Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Селютіна Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Дубініна А. А. 
Токсичні речовини у харчових продуктах та методи їх визначення : підруч. для студ. ВНЗ / А. А. Дубініна, Л. П. Малюк, Г. А. Селютіна, Т. М. Шапорова, Л. В. Кононенко, В. А. Науменко; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - К. : Професіонал, 2007. - 375 c. - Бібліогр.: 68 назв. - укp.

Висвітлено питання безпеки харчування людини, джерела забруднення навколишнього середовища, продовольчої сировини та харчових продуктів сполуками важких металів, нітратами, радіонуклідами, пестицидами, мікотоксинами. Розглянуто чинники впливу на вміст небезпечних речовин у продуктах рослинного походження, особливості утворення та потрапляння токсинів до продуктів харчування та в організм людини, описано хімічні методи аналізу, зокрема, хроматографічні, радіохімічні, спектрофото- та потенціометричні для визначення небезпечних речовин у продуктах харчування.

Освещены вопросы безопасности питания человека, источники загрязнения окружающей среды, продовольственного сырья и пищевых продуктов соединениями тяжелых металлов, нитратами, радионуклидами, пестицидами, микотоксинами. Рассмотрены факторы влияния на содержание опасных веществ в продуктах растительного происхождения, особенности образования и попадания токсинов в продукты питания и в организм человека, описаны химические методы анализа, в частности, хроматографические, радиохимические, спектрофото- и потенциометрические, для определения опасных веществ в продуктах питания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.10я73-1 + Л80-1ся73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС44425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Селютіна Г. А. 
Товарознавча оцінка ревеню та агрусу і паст на їх основі : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.15 / Г. А. Селютіна; Харк. держ. акад. технології та організації харчування. - Х., 2001. - 19 c. - укp.

Науково обгрунтувано формування якісних паст із ревеню та агрусу з підвищеним вмістом біологічно активних речовин та лімітованим вмістом контамінантів. Досліджено сортовий вплив сировини на ступінь накопичення та локалізацію в тканинах ревеню та агрусу шкідливих речовин, а також вплив технологічних чинників на ступінь зниження в сировині солей важких металів, радіонуклідів, нітратів, пестицидів і мікотоксинів. Розроблено спосіб, що дозволяє значно зменшити вміст контамінантів у ревені та агрусі. На базі розв'язання математичної задачі оптимізації якості продукту і проведених експериментальних досліджень визначено рецептурний склад паст з ревеню та агрусу, який забезпечує їх високі органолептичні показники, задану консистенцію та відповідає вимогам збалансованості за вітамінним, мінеральним і вуглеводним складом. Встановлено економічну та соціальну ефективність від впровадження паст з ревеню та агрусу у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.7 + Л914 + Л812.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дубініна А. А. 
Дослідження здатності коренеплодів редьки до накопичення нітратів і пестицидів / А. А. Дубініна, Г. А. Селютіна, О. В. Гапонцева // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2013. - № 4/10. - С. 27-30. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто питання здатності редьки до накопичення контамінантів залежно від сортової специфіки та їх локалізацію в різних анатомічних частинах коренеплоду. Визначено, що концентрації нітратів і пестицидів є різними як у господарсько-ботанічних сортах редьки, так і в окремих анатомічних частинах коренеплоду. Проведені дослідження надають можливість обирати сорти, що здатні накопичувати мінімальні кількості контамінантів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.34-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дубініна А. А. 
Порівняльна характеристика звичайних та біофортифікованих сортів столового буряку та їх використання : монографія / А. А. Дубініна, Г. А. Селютіна, Н. М. Пенкіна, О. С. Круглова; Харків. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Харків : ХДУХТ, 2013. - 167 c. - Бібліогр.: с. 149-167 - укp.

Викладено інформацію про біохімічні особливості коренеплодів столового буряку для виробництва пастоподібної продукції з метою вдосконалення її якості. Надано товарознавчу оцінку споживчих властивостей коренеплодів столового буряку різних ботанічних сортів, комплексну товарознавчу оцінку якості пасти зі столового буряку в процесі виробництива та зберігання. Наведено розрахунок економічної ефективності виробництва такої пасти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА786237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сафонова О. М. 
Міжнародне технічне регулювання : навч. посіб. / О. М. Сафонова, Г. А. Селютіна, М. В. Нечипорук, В. М. Селютін; Харків. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Харків : ХДУХТ, 2013. - 371 c. - Бібліогр.: с. 363-371 - укp.

Розкрито роль та значення системи технічного регулювання за умов глобалізації економічних процесів. Наведено складові системи технічного регулювання та їх особливості в країнах ЄС та СНД, у США, Канаді та Японії. Розглянуто програми міжнародної технічної допомоги. Висвітлено роль міжнародних організацій у системі міжнародного технічного регулювання, міжнародних угод та законодавчо-нормативних актів. Показано вирішальне значення якості продукції на конкурентному ринку товарів та наведено фактори, які впливають на конкурентоспроможність товарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.6 я73 + Х916.9:Х811.75 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА796865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Хацкевич Ю. М. 
Застосування олій купажованих у виробництві майонезів / Ю. М. Хацкевич, Т. В. Щербакова, Г. А. Селютіна // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2016. - 22, № 4. - С. 214-221. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено зміни кислотного та пероксидного чисел купажованих олій, що містять ріпакову та соняшникову олію і входять до складу майонезної продукції. Проаналізовано динаміку зміни цих показників якості під час зберігання майонезів і з урахуванням співвідношення соняшникової та ріпакової олії у купажній композиції. Показано, що під час зберігання зразків майонезів, які містять ріпакову олію, спостерігається значне гальмування процесу автоокиснення жирового компоненту. Зроблено висновок про доцільність використання олій купажованих у виробництві майонезної продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л981-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського