Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Санін В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Санін В. В. 
Дослідження дотримання режиму лікування серед хворих з глаукомою (огляд літератури) / В. В. Санін, О. Б. Горак, М. В. Сковрон, Л. П. Новак, Л. П. Тутченко, Н. В. Новак // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2017. - Вип. 27. - С. 144-150. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

За допомогою пошукових баз даних PubMed, Cochrane, aao.org, літератури з 1981 до 2017 р., було відібрано та проаналізовано дослідження, в яких оцінено дотримання режиму лікування хворих з глаукомою. Індивідуальний підхід в виборі режиму лікування, заохочення в дотриманні призначень, "школа" глаукоми та наявність достатньої кількості часу під час консультації є запорукою успіху в лікуванні хворих з глаукомою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.91-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сковрон М. В. 
Зв'язок між проявами синдрому сухого ока та рівнем вітаміну D в крові (огляд літератури) / М. В. Сковрон, О. Б. Горак, В. В. Санін, Л. П. Новак, Л. П. Тутченко, Н. В. Новак // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2017. - Вип. 27. - С. 151-160. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Наведено результати аналізу даних щодо рівня вітаміну D в сироватці крові та розвитку синдрому сухого ока (ССО) у пацієнтів. Для аналізу використано пошукові бази даних PubMed, Cochrane, Scholar Google, проаналізовано 36 статей (з 2012 по 2017 рр.), присвячених зв'язку вітаміну D із ССО. Показано, що одним із чинників розвитку ССО є недостатній рівень вітаміну D в сироватці крові. Пацієнтів із ССО важливо обстежувати на предмет дефіциту вітаміну D.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.401.11 + Р415.202.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Риков С. О. 
Катехоламініндуковані морфофункціональні порушення і окисний стрес у сітківці ока щурів / С. О. Риков, І. В. Шаргородська, К. В. Розова, Ю. П. Коркач, Ю. В. Гошовська, В. В. Санін, А. І. Яковець, В. А. Дуфинець // Фізіол. журн. - 2020. - 66, № 2/3. - С. 27-36. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Вивчено вплив адреналіну (40 діб; 0,1 - 0,15 мг/кг) на внутрішньоочний тиск (ВОТ), ультраструктуру та маркери окисного стресу в сітківці ока 10-місячних щурів лінії Вістар. Виявлено, що значення ВОТ достовірно зростали на 21 % із тривалим стійким ефектом навіть через 42 доби після припинення введення препарату. Дія адреналіну викликала деструктивні зміни нейронів сітківки та мітохондрій клітин усіх її шарів: збільшення середньої кількості структурно пошкоджених мітохондрій в 7,6 разу та збільшення їх середнього діаметра на 78,4 %. Спостерігали набрякові явища в ультраструктурі сітківки ока, потовщення ендотелію та гістогематичного бар'єра, що утруднює доступ кисню і може бути передумовою виникнення тканинної гіпоксії, яка сприяє розвитку глаукоми. Крім того, збільшувалася продукція активних форм кисню та продуктів перекисного окиснення ліпідів у тканинах ока, що вказує на розвиток окисного стресу. Таким чином, виявлено морфологічні і біохімічні зміни в сітківці ока, що можуть пояснити підвищений ВОТ за тривалої дії адреналіну, корекція якого потребує застосовування комплексу антигіпоксантів та антиоксидантів широкого спектра дії, мітохондрій- та ендотелійпротекторних препаратів, а також мембраностабілізаторів для усунення різноманітних проявів набряку клітин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.222.41 + Р673.9-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Санін В. В. 
Вплив препарату на основі N-ацетилкарнозину на розвиток катехоламініндукованих морфофункціональних пошкоджень сітківки ока щурів / В. В. Санін, А. І. Яковець, К. В. Розова, Ю. П. Коркач, Ю. В. Гошовська, І. В. Шаргородська, С. О. Риков // Фізіол. журн. - 2020. - 66, № 4. - С. 64-71. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Вивчено вплив N-ацетилкарнозинвмісного препарату кларастіл на моделі адреналініндукованого підвищеного внутрішньоочного тиску (ВОТ) у щурів лінії Вістар. Досліджено ультраструктуру та маркери окисного стресу в сітківці ока. Виявлено, що цей препарат достовірно не впливав на набрякові процеси в ультраструктурі сітківки ока, не зменшував потовщення ендотелію та гістогематичного бар'єра і відповідно не знижував значення ВОТ після 40-денної дії адреналіну. Однак, його введення попереджало набухання мітохондрій, утворення вакуолізованих крист і, ймовірно, стимулювало енергопродукцію у вигляді компенсаторного механізму за умов гіперкатехолемії. Крім того, N-ацетилкарнозин знижував викликану адреналіном надпродукцію активних форм кисню та утворення продуктів перекисного окиснення ліпідів у тканинах ока, що вказує на реалізацію його антиоксидантної дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.9-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Санін В. В. 
Аналіз факторів розвитку й прогресування глаукомної оптичної нейропатії / В. В. Санін // Архів офтальмології України. - 2022. - 10, № 3. - С. 32-41. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.91-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101097 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського