Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Савіцька О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Савіцька О. П. 
Державне регулювання інвестиційних процесів в Україні / О. П. Савіцька, Н. В. Савіцька // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 714. - С. 391-398. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто основні засади державного регулювання інвестиційних процесів в Україні, перспективи стимулювання залучення іноземного капіталу в економіку України. Проаналізовано тенденції проведення інвестиційної політики на сучасному етапі розвитку української економіки та надано рекомендації для її активізації за умов євроінтеграції України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Савіцька О. П. 
Стратегія розвитку туристичної індустрії в Україні: регіональні аспекти / О. П. Савіцька, Н. В. Савіцька // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 754. - С. 68-74. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Окреслено мету розвитку туризму в Україні. Досліджено сучасні тенденції розвитку туризму Львівської області. Наведено динаміку обсягу наданих туристичних послуг і послуг, наданих санаторно-курортними закладами Львівщини за 2010 - 2012 рр. Узагальнено підходи до визначення понять "туристична індустрія", "туристичний регіон". Зазначено щодо ролі туризму та його впливу на суспільно-економічний розвиток регіону. Проаналізовано туристичний потенціал Львівщини. Наведено позитивні тенденції розвитку туристичної індустрії регіону. Вказано країни, туристи з яких найбільше зацікавлені у відвідуванні Львівщини, та країни, які приваблюють вітчизняних туристів. Визначено стратегічні пріоритети розвитку туристичного бізнесу. Узагальнено міжнародні стратегії сталого розвитку туристичної індустрії. Наведено пріоритетні стратегії розвитку прикордонного регіону. Охарактеризовано основні проблеми розвитку регіонального туризму. Наведено перспективні проекти на Львівщині, окреслено стратегічні напрями державної політики в галузі туризму, а також обгрунтовано перспективи розвитку туристичної індустрії у Львівській області.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЛЬВ)684.413.58 + У9(4УКР)441.358

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Савіцька О. Ю. 
Інноваційні технології в будівництві скляних фасадних систем готелів / О. Ю. Савіцька, Т. І. Іщенко, А. В. Гавриш // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2013. - № 51. - С. 28-35. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що естетично, зручно, безпечно - таким вимогам повинні відповідати будівлі готелів. Застосування скляних фасадних систем (СФС) під час будівництва готелів надає змогу реалізовувати складні архітектурні та дизайнерські рішення. Крім того, такі фасади мають низку переваг з експлуатаційної точки зору. СФС - це складна конструкція, що складається з каркасу профілю та склопакету. Вибір виду склопакету залежить від багатьох чинників, зокрема клімату, місцерозташування, висоти проектованої будівлі та ін. Розглянуто основні види СФС, інноваційні види скла для фасадних систем, зокрема енергозберігаюче, сонцезахисне, самоочисне скло, перспективи та особливості їх застосування в готельній індустрії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н42 + Н711.33-042

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Савіцька О. П. 
Теоретико-методичні аспекти оцінки конкурентоспроможності суб'єктів туристичної індустрії / О. П. Савіцька, Н. В. Савіцька // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 776. - С. 154-163. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розкрито сутність поняття "конкурентоспроможність підприємства". Наведено перелік суб'єктів туристичної індустрії, охарактеризовано функції підприємницької діяльності в туризмі, від повноти виконання яких залежить конкурентоспроможність суб'єктів туристичної індустрії (КССТІ). Проаналізовано методику оцінки конкурентоспроможності в туризмі на макрорівні. Розглянуто різні підходи науковців до оцінки КССТІ. Охарактеризовано суть та види конкурентних переваг, окреслено фактори, що визначають конкурентоспроможність турпродукту. Узагальнено підходи до оцінювання конкурентоспроможності в туризмі на мікрорівні. Наведено напрями підвищення конкурентоспроможності підприємств туристичної індустрії на перспективу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358.1-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Савіцька О. П. 
Оцінювання конкурентоспроможності регіонів України / О. П. Савіцька, Н. В. Савіцька // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 778. - С. 294-301. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розкрито сутність поняття "конкурентоспроможність регіону". Охарактеризовано суть і види конкурентних переваг, окреслено фактори впливу на їх формування. Висвітлено особливості застосування системного, комплексного та нормативного підходів під час оцінювання конкурентних переваг. Проаналізовано методологію розрахунку індексу глобальної конкурентоспроможності, наведено його складові з урахуванням етапів розвитку економіки: інституції, інфраструктура, макроекономічне середовище, охорона здоров'я та початкова освіта, вища освіта та професійна підготовка, ефективність ринку товарів, ефективність ринку праці, рівень розвитку фінансового ринку, технологічна готовність, розмір ринку, рівень розвитку бізнесу, інновації. Надано результати оцінювання конкурентоспроможності регіонів України. Наведено конкурентні переваги та недоліки регіонів країни. Виділено найпроблемніші фактори ведення бізнесу в Україні в 2012 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Савіцька О. П. 
Активізація інвестиційних процесів в Україні / О. П. Савіцька, О. М. Щур, Н. В. Савіцька // Бізнес Інформ. - 2019. - № 10. - С. 69-77. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто сучасний стан розвитку іноземного інвестування в економіці України, висвітлено основні позитивні зрушення в підвищенні ефективності інвестиційної політики на державному рівні. Проаналізовано тенденції прямого інвестування (у формах акціонерного капіталу та боргових інструментів) економіки України за період 2010 - 2018 рр. Наведено причини незначного обсягу іноземних інвестицій, вкладених в економіку України. За допомогою економетричних моделей сформовано прогноз залучення прямих інвестицій (акціонерного капіталу та боргових інструментів) в Україну та спрямування в інші країни світу з України. Розраховано частку прямих іноземних інвестицій у ВВП України. Проаналізовано динаміку прямих інвестицій у розрізі Європейського Союзу та Російської Федерації. Охарактеризовано структуру надходжень прямих інвестицій (акціонерного капіталу) в Україну за країнами-інвесторами (найбільші обсяги) у 2018 р. Як результат, виокремлено найважливіші напрями посилення інвестиційної привабливості України, що в підсумку підвищить зацікавленість з боку іноземних інвесторів та збільшить обсяги прямих іноземних інвестицій у розвиток вітчизняної економіки. Відзначено позитивні зрушення у сфері прямого іноземного інвестування в Україні та необхідність докласти максимум зусиль на всіх рівнях управління "держава - регіон - місто - підприємство" задля прийняття дієвої та ефективної системи заходів з посилення інвестиційної привабливості України на міжнародному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дутка Г. Я. 
ABC-XYZ-аналіз регіонів України за дохідністю/рівнем ризику туристичної галузі / Г. Я. Дутка, О. П. Савіцька // Бізнес Інформ. - 2020. - № 3. - С. 137-147. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Обгрунтовано важливу роль використання АВС- і XYZ-аналізу для оцінювання та аналізування особливостей функціонування туристичної галузі України в регіональному вимірі. У портфельному інвестуванні для прийняття ефективного управлінського рішення, серед багатьох альтернативних, для інвесторів важливе значення має зіставлення двох факторів - дохідності та рівня ризику. Принцип вибору стратегії інвестування з урахуванням оптимальності співвідношення дохідності та ризику має бути визначальним не тільки для інституційного інвестора, а і для держави, яка формує стратегічні та пріоритетні напрями розвитку, одним з яких є туризм. Туризм є одним із найбільших і таким, що швидко зростає, сектором економіки не тільки у світі, а й в Україні. Проте для туристичної діяльності характерні елементи невизначеності та ризику, які необхідно враховувати у формуванні державної політики. Запропоновано групувати регіони України за дохідністю (доходом від надання туристичних послуг) за допомогою ABC-аналізу, а за рівнем ризику туристичної галузі - XYZ-аналізу. Групування дало змогу зіставити регіони України за рівнем дохідності та ризиковості у сфері туризму, що допоможе в подальшому приймати оптимальні управлінські рішення їх ефективної реалізації. Проведене дослідження дозволило за допомогою поєднання ABC- і XYZ-аналізу згрупувати та позиціонувати регіони України у матриці ABC-XYZ-аналізу за дохідністю/рівнем ризику туристичної галузі. Групування регіонів України дозволяє виявити найбільш перспективні регіони у сфері розвитку туристичної галузі та віднести їх до категорії тих, які формують імідж України на міжнародній арені та вносять найбільший вклад у міжнародне визнання України як туристично привабливої країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684.413.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Савіцька О. П. 
Капітальне інвестування в економіці Львівської області: рейтингування, тенденції та напрями активізації / О. П. Савіцька, Н. В. Савіцька // Бізнес Інформ. - 2021. - № 2. - С. 48-56. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Обсяг капітального інвестування в економіці регіону - це індикатор, який сигналізує про рівень соціально-економічного розвитку; рівень життя населення; напрям інноваційного оновлення в будь-якій сфері економічної діяльності; спроможність реалізовувати інвестиційні програми та проєкти, а в підсумку - про зростання конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості як на вітчизняному, так і на міжнародному ринках. Саме тому кожне місто чи громада, регіон чи країна повинні приділяти значну увагу процесам активізації інвестування та створенню сприятливих умов і ринкової інфраструктури для залучення та стимулювання діяльності інвесторів. Для оцінювання сучасного стану та тенденцій розвитку капітального інвестування у Львівській області авторами визначено позиції області в рейтингу серед інших областей України за основними показниками капітальних інвестицій, які є у відкритому доступі та оприлюднені на офіційних сайтах Державної служби статистики України та Головного управління статистики у Львівській області станом на 2019 р. Зокрема, наведено порівняльну характеристику Львівської області та України за обсягами, часткою області до загального обсягу в країні та регіоні, а також позицію в рейтингу серед областей за такими показниками: капітальні інвестиції за видами активів; капітальні інвестиції за джерелами фінансування; капітальні інвестиції за видами економічної діяльності; капітальні інвестиції в розрахунку на одну особу. Окрім цього, проаналізовано динаміку обсягів і темпів зростання капітальних інвестицій України та Львівської області за період 2010 - 2019 рр. Виявлено, що динаміка темпів зростання капітальних інвестицій Львівської області майже повторює динаміку по Україні. Дослідження показало, що за багатьма показниками Львівська область займає високі рейтингові позиції серед регіонів України, що підтвердило високий інвестиційний потенціал регіону та спроможність залучати значні фінансові ресурси для реалізації інвестиційних програм і проєктів. Як результат дослідження авторами запропоновано напрями активізації капітального інвестування та поліпшення інвестиційного клімату Львівської області.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Савіцька О. П. 
Управління сільськогосподарським виробництвом в умовах переходу до ринкових відносин : Дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О. П. Савіцька; Львівський державний сільськогосподарський інститут. - Львів, 1995. - 188 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС49987 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Савіцька О. П. 
Сучасні тренди інноваційного розвитку сфери туризму в Україні / О. П. Савіцька, Н. В. Савіцька // Бізнес Інформ. - 2021. - № 9. - С. 124-130. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Сфера туризму найбільш чутлива до мінливого зовнішнього та внутрішнього середовища, та основним рушієм її розвитку є інновації. Зосереджено увагу на здобутках науковців, які розглядали необхідність упровадження інноваційних підходів та інноваційних технологій для ефективного розвитку сфери туризму в Україні. Вивчаючи основні підходи до класифікації видів інновацій у туристичному бізнесі, систематизовано особливості застосування інновацій у туризмі за трьома рівнями: макрорівень (рівень держави), мезорівень (рівень регіону) та мікрорівень (рівень суб'єктів туристичної діяльності). Звернено увагу на необхідність участі держави у формуванні ефективної стратегії розвитку туризму на інноваційних засадах. Зазначено, що впровадження інновацій задля розвитку ринку туристичних послуг потребує спільного поєднання зусиль усіх суб'єктів туристичної діяльності на рівні країни, регіону, а також підтримки з боку місцевих органів самоврядування. Основними напрямами розвитку сфери туризму в Україні на інноваційних засадах є: створення нових видів туристичних продуктів; використання нових туристичних об'єктів чи ресурсів, які раніше не використовувалися; використання нових або істотно поліпшених технологій у наданні туристичних послуг; зміни в організації створення та реалізації традиційного турпродукту; нові рішення в ланцюгах постачання, розподілу та доставки, у тому числі туристів; дослідження та вихід на нові ринки збуту туристичної продукції. Розглянуто роль та вплив інформаційних технологій у розробленні інноваційних туристичних продуктів, таких як: доповнена та віртуальна реальність, QR-коди, онлайн-бронювання, сенсорні дисплеї. Враховуючи нові виклики сьогодення, зумовлені впливом політичних, економічних, міжнародних та інших факторів, у тому числі поширенням пандемії COVID-19, виокремлено основні тренди інноваційного розвитку сфери туризму в Україні. Зазначено, що застосування інновацій є основним інструментом підвищення конкурентоспроможності вітчизняних туристичних послуг на міжнародному туристичному ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.3-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Савіцька О. П. 
Види туризму за метою поїздки: сучасний стан і тенденції розвитку в Україні / О. П. Савіцька // Проблеми економіки. - 2021. - № 3. - С. 65-72. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

На туристичному ринку України наявна значна диспропорція у розподілі туристичних потоків у різних регіонах, що зумовлено різними природно-кліматичними умовами, традиціями та звичаями, наявністю історико-культурних та архітектурних пам'яток, різними пріоритетами у стратегічному економічному розвитку регіонів. Усе це зумовлює диференціацію розвитку туристичних активностей за мотивом туриста та метою його подорожі. Враховуючи актуальність, проведено дослідження сучасного стану та тенденцій розвитку в Україні видів туризму за метою поїздки. Зокрема, за статистичними даними Державної служби статистики України, оцінено динаміку розподілу туристів, обслугованих туроператорами та турагентами - юридичними особами та турагентами - фізичними особами-підприємцями, за метою поїздки та видами туризму за період 2011 - 2020 рр. На підставі вивчення наукових статей вітчизняних і закордонних авторів із проблематики туризму висвітлено теоретичні підходи до класифікації видів туризму та трактування таких видів, як діловий, освітній, лікувально-оздоровчий, спортивний туризм. Аналіз особливостей розвитку туристичної сфери України у 2011 - 2020 рр. у контексті видів туризму, визначених за метою подорожі показав, що найбільше туристів віддає перевагу туристичним подорожам, які організовані з метою дозвілля та відпочинку. Проаналізовано розподіл туристів за регіонами, обслугованих туроператорами та турагентами, які подорожували з метою дозвілля та відпочинку протягом 2019 - 2020 рр., і виокремлено регіони України, які характеризуються найвищим відсотком туристів, що здійснюють подорожі з метою дозвілля та відпочинку. Вивчення тенденцій розвитку туристичного сектора у розрізі видів туризму за метою подорожі надасть можливість виявити пріоритетні сфери, сильні та слабкі сторони розвитку туристичного ринку, проблеми, загрози та бар'єри у розвитку туристичного бізнесу, а також потенційні можливості, які сприятимуть ефективному позиціонуванню України на туристичному ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Вовчак О. Д. 
Моделювання впливу пандемії COVID-19 на фінансово-економічну діяльність суб'єктів на ринку туристичних послуг / О. Д. Вовчак, І. Я. Кулиняк, Л. І. Гальків, О. П. Савіцька, Ю. Г. Бондаренко // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 1. - С. 250-258. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Висунуто гіпотезу, яка припускає, що значення показників роботи суб'єктів туристичної діяльності залежать від кількості смертельних випадків від пандемії COVID-19. Мета дослідження - аналізування впливу пандемії COVID-19 на результати роботи суб'єктів туристичної діяльності в регіонах України. Для вирішення завдань використано економетричні методи кореляційно-регресійного аналізу, визначивши при цьому кількісні закономірності та зв'язки між "кількістю суб'єктів туристичної діяльності", "кількістю реалізованих туристичних пакетів", "вартістю реалізованих туристичних пакетів", "кількістю ночівель туристів, що включені до туристичних пакетів", "кількістю обслуговуваних туристів" і "кількістю смертельних випадків від COVID-19". Для моделювання використано статистичні дані з 24-х регіонів України з поділом суб'єктів туристичної діяльності на дві групи: юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців. Побудовано парні лінійні рівняння регресії. Для перевірки якості побудованих економетричних моделей визначено такі показники, як: коефіцієнт кореляції, величина випадкової помилки, коефіцієнт еластичності та коефіцієнт детермінації. Для оцінювання статистичної значущості коефіцієнта кореляції розраховано t-критерій Стьюдента, а для перевірки значущості моделі регресії - F-критерій Фішера. Виявлено зниження за всіма проаналізованими фінансово-економічними показниками (ФЕП) роботи суб'єктів туристичної діяльності в усіх регіонах України 2020 р. Між усіма проаналізованими ФЕП роботи суб'єктів туристичної діяльності та кількістю смертельних випадків від COVID-19 виявлено помітний і високий зворотний зв'язок. Результати емпіричного оцінювання наслідків і моделювання характеру впливу епідемії на індустрію туризму допоможе державним органам влади та суб'єктам туристичної діяльності розробити стратегічні напрями дій, спрямовані на нарощування потенціалу та забезпечення фінансово-економічної стійкості ринку туристичних послуг у відповідь на кризу, спричинену пандемією COVID-19.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.30-17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського