Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Саган Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Саган Г. В. 
Мости єднання (співпраця української та іноземної науки 1918 - 1939 рр.) / Г. В. Саган; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К., 1999. - 95 c. - укp.

На підставі використання архівних матеріалів та періодики розглянуто реалії міжнародної наукової співпраці іноземних вчених та вчених Радянської України й емігрантів у 1918 - 1939 рр. Висвітлено особливості міжнародного наукового єднання на тлі дипломатичних відносин держав, а також визначено місце і вплив політичної співпраці на наукові взаємини між країнами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(0) + Ч213(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Саган Г. В. 
Українська наука на міжнародній арені (наукова співпраця у міжвоєнний період) / Г. В. Саган; Київ. славіст. ун-т. Міжрегіон. гуманіт. ін-т. - К., 2003. - 228 c. - Бібліогр.: с. 160. - укp.

Проаналізовано наукові відносини закордонних і радянських учених у період 1920 - 1930 рр., показано роль Всеукраїнського товариства культурних зв'язків в організації міжнародної наукової взаємодії. Розглянуто питання співпраці наукових центрів української діаспори з іноземними установами.

Проанализированы научные отношения зарубежных и советских ученых в период 1920 - 1930 гг., показана роль Всеукраинского общества культурных связей в организации международного научного сотрудничества. Рассмотрены вопросы сотрудничества научных центров украинской диаспоры с иностранными учреждениями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(4УКР) ж + Ч214(0)ж

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА646899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Саган Г. В. 
Наукові зв'язки українських та іноземних вчених у міжвоєнний період (1918-1939 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Г. В. Саган; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К., 1999. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено вивченню наукової співпраці українських та іноземних вчених у міжвоєнний період. Когорту українських науковців склали три групи вчених - з Радянської України, західноукраїнських та емігрантів. Іноземний аспект дослідження включав увесь загал закордонного наукового світу, який був охоплений науковою співпрацею з різними групами українських вчених. Проаналізовано характер і зміст наукової праці іноземних вчених в УРСР та діяльність радянських українських вчених у закордонних наукових центрах. Розглянуто різні форми співпраці між ученими. Значне місце приділено міжнародним науковим форумам як важливій формі зв'язків науковців усіх країн світу. Висвітлено стан науки у Західній Україні та визначено її можливості щодо наукової співпраці з іноземною науковою громадськістю. Розкрито роль Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові як основного організатора налагодження контактів західноукраїнських вчених з іноземним світом. Найбільш мобільні та вільні у своїй діяльності українські вчені-емігранти зуміли не лише продовжити справу національної науки, але й гідно презентували свій внесок та освітні центри за кордоном, що за умов зростаючої "радянізації" науки в УРСР забезпечило безперервне знайомство іноземців з українською наукою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-67 + Т3(0)61-67 + Ч213(4УКР)6 + Ч213(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Саган Г. В. 
Проблема формування духовних цінностей у романі Г. Штоня "Суд" / Г. В. Саган // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Пед. науки. - 2012. - № 3, ч. 3. - С. 123-128. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено проблеми формування духовних цінностей у сучасному суспільстві в романі Г. Штоня "Суд". Розглянуто творчий доробок автора як сукупність моральних настанов і пошук втрачених орієнтирів. Письменник надає нову інтерпретацію християнських цінностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Саган Г. В. 
Югослов'яни у ХХ столітті: громадські та культурні зв'язки з Україною : монографія / Г. В. Саган; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського. - К., 2012. - 567 c. - Бібліогр.: с. 486-516 - укp.

На основі опрацювання документів українських і зарубіжних архівів, вітчизняної та іноземної періодики, видань української діаспори, праць українських та іноземних учених висвітлено масштабну просторово-часову картину розвитку громадських і культурних зв'язків югослов'ян з Україною у XX ст. Проаналізовано суспільно-політичні та економічні чинники, показано механізм формування контактів між народами у громадських зв'язках і культурі. Увагу приділено проблемним питанням щодо диференціації та виокремлення етнічного фактора у співпраці югослов'ян та України. Досліджено культурне життя української діаспори в Югославії у контексті презентації українства у світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(47)6-73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА767751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Саган Г. В. 
Дитинство як соціокультурний простір: особливості диференціації в сучасному суспільстві : автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Г. В. Саган; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2014. - 19 c. - укp.

Викладено концептуальні засади соціологічного аналізу дитинства як соціокультурного простору й особливостей його диференціації в сучасному суспільстві. Показано характеристики дитинства як соціокультурного простору, визначено, що даний простір диференціюється складною багатовимірною сукупністю соціокультурних практик дитинства, які діти (від)творюють у взаємодії один з одним та дорослими. Запропоновано типологію соціокультурних практик дитинства за різними критеріями. Виявлено та систематизовано чинники формування дитинства як соціокультурного простору, зокрема виокремлені мега-, макро-, мезо- та мікрочинники. На основі емпіричних досліджень описано зміст, ціннісно-нормативні, символічні та ритуальні аспекти соціокультурних практик дитинства в сучасному українському суспільстві, визначено модальний тип соціокультурних практик дитинства в сучасному українському суспільстві та доведено, що в сучасному суспільстві диференціація дитинства як соціокультурного простору залежить від його конкретного змісту, а саме розгортання в конкретному часі та просторі соціокультурних практик дитинства під впливом чинників різного рівня.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Саган Г. В. 
Суспільно-культурні зв'язки Югославії та України (1918 - 1991 рр.) : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.02 / Г. В. Саган; НАН України, Ін-т українознавства ім. І. Крип'якевича, Ін-т народознавства. - Львів, 2015. - 36 c. - укp.

Комплексно досліджено суспільно-культурні зв'язки Югославії з Україною у період після 1918 р. та до початку 1990-х рр. Доведено об'єктивний характер формування принципово різних підходів до організації зовнішньої політики, перш за все у сфері культури, науки тощо, в УРСР та у республіках СФРЮ. Документально підтверджено, що українці Югославії своєю активною громадською, релігійною та мистецькою діяльністю зробили значний внесок у презентацію української культури серед югославських народів. Доведено, що діалог, який налагодився між українцями і югославськими народами завдяки спілкуванню в культурній сфері, формував позитивний імідж української культури як в Югославії, так і у світі загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЮГО)6-64(4УКР) + Т3(4УКР)6-64(4ЮГО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413243 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Саган Г. В. 
Криза управління в Югославії: генеза і наслідки / Г. В. Саган // Вісн. Акад. праці і соц. відносин Федер. профспілок України. - 2009. - № 2. - С. 138-144. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Висвітлено проблеми управління державою, недоліки побудови урядових вертикалей, які стали однією з причин розпаду югославської федерації. Дослідження охоплює період після Другої світової війни.

Освещены проблемы управления страной, недостатки построения правительственных вертикалей, которые стали одной из важных причин распада Югославской федерации. Исследования охватывает период после Второй мировой войны.

The article is dedicated to the issues of the management of the state, its drawbacks. The research covers the period after the II World War, which caused the disintegration of Yugoslavia Federation.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф085 + Т3(4ЮГО)6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Афанасьєв І. Ю. 
Україна в системі змін парадигми світопорядку XX - XXI століть : [монографія] / І. Ю. Афанасьєв, Г. В. Саган, О. О. Салата, О. Є. Бондарєва, А. Новацкі; ред.: О. О. Салата; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. - Вінниця : Нілан, 2016. - 249 c. - укp.

Досліджено широке коло питань історії України та світу ХХ - ХХІ ст. Висвітлено українське питання в геополітичних концепціях світопорядку ХХ ст. та за умов сучасних геополітичних і геоекономічних викликів. Розглянуто питання історичної долі України в концепціях країн Європи у ХХ ст., зміни в геополітичному становищі країн світу та їх вплив на Українську державу. Проаналізовано розвиток української держави за сучасних геополітичних і геоекономічних викликів, зокрема російські стратегеми як загрозу національній безпеці України; розгортання "гібридної" війни Російської Федерації за умов системної кризи державної організації України, а також розвиток національних особливостей у світовому цивілізаційному процесі. Акцентовано увагу на проблемах, які постали перед Україною впродовж XX - XXI ст., та на світових процесах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0),9(4УКР),03

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА805220 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Саган Г. В. 
Міжцерковні контакти як складова культурної співпраці УРСР та СФРЮ (1950 - 80-ті рр.) / Г. В. Саган // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2015. - № 29. - С. 132-138. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

У результаті вивчення нових архівних документів розкрито напрями, особливості і форми співпраці між кліром та вірними Сербської православної церкви з православними України, прихожанами Руської православної церкви. Хронологічно дослідження охоплює 50 - 80-ті роки ХХ ст. Показано роль Києва (його релігійна складова) у духовній підтримці СПЦ як у попередні часи, так і в період комуністичного атеїзму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-36-021.6 + Э372.25-36-021.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Саган Г. В. 
Українське питання: виклики сьогодення та історія дипломатичного сприяння українській ідеї на території Королівства СХС / Г. В. Саган // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2015. - № 9. - С. 23-30. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Показано зв'язок історичного минулого з викликами сьогодення у контексті представлення українського питання в Королівстві сербів, хорватів і словенців та пояснено чому сьогодні іноземці, зокрема серби, воюють на Сході України з боку сепаратистів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Саган Г. 
Актуалізація "русинського питання" в Хорватії на початку XXI ст. / Г. Саган // Проблеми слов'янознавства : міжвід. наук. зб. - 2016. - Вип. 65. - С. 201-208. - укp.

Висвітлено розкол у середовищі української діаспори у Хорватії, посилення якого спостерігається в останні роки. Простежується, як русини Хорватії почали Надано оцінку суспільній діяльності обох частин діаспори - української та русинської; доведено, що такі сепаратистські тенденції мають політичне підгрунтя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ХОР9=УКР)64-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського