Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Савенко Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Савенко Д. В. 
Клініко-біохімічна оцінка порушень гормонального метаболізму та його фармакокорекція у хворих на хронічний алкоголізм : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.32 / Д. В. Савенко; Луган. держ. мед. ун-т. - Луганськ, 2010. - 22 c. - укp.

Уперше доведено, що хронічний алкоголізм з біохімічної точки зору можна охарактеризувати як синдром гіпоендорфінізм-індукованого апоптозу. На значному клінічному матеріалі встановлено різке пригноблення системи ендогенних опіоїдів у хворих на хронічний алкоголізм, що корелює зі стадією захворювання й рівнем циркулюючої фрагментованої ДНК. Зміна енкефалінергічної активності перекладає гомеостатичні функції організму на інший рівень регуляції, що показано на прикладі електролітного балансу й індукції апоптозу. За умов хронічної алкологізації перебудовується вся система гіпоталамус-гіпофіз-гонади, про що свідчать дані гормонального спектру у хворих на хронічний алкоголізм і наркоманію. Уперше встановлено молекулярно-структурні зміни води гідрата й динаміку її перерозподілу між вільною, гідрованою та кристалічною фракціями у хворих на хронічний алкоголізм і наркоманію, що дозволило обгрунтувати застосування ЯМР-релаксації протонів тканинної води біологічних рідин у діагностиці й лікуванні захворювань, пов'язаних з дисбалансом у нейрогормональній регуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-3 + Р415.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Савенко Д. 
Невербальна комунікація вчителя як елемент педагогічної культури у творчій спадщині В.О.Сухомлинського / Д. Савенко // Нова пед. думка. - 2008. - Спец. вип. - С. 53-54. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено невербальні та паралінгвістичні засоби спілкування в мовленнєвій діяльності вчителя. Висвітлено оригінальні та особистісно зорієнтовані моменти професійного спілкування вчителя з учнями, а саме міміку, жести, які підсилюють інформацію, створюють певний підтекст, переосмислюють сказані слова.

Исследованы невербальные и паралингвистические средства общения в речевой деятельности учителя. Освещены оригинальные и личностно ориентированные моменты профессионального общения учителя с учениками, а именно мимика, жесты, которые усиливают информацию, создают определенный подтекст, переосмысливают сказанные слова.

investigated paralingvistichni and nonverbal means of communication in speech activity teacher. Are illuminated, original and personally-oriented aspects of professional communication teachers with the students, namely, facial expressions and gesturesthat reinforce the information that gives a certain subtext, rethinking spoken word.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч314 + Ш100.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Савенко Д. Л. 
Верховенство права і законність в організації та діяльності прокуратури України: загальнотеоретичне дослідження : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Д. Л. Савенко; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - Одеса, 2015. - 20 c. - укp.

Вперше показано багаторівневий характер системи принципів у діяльності прокуратури, яка має грунтуватися на визначальній ролі принципів верховенства права та законності. Доведено необхідність поширення принципів верховенства права та законності на процеси трансформації діяльності прокуратури в умовах побудови правової держави. Виявлено напрями та шляхи реалізації принципу верховенства права у функціонуванні прокуратури при здійсненні її компетенції. Обгрунтовано тезу, що законність в діяльності прокуратури є засобом забезпечення верховенства права. Розкрито дію верховенства права та законності у діяльності прокуратури у контексті Закону України "Про прокуратуру" 2014 р. Удосконалено положення загальнотеоретичної юриспруденції, які стосуються реалізації принципів верховенства права та законності в діяльності сучасної правової держави, що обумовлює необхідність зміни змісту методологічних підходів у дослідженні цих принципів. Поглиблено окремі положення доктрини верховенства закону як компонента принципу верховенства права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Онишко С. В. 
Теоретична концептуалізація інституційного забезпечення фінансового ринку / С. В. Онишко, Д. О. Савенко // Бізнес Інформ. - 2020. - № 9. - С. 219-228. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Розглянуто проблеми формування та розвитку інституційного забезпечення фінансового ринку. Актуальність проблеми обумовлюється взаємозв'язком формальних і неформальних норм економічних процесів і явищ, розуміння якого дає ключ до досягнення ефективності розвитку фінансового ринку. Розуміння сутності інституційного забезпечення фінансового ринку та чинників його формування й розвитку дає можливість приймати більш обгрунтовані та ефективніші рішення у сфері розвитку фінансового ринку. Мета роботи - обгрунтування концептуальних підходів до структуризації інституційного забезпечення фінансового ринку. Обгрунтовано, що інституційне забезпечення фінансового ринку включає в себе формальні та неформальні інститути. Формальні інститути, своєю чергою, складаються із інститутів-організацій та інститутів-норм. Систематизовано фактори виникнення інституціональних деформацій на фінансовому ринку. Структуровано інститути фінансового ринку, зокрема у складі інститутів-норм виділено формальні (міжнародна нормативно-правова база укладання та виконання угод на фінансових ринках, національна нормативно-правова база укладання та виконання угод на фінансових ринках, норми суміжного національного і міжнародного права, що забезпечують укладання та виконання угод на фінансових ринках) і неформальні норми (норми, обумовлені релігією, неформальні домовленості та змови між учасниками фінансового ринку, неофіційні (тіньові) ринки укладання та виконання фінансових угод). У складі інститутів-організацій виділено інститути - покупці фінансових ресурсів; інститути - продавці фінансових ресурсів; інститути, які обслуговують функціонування інститутів-продавців та інститутів-покупців фінансових ресурсів; інститути-регулятори. Структуровано інституційне забезпечення фінансового ринку та визначено взаємозв'язки між інститутами-нормами, інститутами-правилами та державою. Обгрунтовано принципи організації інституційного забезпечення фінансового ринку та визначено його функції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Економіка підприємництва: організаційні, управлінські та фінансові пріоритети розвитку : [колект.] монографія / А. Новаківська, А. Паламарчук, В. Коліщак, В. Вольська, В. Бугайчук, В. Рудницький, В. Божко, В. Данилюк, В. Ходаківський, Д. Савенко, І. Аврамець, І. Акуленко, І. Грабчук, І. Саган, К. Сич, К. Коваль, К. Сидорчук, М. Шевчук, М. Коценко, М. Плотнікова, М. Маслюківська, М. Мартинюк, Н. Валінкевич, Н. Євдоченко, О. Опалов, О. Франчук, О. Булуй, О. Кільницька, Р. Єрьоменко, М. Рибак, Р. Смагін, Т. Швець, Ю. Курінна, Ю. Мартинчук, Ю. Циганець, Я. Хом'як; ред.: Н. В. Валінкевич; Поліський національний університет. - Житомир : Поліс. нац. ун-т, 2023. - 623 c. - укp.

Розглянуто теоретико-прикладні засади функціонування та розвитку суб'єктів підприємницької діяльності. Значну увагу приділено формуванню та використанню потенціалу підприємства в цілому й окремих його складових; інвестиційно-інноваційній складовій підприємницької діяльності; аналізу тенденцій розвитку та проблем функціонування підприємств окремих галузей національної економіки. Викладено питання формування ринкової позиції підприємств сфери агробізнесу. Висвітлено теоретико-методичні основи розробки кадрової стратегії підприємства. Розкрито проблеми обгрунтування місії та вибору цілей функціонування підприємства. Розглянуто питання діагностики конкурентоспроможності продукції підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864580 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського