлях. Наведено приклади таких систем і показано ефективність їх роботи. Подано інформацію про бетони на легких заповнювачах і вироби на їх основі, вироби з ніздрюватих бетонів, сучасні технології гідроізоляції та герметизації, керамічні теплоізоляційні матеріали, світлопрозорі огороджувальні конструкції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС62773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Москаленко О. А. 
Дослідження впливу комплексних добавок на рухливість бетонів на шлаковмісних портландцементах для монолітного будівництва / О. А. Москаленко, Р. Ф. Рунова // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 30. - С. 50-56. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Наведено дані щодо впливу комплексних органо-мінеральних добавок на рухливість бетонної суміші в залежності від вмісту шлакової складової в цементі. Найбільш перспективним для монолітного будівництва є використання органо-мінерального комплексу на основі суспензії мікрокремнезему SX(5 %) + СП(0,6 %), що дозволяє використати ГДШ до 50 % у складі цементу та отримати бетонні суміші з рухливістью до 21 см.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кривенко П. В. 
Анализ эффективности действия пластификатов при структурообразовании щелочных цементов / П. В. Кривенко, Р. Ф. Рунова, И. И. Руденко, В. В. Скорик, В. В. Омельчук // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2017. - № 4/6. - С. 35-41. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Проанализирована проблема пластификации цементов, щелочную среду которых определяет присутствие соединений щелочных металлов, и предложены пути ее решения. В качестве альтернативы суперпластификаторам на основе сложных полиэфиров предложен широкий круг поверхностно-активных веществ, пригодных для пластификации щелочных цементов. Органические соединения систематизированы по эффективности действия в качестве пластификаторов щелочных цементов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л456-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
10.

Рунова Р. Ф. 
Методологія впровадження нових добавок для бетонів / Р. Ф. Рунова, І. І. Руденко, В. В. Товстоніс, С. М. Чудновський, О. А. Погореляк // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 38. - С. 251-257. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Запропоновано методичний підхід до визначення ефективності суперпластифікуючих добавок на полікарбоксілатній основі для їх впровадження у виробництво у найбільш короткі строки. Робота виконана на прикладі добавки "КОМПЛЕКС К-15" виробництва ТОВ НВП 2МІСТІМ".


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кривенко П. В. 
Пластифіковані бетони і розчини на основі цементів системи $E bold roman {Na sub 2 O - Ca O - Al sub 2 O sub 3 - Si O sub 2 - H sub 2 O} : [монографія] / П. В. Кривенко, Р. Ф. Рунова, І. І. Руденко. - Київ : Ліра-К, 2022. - 392 c. - Бібліогр.: с. 343-392 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.64 + Н332.325 + Л455-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860715 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського