Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Сарбаш О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Сарбаш О. С. 
Семантика позитивної емотивної лексики: лінгвістичний та лексикографічний аспекти (на матеріалі англійської, української та новогрецької мов) : автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / О. С. Сарбаш; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2008. - 20 c. - укp.

У аспекті зіставлення досліджено семантику лексичних засобів, що об'єктивують концептосферу позитивних емоцій в англійській, українській та новогрецькій мовах. Розкрито особливості концептуалізації позитивних емоцій. Визначено характерні особливості їх вербалізації у досліджених мовах, установлено специфіку лексикографічної репрезентації емотивних одиниць у тлумачних словниках. Проведено інвентаризацію позитивного емотикону в різноструктурних мовах, що відносяться до різних груп індоєвропейської сім'ї - англійській, українській та новогрецькій. Запропоновано модель системного опису семантики позитивної емотивної лексики, яка уможливлює проведення комплексного вивчення в аспекті зіставлення позитивних емотивів та може бути використана у подальших дослідженнях емотивності на матеріалах інших мов. Досліджено універсальні та специфічні особливості концептуалізації позитивних емоцій та їх вербалізації у досліджених мовах. Розроблено детальні критерії виділення позитивних емотивів з загального лексичного фонду мови. Досліджено семантичні особливсті різних груп емотивної лексики. Наведено частиномовну характеристику позитивних емотивних одиниць й описано їх семантичну структуру. Виділено й охарактеризовано семантичні типи емотивів різних частин мови. Визначено основні моделі лексикографічної інтерпретації семантики емотивних лексичних одиниць. Установлено закономірності використання таких моделей в аналізованих мовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бєссонова О.Л. 
Процедури концептуального аналізу в різноструктурних мовах : [монографія] / О.Л. Бєссонова, О.С. Сарбаш, О. В. Трофімова, С. В. Олійник, І.Д. Стоянова; ред.: В. Д. Каліущенко, Ш. Р. Басиров, А. П. Загнітко; Донец. нац. ун-т. - Донецьк : ДонНУ, 2012. - 359 c. - (Типол., зістав., діахрон. дослідж.; т. 7). - укp.

Вміщено творчий доробок дослідників у межах проекту "Когнітивні, лінгвокультурологічні та гендерні аспекти дослідження мовних категорій у різних типах дискурсу". Здійснене в рамках зіставного та типологічного напряму мовознавства, дослідження є інтегрованим до когнітивно-дискурсивної та лінгвокультурологічної проблематики, що концентрується навколо тріади: мова - мовна особистість - культура. Розглянуто ієрархію цінностей та її відображення в англомовній картині світу. Увагу приділено концептуалізації та репрезентації позитивних емоцій в англійській, українській і новогрецькій мовах, акцентовано на фразеологічній репрезентації негативних емоцій в англійській та українській національних картинах світу. Розкрито особливості фразеологічної вербалізації ціннісних концептів в англійській та українській мовах. Проаналізовано концептуальний простір дискурсу антиутопії та його об'єктивацію в англійській, російській та українській мовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-310 + Ш12-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА762679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сарбаш О. 
Лексична репрезентація концепту ЗАДОВОЛЕННЯ в англійській, українській та новогрецькій мовах / О. Сарбаш // Лінгв. студії : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 25. - С. 158-162. - Бібліогр.: 161 назв. - укp.

Вивчено мовні об'єктивації емоційного концепту ЗАДОВОЛЕННЯ. Надано порівняльний аналіз лексичних засобів вербалізації досліджуваного концепту в трьох різноструктурних мовах - англійській, українській та новогрецькій, що дозволяє визначити та описати національно-культурну специфіку його представлення у лінгвокультурі кожного з етносів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69181 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського