Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Семесюк Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Семесюк Н. І. 
Ефекти гетерополіядерного комплексу перехідних металів РО39 в імунній системі мишей / Н. І. Семесюк, М. П. Рудик, В. В. Позур, Л. М. Сківка, В. К. Позур, В. М. Кокозей // Доп. НАН України. - 2008. - № 11. - С. 160-163. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

The effect of a heteropolynuclear complex of transition metals P039 on indices of the immunological reactivity of mice is investigated. PO39 injected in belly cavity causes a decrease of cytomorphologic characteristics of immune system organs with increase in the amount of liver mononuclear leucocytes of mice. The intramuscular injection of PO39 was not shown trustworthy changes of the immunological reactivity of mice.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Семесюк Н. І. 
Дисеміновані пухлинні клітини і рівень цитокінів в кістковому мозку та периферичній крові хворих на рак молочної залози як комплекс біомаркерів ризику рецидиву пухлинного процесу : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.01.07 / Н. І. Семесюк; НАН України, Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413554 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Семесюк Н. І. 
Фактор некрозу пухлин у периферичній крові та кістковому мозку хворих на рак молочної залози як маркер прогресування пухлинного процесу / Н. І. Семесюк, А. В. Жильчук, И. О. Безденежных, О. О. Лихова, В. С. Жильчук, А. Л. Воронцова, Ю. Й. Кудрявець // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2012. - 14, № 4. - С. 293-298. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Бездєнєжних Н. О. 
Модифікація епітеліально-мезенхімального переходу в клітинах раку молочної залози внаслідок їх кокультивування з фібробластами та клітинами кісткового мозку / Н. О. Бездєнєжних, Н. І. Семесюк, О. О. Лихова, В. Є. Жильчук, Ю. Й. Кудрявець // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2013. - 15, № 3. - С. 191-196. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити взаємодію пухлинних клітин з деякими компонентами мікрооточення для визначення можливої ролі останніх у модифікації фенотипу пухлинних клітин у разі розвитку дисемінованого пухлинного процесу з залученням кісткового мозку (КМ). Дослідження проведено з використанням біоптатів КМ хворих на рак молочної залози (РМЗ) з різним перебігом пухлинного процесу та постійних культур клітин, застосовано методи роботи з культурами клітин, імуноцитахімічний та статистичний методи аналізу. За допомогою створеної системи безконтактного кокультивування пухлинних і нормальних клітин досліджено їх фенотипічний профіль, характеризуючи рівень експресії маркерів епітеліально-мезенхімального переходу (ЕМП) (білки адгезії та цитоскелета і транскрипційний фактор Slug), стовбурових пухлинних клітин (CD44), а також регулятора клітинного циклу p21. Виявлено значну відмінність у ростових і фенотипічних характеристиках досліджуваних клітин залежно від ЕМП-статусу пухлинних клітин і від варіанта їх кокультивування: використання клітин з КМ пацієнтів з раним характерам перебігу пухлинного процесу (прогресування чи ремісія захворювання). Висновок: виявлено модифікуючий вплив in vitro мононуклеарів КМ хворих на РМЗ на пухлині клітини залежно від перебігу захворювання. Зокрема, встановлено факт стимуляції ЕМП пухлинних клітин за дії на них факторів, які, можливо, продукуються клітинами КМ хворих у стадії прогресування захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Жильчук А. В. 
Особливості клінічного перебігу злоякісного процесу і біомаркери високого ризику розвитку рецидиву захворювання у хворих на рак грудної залози / А. В. Жильчук, Н. І. Семесюк, Ю. Й. Кудрявець // Здоровье женщины. - 2015. - № 8. - С. 176-179. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Зазначено, що на сьогодні разом зі стандартними прогностичними та предикативними факторами у випадку раку грудної залози (РГЗ) найбільш перспективною в клініці вважається так звана малоінвазивна рідка біопсія, яка включає виявлення дисемінованих пухлинних клітин і мікрометастазів у кістковому мозку (КМ) хворих і визначення цитокінового профілю у хворих ще до початку їх лікування. Базуючись на цій ідеології, проведено дослідження 33 хворих на РГЗ в стадії T1-4N0-2M0-1, які на підставі наявності або відсутності прогресії злоякісного процесу були розподілені на 2 групи: 14 - у стадії ремісії та 19 - у стадії прогресії захворювання. Пухлинні клітини в цитоспінових препаратах мононуклеарів КМ виявлено з використанням імуноцитохімічного методу за допомогою антитіл до панцитокератину; рівень цитокінів у плазмі визначено за їх біологічною активністю (TNF, M-CSF, IFN) або за допомогою методу ELISA (IL-1, IL-6, TGF-beta, VEGF). Установлено, що наявність дисемінованих пухлинних клітин у КМ і високий рівень активності TNF і M-CSF у КМ і крові хворих на РГЗ із високою вірогідністю свідчать про ризик виникнення рецидиву злоякісного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бездєнєжних Н. О. 
Особливості життєздатності, експресії білків адгезії та клітинного цитоскелета клітин ліній раку легені А-549 і грудної залози T47D при використанні технології магнітної нанотерапії / Н. О. Бездєнєжних, В. Е. Орел, Н. І. Семесюк, О. О. Лихова, Р. А. Охріменко, О. Ю. Рихальський, А. В. Романов, Ю. Й. Кудрявець // Клинич. онкология. - 2016. - № 4. - С. 72-77. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423 + Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Кудрявець Ю. Й. 
Мікрооточення пухлинних клітин як джерело модифікаторів епітеліально-мезенхімального переходу та мішень для персоніфікованої протипухлинної терапії / Ю. Й. Кудрявець, Н. О. Бездєнєжних, Н. І. Семесюк, А. В. Жильчук, О. О. Лихова, О. А. Ковальова, А. Л. Воронцова, В. Є. Жильчук, М. В. Глянько, Ю. В. Жильчук, Р. А. Кочерга // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2016. - 18, № 4. - С. 269-276. - Бібліогр.: 70 назв. - укp.

Мікрооточення пухлинних клітин (МПК), що походять з епітеліальної тканини, є осередком клітинних і гуморальних чинників, які за епігенетичними механізмами контролюють проліферативну активність пухлинних клітин і їх фенотипові характеристики. Зміна фенотипових властивостей клітин від окремих мезенхімальних ознак до повного стовбурового фенотипу становить основну визначальну характеристику злоякісної пухлини, що призводить до певної автономності її клітин, їх метастазування і резистентності до лікарських засобів. Окремі фактори МПК можуть виступати як маркери ступеня злоякісності пухлини та як мішень для протипухлинних засобів. Наведено результати визначення біомаркерних елементів МП К у кістковому мозку хворих на рак молочної залози ще до оперативного втручання. Це надало змогу достовірно прогнозувати можливий ризик рецидиву захворювання і сприяло раціональній корекції протипухлинної терапії, знизило ризик метастазування. На моделі пухлин інших локалізацій продемонстровано зв'язок маркерів епітеліально-мезенхімального переходу (ЕМП) з клінічним перебігом захворювання. В експериментах in vitro показано активацію ЕМП прозапальними цитокінами і клітинами кісткового мозку хворих, у яких існує ризик метастазування, а також показана анти-ЕМП дія протипухлинних засобів, використаних у лікуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського