Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Севрук В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Севрук В. Г. 
Окремі аспекти інформаційно-аналітичного забезпечення протидії злочинам, що вчиняються організованими групами і злочинними організаціями, які сформовані на етнічній основі / В. Г. Севрук // Держава та регіони. Сер. Право. - 2021. - № 2. - С. 104-113. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Аналіз досліджуваної наукової проблематики інформаційно-аналітичного забезпечення протидії злочинам, що вчиняються організованими групами і злочинними організаціями, які сформовані на етнічній основі, наразі зумовлює необхідність подальшого дослідження етнічної злочинності в Україні та світі загалом. Визначено, що такі етнічні групи формуються на основі національної та кланової спорідненості, традицій і звичаїв, їм властива спеціалізація за окремими видами злочинів. Відзначено, що протидія злочинам, що вчиняються організованими групами та злочинними організаціями, які сформовані на етнічній основі, потребує специфічних підходів, що мають ураховувати їх національні (етнічні) психологічні особливості. Акцентовано на особливостях збирання, аналізу, накопичення та зберігання інформації з метою її зручного та ефективного використання під час виявлення, документування та розслідування цієї категорії кримінальних правопорушень. Окремо наголошено, що сьогодні однією з новітніх форм інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності правоохоронних органів щодо протидії злочинам, що вчиняються організованими групами і злочинними організаціями, які сформовано на етнічній основі, є забезпечення системи відеоспостереження, що полягає у фіксації правопорушення, часу та осіб, які його вчинили, методиці ідентифікації людини за параметрами мовних сигналів; алгоритми автоматизованої цифрової фотозйомки, цифрового відео- та звукозапису (моделювання фотопортретів осіб, які брали участь у вчиненні злочину), алгоритми ідентифікації людини на основі біометричних ознак з розпізнаванням обличь та багато іншого. Це сприятиме подальшому розвитку та вдосконаленню сучасних форм і методів протидії злочинам, що вчиняються організованими групами і злочинними організаціями, які сформовані на етнічній основі. Відзначено, що значення даної роботи передусім полягає в тому, щоб на практиці правоохоронним органам, які займаються протидією організованим групам і злочинним організаціям, які сформовані на етнічній основі, була можливість мати уявлення про це негативне явище.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)711.193

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Севрук В. Г. 
Протидія злочинам, що вчиняються організованими групами і злочинними організаціями, які сформовані на етнічній основі: теорія та практика : монографія / В. Г. Севрук; Національна академія внутрішніх справ. - Київ : Видавництво Людмила, 2022. - 1091 c. - Бібліогр.: с. 936-1091 - укp.

Розглянуто правові, теоретичні та практичні проблеми протидії злочинам, що вчиняються організованими групами та злочинними організаціями, які сформовані на етнічній основі. На підставі результатів аналізу наукових джерел, присвячених теорії оперативно-розшукової діяльності, кримінального процесуального доказування, норм національного й іноземного кримінального процесуального й оперативно-розшукового законодавства, вітчизняної практики судових і правоохоронних органів та практики Європейського суду з прав людини, обґрунтовано теоретичні положення та практичні рекомендації щодо вдосконалення протидії злочинам, що вчиняються організованими групами і злочинними організаціями, які сформовані на етнічній основі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Севрук В. 
Характеристика жертв злочинів, що вчиняються організованими групами і злочинними організаціями, які сформовані на етнічній основі / В. Севрук // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Юрид. науки. - 2022. - 9, № 1. - С. 197-205. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Аналіз досліджуваної наукової проблематики щодо протидії злочинам, які вчиняються організованими групами та злочинними організаціями, які сформовані на етнічній основі, наразі обумовлює необхідність подальшого дослідження етнічної злочинності в Україні та світі загалом. Визначено, що такі етнічні злочинні групи формуються на основі національної та кланової спорідненості, традицій і звичаїв, їм властива спеціалізація за окремими видами злочинів. Наразі простежується стала тенденція до зростання кількості виявлених організованих груп і злочинних організацій, які сформовані на етнічній основі (це не враховуючи латентну діяльність невиявлених і зареєстрованих в інших показниках), збільшення числа учасників таких груп і масштабності діяльності в різних кримінальних сферах із розширенням території впливу. У зв'язку з цим потрібно констатувати збільшення кількості жертв від такої діяльності та завданої їм шкоди. З огляду на це, ролі жертви в механізмі злочинного посягання організованих груп і злочинних організацій, які сформовані на етнічній основі, відведено значну увагу. Фактично особистісні якості (стать, вік, професія, суспільний, професійний і сімейний стан), емоційні, пізнавальні та поведінкові аспекти жертви становлять характеристику як жертви, так і організованих груп і злочинних організацій, які сформовані на етнічній. Формування українською державою багато-векторного механізму протидії організованим групам і злочинним організаціям, які сформовані на етнічній основі, неможливо без розуміння сутності цієї проблеми, відповідних законодавчо закріплених понять і класифікації та виокремлення рис організованої етнічної злочинності, що мають важливе практичне значення для роботи правоохоронних органів і держави, а головним ефективним фактором такої діяльності виступає гарантування безпеки громадянам і цілісності держави від злочинних посягань організованих груп і злочинних організацій, які сформовані на етнічній основі. Дослідження всіх цих обставин має сприяти розробці дієвих заходів протидії таким угрупованням, що робить цю тему актуальною та затребуваною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Юрид.науки Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського