Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Свербілова Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Свербілова Т.  
"Вічні повернення" жанру містерії (Леся Українка та Леонід Андреєв) / Т. Свербілова // Слово і час. - 2003. - № 2. - С. 31-40. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 + Ш5(РОС)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Свербілова Т.  
П'єси Івана Кочерги та проблема визначення соцреалізму як масової культури / Т. Свербілова // Слово і час. - 2006. - № 10. - С. 8-21. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.7 + Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Свербілова Т.  
П'єси О.Корнійчука 30-х рр. з погляду масової культури ("Загибель ескадри", "Платон Кречет" та "В степах України") / Т. Свербілова // Слово і час. - 2007. - № 12. - С. 34-48. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Свербілова Т.  
Проект національної самоідентифікації вітчизняного соцреалізму та драма 30-х років XX ст. / Т. Свербілова // Слово і час. - 2008. - № 4. - С. 21-29. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4СОЮ)6-327

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Свербілова Т.  
Пророк та самогубство (п'єса Володимира Винниченка в контексті драматургії експресіонізму та постекспресіонізму) / Т. Свербілова // Слово і час. - 2005. - № 10. - С. 8-17. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.88 + Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Свербілова Т. Г. 
Українська драма 30-х рр. ХХ ст. як модель масової культури та історія драматургії у постатях / Т. Г. Свербілова, Л. В. Скорина. - Черкаси : Маклаут, 2007. - 384 c. - Бібліогр.: с. 369-379. - укp.

Визначено сутність соцреалізму як проекту авангардної парадигми і національного дискурсу масової культури. Розглянуто історію розвитку української драматургії початкового періоду тоталітаризму, охарактеризовано основні жанрові моделі масової культури соцреалізму, визначено проблематику й особливості українських драматичних дискусій кінця 1920-х - 1930-х рр. Проаналізовано творчу діяльність видатних українських драматургів - М.Куліша, І.Дніпровського, І.Кочерги, О.Корнійчука, І.Микитенка.

Определена сущность соцреализма как проекта авангардной парадигмы и национального дискурса массовой культуры. Рассмотрена история развития украинской драматургии начального периода тоталитаризма, охарактеризованы основные жанровые модели массовой культуры соцреализма, проанализирована проблематика и особенности украинских драматических дискуссий конца 1920-х - 1930-х гг. Освещена творческая деятельность выдающихся украинских драматургов - Н.Кулиша, И.Днепровского, И.Кочерги, А.Корнейчука, И.Микитенко.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-336

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА692088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Свербілова Т. Г. 
Від модерну до авангарду: жанрово-стильова парадигма української драматургії першої третини ХХ століття / Т. Г. Свербілова, Н. П. Малютіна, Л. В. Скорина; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. - Черкаси, 2009. - 598 c. - Бібліогр.: с. 577-590. - укp.

Висвітлено історію української драматургії одного з найбільш насичених і складних періодів - першої третини XX ст. Здійснено літературознавчий аналіз творів маловідомих авторів і запропоновано нові інтерпретації класики. Вітчизняну драматургію 1900 - 1930-х рр. розглянуто в контексті модерних інтерпретаційних методик. Особливу увагу приділено драматургічним творам Л. Українки, О. Олеся, В. Винниченка, М. Куліша І. Дніпровського, І. Кочерги, Я. Мамонтова, О Корнійчука, І. Микитенка.

Освещена история украинской драматургии одного из наиболее насыщенных и сложных периодов - первой трети XX в. Осуществлен литературоведческий анализ произведений малоизвестных авторов и предложены новые интерпретации классики. Отечественная драматургия 1900 - 1930-х гг. рассмотрена в контексте современных интерпретационных методик. Особое внимание уделено драматургическим произведениям Л. Украинки, А. Олеся, В. Винниченко, Н. Кулиша, И. Днепровского, И. Кочерги, Я. Мамонтова, А. Корнейчука, И. Микитенко.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-336 + Ш5(4УКР)6-336

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА708560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Свербілова Т. Г. 
Такі близькі, такі далекі... (жанрові моделі української та російської драми від модерну до соцреалізму в аспекті порівняльної поетики) : монографія / Т. Г. Свербілова; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г. Шевченка. - Черкаси : Маклаут, 2011. - 559 c. - укp.

Висвітлено проблеми компаративної поетики російської й української драми (РУД) та визначено їх культурну ідентичність у найважливіших етапах взаємодії та трансформації жанрів від ХІХ ст. до 1930-х рр. із застосуванням загальнонаукових концепцій нелінійного розвитку культури, випадкових і закономірних процесів. Описано метод моделювання жанрової еволюції драми ХІХ - ХХ ст. від містерії до трагікомедії та мелодрами в контексті трьох моделей жанрової трансформації: лінійної (історичної), циклічної (пульсуючої) та вибухової (хаосу). Проаналізовано зміну жанрових парадигм РУД у реаліях модерну, авангарду та соціального реалізму (СР) у взаємодії різних механізмів вибухового та поступового розвитку в культурі. Визначено ракурси діахронії та синхронії в моделях формульної літератури СР як системи неканонічних жанрів масової культури, та в різновекторних текстах формульних та інноваційних жанрів. Увагу приділено порівняльній поетиці жанрів РУД у співставленні з компаративними методиками пошуку аналогій та методики типологічного зіставлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-336 + Ш5(4УКР)6-336 + Ш5(4РОС)5-336 + Ш5(4РОС)6-336

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА739318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Свербілова Т.  
Російська культура як "інший" у спадщині Миколи Хвильового та модель подолання окциденталізму в проекті Миколи Куліша / Т. Свербілова // Слово і Час. - 2010. - № 1. - С. 3-17. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Висловлено припущення про наявність принаймні двох позицій у творчому пошуку культурної ідентичності діячів пізнього модерну, умовно "проект Хвильового" та "проект Куліша". Перший - "євразійський" - значною мірою міфологізований потяг до абстрактної Європи й лівокомуністичне зречення найближчого культурного оточення набридлого колонізатора - метрополії Москви - можна визначити як окцидентальний. Образ російської літератури в ньому будується за моделями російської соціологічної критики. Другий, значно поміркованіший, умовно визначений як східнослов'янський. Він орієнтований на коло історичного діалогу з найближчими культурами, передусім російською, справді євразійською, на відміну від межового типу української культури. Запропоновано розглядати рецепцію російського культурного тексту українською культурою як частину власного культурного досвіду. Це погляд "іншого" на сусіда. Цей погляд унікальний, він не присутній у базовій культурі метрополії. І тим він цікавий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Свербілова Т. Г. 
Трансформація жанрових моделей української та російської драми кінця XIX - 30-х рр. XX ст. в аспекті порівняльної поетики : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.05 / Т. Г. Свербілова; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г. Шевченка. - К., 2013. - 40 c. - укp.

Здійснено комплексне дослідження компаративної поетики жанрів російської та української драми з метою визначення культурної ідентичності на найважливіших етапах їх взаємодії та трансформації від XIX ст. до 1930-х рр. Застосовано загальнонаукові концепції нелінійного розвитку культури, випадкових і закономірних процесів, теорію вибуху в культурі. Запропоновано метод моделювання жанрової еволюції драми XIX - XX ст. на шляху від містерії до трагікомедії та мелодрами в координатах трьох принципів опису й відповідно трьох моделей жанрової трансформації: лінійної, циклічної та вибухової. Визначено, що зміна жанрових парадигм російської та української драми в реаліях модерну, авангарду, соцреалізму постає як взаємодія різних механізмів вибухового та поступового розвитку в культурі. Розділено ракурси діахронії та синхронії в моделях формульної літератури соцреалізму як системи неканонічних жанрів масової культури та в різновекторних текстах формульних та інноваційних жанрів. У порівняльній поетиці жанрів російської та української драми поєднуються компаративні методики пошуку аналогій і методики типологічного зіставлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-336 + Ш5(4РОС)53-336

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Юхимук Я. В. 
Музичний екфразис: зміст і форма : [монографія] / Я. В. Юхимук; ред.: Т. Свербілова, Є. І. Мазніченко, І. Л. Яловнича; Національна академія наук України, Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка. - Київ : Наукова думка, 2023. - 214, [1] c. - (Проєкт "Наукова книга"). - Бібліогр.: с. 201-[215] - укp.

Монографію присвячено вирішенню питань щодо природи екфразису (інтермедіальна чи інтертекстуальна), форм його вираження, ідентифікації музичного екфразису з-поміж інших тропів та явищ. Звернено увагу на функціональність музичного екфразисму як прийому в художніх текстах. Висвітлено авторські модифікації музичного екфразису в українській літературі. Дослідження подане у формі доведення теореми бінарності екфразису.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.174 + Ш400.045:Щ31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864549 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського