Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Салига Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Салига Н. О. 
Вплив тималіну на вміст продуктів перекисного окиснення ліпідів і активність глутатіонпероксидази у крові поросят / Н. О. Салига // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 2-3. - С. 85-86. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено вплив тималіну на вміст малонового диальдегіду, гідроперекисів ліпідів та активність глутатіонпероксидази в організмі поросят в період раннього постнатального онтогенезу. Встановлено, що введення тималіну призводить до зменшення продуктів перекисного окиснення ліпідів, зростання активності глутатіонпероксидази в крові поросят.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бучко О. М. 
Вплив різних умов утримання та годівлі на показники білкового і мінерального обміну в організмі свиней / О. М. Бучко, Н. О. Салига, Р. Я. Іскра // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 1/2. - С. 127-131. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати визначення впливу різних технологій і систем утримання та годівлі на показники білкового і мінерального обміну в організмі свиней. За оцінки умов утримання і годівлі в крові ремонтного молодняку в межах фізіологічної норми виявлено вищу концентрацію загального білка та активність АсАТ стосовно відгодівельних свиней, у крові яких встановлено вищу активність АлАТ. У крові ремонтного молодняку спостережено вищу активність лужної фосфатази, концентрацію загального кальцію та неорганічного фосфору у порівнянні з цими показниками у відгодівельних поросят. Одержано дані, які свідчать про те, що годівля ремонтного молодняку є більш збалансованою, а умови, за яких його вирощують, є комфортнішими і менш стресовими, ніж у відгодівельних свиней.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-46 + П65-273.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бучко О. М. 
Гематологічні показники в залежності від умов утримання свиней / О. М. Бучко, Н. О. Салига, Р. Я. Іскра // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 59-63. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати з'ясування впливу різних технологій і систем утримання на гематологічні показники свиней. Встановлено, що умови утримання впливають на стан клітинного імунітету. У крові репродуктивних свиней в межах фізіологічної норми відмічено підвищену кількість лейкоцитів, еритроцитів та зростання комплементарної активності сироватки крові по відношенню до відгодівельних свиней. Зниження гематологічних показників у відгодівельних тварин може свідчити про те, що умови, за яких їх утримують, поступаються умовам, за яких утримують репродуктивних свиней.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-466 + П65-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Салига Н. О. 
Імунобіологічний статус у свиней в неонатальний період та вплив на нього риботану, тималіну та левамізолу : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.13 / Н. О. Салига; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2003. - 18 c. - укp.

Визначено оптимальний імуномодулятор і дозу для його застосування. Досліджено вікову динаміку становлення імунної системи у період раннього постнатального онтогенезу. На підставі результатів дослідження встановлено, що кількість лейкоцитів, фагоцитарна активність нейтрофілів, кількість лімфоцитів та їх субпопуляцій, бласттрансформація лімфоцитів, активність глутатіонпероксидази зростає, а вміст продуктів перекисного окиснення знижується у разі застосування імуномодуляторів у порівнянні з контролем. Одержано нові дані про особливості формування клітинної ланки імунного захисту, зокрема, імунорегуляторну активність Т-лімфоцитів різних субпопуляцій у рецепторній та проліферативній фазах імунного процесу. Встановлено залежність імунобіологічного статусу та антиоксидантного захисту організму від імуномодулювальної дії окремих біологічно активних препаратів. Доведено, що дані результати розширюють уявлення про фізіологічні механізми становлення функцій імунної системи у поросят і корекцію їх порушень за допомогою імуномодуляторів і можуть використовуватися у подальших фундаментальних і прикладних дослідженнях даних питань, а також у практичній сфері народного господарства та у навчальному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.325 + П65-273.922

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Салига Н. О. 
Показники Т-клітинного імунітету поросят за умов введення біологічно активної добавки / Н. О. Салига, О. М. Бучко, О. З. Сварчевська, І. Я. Максимович // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 335-338. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено дані про вплив біологічно-активної домішки "Гумілід" на показники Т-клітинного імунітету поросят у період до та після відлучення їх від свиноматок. Встановлено позитивний вплив кормової домішки "Гумілід" та "Гумілід" у комплексі з мікроелементами (друга та третя дослідні групи) на кількість Т-лімфоцитів у крові поросят. Вказані зміни відбувалися за рахунок збільшення малорецепторної субпопуляції Т-лімфоцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 + П60-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Максимович І. Я. 
Вплив хрому на cтан антиоксидантної системи в організмі поросят після відлучення від свиноматки / І. Я. Максимович, Р. Я. Іскра, Н. О. Салига // Біологія тварин. - 2005. - 7, № 1/2. - С. 94-97. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Представлено дані про вплив хрому на процеси ПОЛ та систему АОЗ в крові поросят у разі відлучення їх від свиноматки. Встановлено, що введення поросятам хрому перед відлученням призводить до зменшення вмісту продуктів ПОЛ і підвищення активності антиоксидантних ферментів в крові поросят після відлучення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-446

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Салига Н. О. 
Деякі показники клітинного імунітету у поросят після застосування імуномодулятора тимусного походження / Н. О. Салига, Р. Я. Іскра // Біологія тварин. - 2007. - 9, № 1/2. - С. 190-194. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено результати дослідження впливу імуномодулятора тималіну на клітинний імунітет у поросят у ранньому віці. Встановлено, що введення поросятам досліджуваного імуномодулятора призводить до підвищення у крові загальної кількості лейкоцитів, лімфоцитів, загальної кількості Т-лімфоцитів і Т-лімфоцитів-хелперів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.53 + П65-273.922

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Салига Н. О. 
Деякі аспекти взаємодії імунної та нервової систем / Н. О. Салига // Біологія тварин. - 2006. - 8, № 1/2. - С. 100-105. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

Узагальнено літературні дані про взаємодію і роль імунної та нервової систем. Показано важливу роль цитокінів, медіаторів і нейропептидів у разі взаємодії цих двох систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743 + Е60*739.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Салига Н. О. 
Генетично модифіковані рослини та їх вплив на організм тварин: (огляд) / Н. О. Салига, В. В. Снітинський // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 2. - С. 67-74. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.

Узагальнено дані літератури про вплив генетично модифікованих рослин на організм тварин. Розглянуто механізми дії гліфосату, який на сьогоднішній день є найпоширенішим гербіцидом у світі. Токсична дія гліфосату обумовлена тим, що цей гербіцид інгібує фермент 5-енолпірувілшикімат-3-фосфат синтазу. Проаналізовано ряд сучасних робіт з вивчення впливу ГМ-сої та інших сільськогосподарських культур на організм тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.61 + П527.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Салига Н. О. 
Вплив L-глутамінової кислоти на окремі показники крові щурів / Н. О. Салига // Біологія тварин. - 2011. - 13, № 1/2. - С. 159-163. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено дані про вплив перорального введення щурам 60 і 150 мг/добу глутамінової кислоти (ГК) на деякі імунологічні показники крові щурів та активність аланін- та аспартатамінотрансфераз. Як показують результати досліджень, застосування ГК сприяє зростанню фагоцитарної активності нейтрофілів у тварин, що одержували 60 мг/добу ГК і достовірному зростанню активності аланінамінотрансферази та загального білка в обох дослідних групах. Пероральне введення ГК сприятливо впливає на багато органів і систем, що може значно знизити ступінь гіперкатаболізму, відновити показники білкового обміну у разі стресу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2-642:Г29 + П65-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Салига Н. О. 
Вплив l-глутамінової кислоти на показники перекисного окислення ліпідів та активність окремих антиоксидантних ферментів / Н. О. Салига // Біологія тварин. - 2012. - 14, № 1. - С. 188-192. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено вплив різних доз глутамінової кислоти (285 мг/кг - перша дослідна група, 715 мг/кг - друга дослідна група) на показники пероксидного окиснення ліпідів та активність окремих ферментів антиоксидантного захисту (каталази та супероксиддисмутази) у крові щурів. Встановлено, що застосування глутамінової кислоти сприяє зростанню активності каталази та СОД в еритроцитах щурів другої дослідної групи та зменшенню вмісту ТБК-активних продуктів у тварин другої дослідної групи та гідропероксидів ліпідів у тварин двох дослідних груп у порівнянні до контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*72-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Іскра Р. Я. 
Процеси перекисного окиснення ліпідів і системи антиоксидантного захисту в тканинах щурів за впливу різних рівнів дієтичного хрому (III) / Р. Я. Іскра, І. Я. Максимович, О. М. Бучко, Н. О. Салига, О. З. Сварчевська // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2013. - № 1. - С. 30-35. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведены исследования для оценки влияния отдельных доз диетического хрома (III) (0, 70, 140 мкг Cr/л) в форме хлорида хрома на процессы перекисного окисления липидов и активность ферментов антиоксидантной защиты. Установлено, что при отсутствии хрома (0 Cr/л) в рационе у исследуемых крыс повышается уровень гидроперекисей липидов во всех тканях, за исключением селезенки, также тиобарбитуратнокислотно-активных продуктов, за исключением тканей мозга и почек. Отсутствие хрома в рационе сопровождается тканевидовым изменением активности ферментов антиоксидантной защиты и концентрации восстановленного глутатиона.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4-641.9:Г126.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Салига Н. О. 
Активність глутатіонової системи антиоксидантного захисту в щурів за дії L-глутамінової кислоти / Н. О. Салига // Укр. біохім. журн.. - 2013. - 85, № 4. - С. 40-47. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Дані щодо впливу глутамінової кислоти (L-Glu), яка є однією з трьох амінокислот-попередників глутатіону, на організм тварин є доволі суперечливими, тому дослідження у цьому напрямі залишаються актуальними. Мета дослідження - з'ясувати як впливає додаткове введення L-Glu на активність глутатіонової ланки антиоксидантного захисту та на вміст продуктів пероксидного окиснення ліпідів у різних органах і тканинах щурів. Досліджено вплив додаткового введення до раціону L-Glu (285 і 715 мг/кг) на активність антиоксидантних ензимів та інтенсивність пероксидних процесів у різних тканинах щурів. Показано, що в печінці, селезінці та нирках щурів, які одержували 715 мг/кг L-Glu, зростає вміст GSH та активність глутатіонпероксидази. У тканинах тварин, які одержували L-Glu, виявлено зниження вмісту гідропероксидів ліпідів та ТБК-активних продуктів. Показано, що збагачення раціону щурів L-Glu протягом 30 діб призводило до змін активності глутатіонової ланки антиоксидантного захисту та інтенсивності пероксидного окиснення ліпідів. Істотніші зміни цих показників спостерігали в тварин, які одержували 715 мг/кг L-Glu до раціону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.13 + Е0*723.4-604.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Салига Н. 
Розвиток імунної системи у поросят / Н. Салига // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2009. - Вип. 51. - С. 3-14. - Бібліогр.: 106 назв. - укp.

Узагальнено дані літератури та власних досліджень про деякі аспекти розвитку імунної системи поросят в період раннього постнатального онтогенезу, який є одним із критичних періодів життя цих тварин і відрізняється деякими особливостями. Розглянуто питання формування органів імунітету, передачі імуноглобулінів від матері новонародженим тваринам, можливість самостійної продукції захисних антитіл, розвиток неспецифічної резистентності. Важливе значення у становленні клітинного імунітету має тимус, а його продукти - гормони тимуса - беруть участь у регуляції імунної відповіді.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.922 + П65-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Салига Н. 
T- і B-клітинний імунітет за умов введення L-глутамінової кислоти / Н. Салига // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2012. - Вип. 58. - С. 80-84. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено вплив різних доз глутамінової кислоти (285 мг/кг - перша дослідна група, 715 мг/кг - друга дослідна група) на показники T- і B-клітинного імунітету щурів за допомогою методу розеткоутворення. Встановлено, що кількість загальних T-лімфоцитів, T-хелперів у тварин другої дослідної групи та B-лімфоцитів у двох дослідних груп була вищою у порівнянні з контрольною групою тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*745.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Салига Н. 
Вплив L-глутамінової кислоти на активність ензимів метаболізму глутатіону та інтенсивність пероксидних процесів у щурів / Н. Салига, Ю. Салига // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2013. - Вип. 62. - С. 61-67. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Вивчено вплив додаткового (10 і 25 % відповідно) введення до раціону L-глутамінової кислоти (L-Glu) на активність антиоксидантних ензимів та інтенсивність пероксидних процесів у тканинах мозку й серця щурів. Встановлено, що збагачення раціону щурів L-Glu протягом 30 діб призводило до змін активності глутатіонової ланки антиоксидантного захисту й інтенсивності пероксидного окиснення ліпідів. Показано, що додаткове введення тваринам L-Glu призводить до підвищення глутатіонпероксидазної активності, вмісту відновленого глутатіону та зниження вмісту гідропероксидів ліпідів і ТБК-активних продуктів у тканинах серця, у порівнянні з контрольною групою тварин. Вагоміші зміни даних показників спостерігались у тварин другої дослідної групи, які одержували додатково 25 % L-Glu до раціону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бучко О. М. 
Імунологічні та гематологічні показники крові поросят за дії гумінової добавки / О. М. Бучко, Н. О. Салига, О. З. Сварчевська, І. Я. Максимович, О. М. Сеньків // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Біологія. - 2013. - 18, вип. 3. - С. 73-81. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано вплив біологічно активної кормової добавки гумілід на гематологічні та імунологічні показники крові поросят у період від народження до відлучення від свиноматок. Встановлено, що гумінова добавка викликала підвищення в межах фізіологічної норми кількості еритроцитів, лейкоцитів, сегментоядерних нейтрофілів, концентрації гемоглобіну, а також зростання комплементарної активності сироватки крові, фагоцитарної активності нейтрофільних гранулоцитів та нормалізацію кількості циркулюючих імунних комплексів у крові тварин. Зроблено висновок про те, що гумілід підвищує адаптаційну здатність організму, проявляє імуномодулюючі властивості та пролонговану дію.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 + П65-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бучко О. М. 
Вплив біологічно активних добавок на деякі ланки обміну речовин у поросят періоду відлучення від свиноматок / О. М. Бучко, О. З. Сварчевська, Н. О. Салига, А. З. Пилипець, В. Я. Віщур // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 129-134. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

З метою активації метаболічних процесів досліджено вплив добавки гумінової природи та аскорбінової кислоти на показники енергетичного і протеїнового обміну в крові поросят під час одного з найбільш критичних періодів онтогенезу і відлучення від матерів. В ході досліджень встановлено, що додавання до раціону поросят комплексу гумілід з аскорбіновою кислотою викликає активацію анаболічних (підвищення вмісту загального протеїну, активності аспартатамінотрансферази та аланінамінотрансферази) і енергетичних процесів (зростання концентрації глюкози та активності лужної фосфатази) у плазмі крові у межах фізіологічної норми стосовно тварин, що утримувались на стандартному раціоні. Виявлено підвищення продуктивності та збереженості тварин дослідної групи стосовно контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Іскра Р. Я. 
Історичний шлях розвитку лабораторії біохімії адаптації та онтогенезу тварин / Р. Я. Іскра, Н. О. Салига, Г. В. Климець // Біологія тварин. - 2020. - 22, № 3. - С. 32-34. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Висвітлено історичний шлях розвиту лабораторії біохімії адаптації та онтогенезу тварин, який розпочався від створення Українського науково-дослідного інституту фізіології і біохімії сільськогосподарських тварин у 1960 р. На початку свого існування вона діяла як лабораторія вищої нервової діяльності на чолі з завідувачем к. б. н., доцентом Медяником І. А. З 1962 р. її перейменовано на лабораторію нейрогуморальної регуляції, керівником якої був д. мед. н., професор Беркович Є. М. З 1963 р. лабораторію очолював д. біол. н., професор Скородинський З. П.; із 1972 р. - к. біол. н. Ганин М. Д.; з 1980 р. - д. біол. н., професор Головач В. М. Із 1988 по 2011 рр. лабораторію очолював академік НААН Снітинський В. В. У 1994 р. лабораторія була перейменована на лабораторію ендокринної регуляції, а з 2007 по 2011 рр. - на лабораторію живлення свиней. Із 2011 р. і до сьогодні це лабораторія біохімії адаптації та онтогенезу тварин. З 2011 по 2013 рр. обов'язки завідувача лабораторії виконувала к. біол. н. Бучко О. М. Із 2013 р. до сьогодні завідувачем лабораторії біохімії адаптації та онтогенезу тварин є д. біол. н. Іскра Р. Я.


Індекс рубрикатора НБУВ: П52е(4УКР)л2

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Салига Н. О. 
Дія L-глутамінової кислоти на зміни біохімічних показників щурів, інтоксикованих тетрахлорметаном / Н. О. Салига // Біологія тварин. - 2021. - 23, № 1. - С. 18-22. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*722

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського