Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Ріферт В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Анатичук Л. І. 
Використання термоелектричної батареї в системі регенерації води в населених космічних апаратах / Л. І. Анатичук, І. В. Золотухін, В. Г. Ріферт, Ю. Ю. Розвер, В. І. Усенко // Термоелектрика. - 2002. - № 1. - С. 69-73. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати досліджень різноманітних систем регенерації води з рідких відходів за умов обжитих космічних станцій. Показано переваги відцентрової вакуумної дистиляції з термоелектричним тепловим насосом.


Індекс рубрикатора НБУВ: О663.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ріферт В. Г. 
Розробка й випробування системи регенерації води з рідких відходів життєдіяльності на борту пілотованих космічних апаратів з використанням термоелектричного теплового насоса / В. Г. Ріферт, В. І. Усенко, П. А. Барабаш, Л. І. Анатичук, Ю. Ю. Розвер, А. Лубман // Термоелектрика. - 2011. - № 2. - С. 60-70. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Регенерація водних відходів життєдіяльності екіпажу пілотованих космічних апаратів великою мірою визначає успіх тривалих місій до Місяця й Марса. Відцентрова вакуумна дистиляція (ВВД) визнана найперспективнішою технологією регенерації високомінералізованих вод (у тому числі урини) для пілотованих космічних систем. Викладено результати розробки й випробування системи регенерації води, що включає п'ятиступеневий вакуумний відцентровий дистилятор (ВД) і термоелектричний тепловий насос (ТЕБ), призначеної для одержання питної води з відходів життєдіяльності людини (сангігієнічної води, урини, поту, конденсату з повітря) на борту космічного корабля за умов тривалого польоту. Завдяки конструктивним особливостям, що забезпечують проведення випарно-конденсаційних процесів на обертових поверхнях з використанням відцентрових сил, апарат може функціонувати за умов нульової гравітації (невагомості). Вакуумування внутрішньої порожнини дистилятора дає можливість здійснювати теплообмінні процеси за температур, що унеможливлюють перегрів урини й випадання нерозчинних солей на теплообмінних поверхнях. За завданням компанії Honeywell International, Inc. (США) виготовлено три системи ВВД+ТЕБ. У результаті дослідження їх роботи на стенді НТУУ "КПІ" і на стенді замовника визначено характеристики комплексу залежно від частоти обертання ротора ВД, електричної потужності, підведеної до ТЕБ, ступеня концентрування вихідної рідини, установлено оптимальні параметри системи для роботи на борту космічного корабля. За результатами порівняльних випробувань

декількох систем для регенерації води різних компаній на стенді НАСА упродовж 2008 - 2009 рр. система ВВД+ТЕБ була визнана кращою з комплексу масогабаритних і енергетичних характеристик.


Індекс рубрикатора НБУВ: О663.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ріферт В. Г. 
Покращення методів дистиляції при використанні відцентрових сил для регенерації води під час космічних польотів / В. Г. Ріферт, Л. І. Анатичук, П. А. Барабаш, В. І. Усенко, А. П. Стрикун, А. В. Прибила // Термоелектрика. - 2017. - № 1. - С. 80-96. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Оцінка регенерації й чистоти відпрацьованої води належить до проблем, які необхідно розв'язати під час довгострокових польотів людини в космос. Найбільш перспективним методом одержання високоякісної води є імплементація вакуумної роторної дистиляції (VRD). Даний метод забезпечує високий ступінь концентрації залишку у порівнянні з іншими технологіями (зворотний осмос і випар на пористих мембранах). Також гарні результати відносно індексу споживання електроенергії надають методи багатокаскадної дистиляції (MVRD) і термоелектричного теплового насоса (THP). Висвітлено історію та еволюцію розробки VRD та THP, починаючи із трьохкаскадного MVRD, розробленого й випробуваного в Київському політехнічному інституті (КПІ). В 1999 р. компанія "Термодистилляция" (Україна) розробила 5-каскадний відцентровий дистилятор, який одержав назву каскадного дистилятора (CD). Наведено аналіз результатів MVRD з 3 каскадами й CD; розглянуто роботи різних авторів, що вивчали характеристики CD. Представлено нові результати, що демонструють поліпшені характеристики MVRD з THP.


Індекс рубрикатора НБУВ: О663.6 + Н761.104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23042 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського