Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Савіцька Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Мірчук Б. М. 
Оцінка стадії зрілості постійних зубів дітей з дитячим церебральним паралічем у змінному прикусі / Б. М. Мірчук, Т. Д. Савіцька // Вісн. стоматології. - 2014. - № 4. - С. 59-62. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведено порівняльну оцінку ступеня розвитку окремих постійних зубів у дітей з діагнозом дитячим церебральним паралічем (ДЦП) і зубощелепними аномаліями, і у дітей з зубощелепними аномаліями без соматичної патології 6 - 10 річного віку. Аналіз ортопантомограм дітей показав, що спостерігається затримка мінералізації коренів постійних зубів у дітей з ДЦП та зубощелепними аномаліями, що також може свідчити про затримку прорізування зубів в період змінного прикусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.2 + Р733.627.709.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Савіцька Т. Д. 
Удосконалення профілактики і лікування зубощелепних аномалій у дітей з дитячим церебральним паралічем : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т. Д. Савіцька; НАМН України, Ін-т стоматології . - Одеса, 2015. - 19 c. - укp.

Встановлено високу частоту аномалій прикусу у дітей з дитячим церебральним паралічем (ДЦП): 52,9 % у період тимчасового прикусу і 61,7 % у період змінного прикусу. Показано, що у дітей з ДЦП спостерігається затримка у формуванні коренів постійних зубів у всіх вікових періодах у порівнянні з практично здоровими дітьми. Встановлено вищі показники амплітуд біопотенціалів (БП) власне жувальних і скроневих м’язів у дітей з ДЦП і зубо-щелепними аномаліями в стані фізіологічного спокою, у порівнянні з дітьми із фізіологічним прикусом, тоді як за умов вольового стискання щелеп і за максимального стискання ватного валика показники БП жувальних м’язів значно переважали у дітей з фізіологічним прикусом. Вперше запропоновано міофункціональний моноблоковий апарат для лікування аномалій прикусу у дітей з ДЦП, який поєднує одночасне співставлення щелеп у конструктивному прикусі та сенсомоторну терапію (за рахунок масажних елементів) для впливу на м’язи язика, щік і губ. Доведено ефективність поетапного застосування міофункціонального моноблокового апарату для лікування аномалій прикусу дітям з ДЦП та індивідуальної назубної капи (заповненої лікувально-профілактичною зубною пастою) для профілактики ураження твердих тканин зубів і запальних процесів у тканинах пародонту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.605.0-5 + Р733.627.709.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мірчук Б. М. 
Способи лікування зубощелепних аномалій у дітей з дитячим церебральним паралічом (огляд літератури) / Б. М. Мірчук, Т. Д. Савіцька // Вісн. стоматології. - 2015. - № 2. - С. 100-104. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Наведено результати огляду літератури, які відображають сучасні методи лікування аномалій зубощелепної системи у дітей з соматичною патологією. Існує великий спектр ортодонтичної і сенсомоторної терапії для профілактики та лікування зубощелепних аномалій і міофункціональних порушень. Однак, не зважаючи на значну кількість публікацій, не існує розроблених методів для комбінації ортодонтичної корекції і сенсомоторної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.605.0-5 + Р733.627.709.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського