Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>A=Сеник Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Мулик Т. О. 
Сільське господарство Вінниччини: тенденції змін ефективності господарської діяльності різних організаційно-правових форм господарювання (за матеріалами вибіркових сільськогосподарських підприємств та особистих селянських господарств Вінницької області) : колектив. моногр. / Т. О. Мулик, О. Ф. Томчук, О. С. Кривоконь, І. С. Воронецька, С. Г. Кафлевська, О. П. Красняк, С. А. Сегеда, О. А. Подолянчук, О. А. Шевчук, Н. А. Потапова, Н. І. Коваль, О. Л. Пльонсак, Н. Д. Глазко, Л. А. Скакун, В. В. Томчук, Г. О. Сеник, Л. О. Бернадзіковська. - Вінниця : ПП Балюк І.Б., 2012. - 367 c. - Бібліогр.: с. 270-275. - укp.

Досліджено та проаналізовано основні економічні показники господарської діяльності вибіркових сільськогосподарських підприємств та особистих селянських господарств Вінничини. Увагу приділено аналізу розмірів досліджуваних підприємств, оцінці виробництва основних видів продукції рослинництва та тваринництва, оцінці основних показників фінансового стану підприємств, показників ділової активності, ефективності використання основного та оборотного капіталу, фінансової стабільності та платоспроможності та ін. Розрахунки проведено на основі даних про результати діяльності сільскогосподарських підприємств різного напрямку спеціалізації, форм власності, розміру сільськогосподарських угідь, різного географічного розташування. Вибрані для дослідження господарства в цілому відображають реальну ситуацію щодо економічного розвитку сільськогосподарських підприємств даного регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ВІН)321

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА752243 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сеник Г. В. 
Особливості ідентифікації особистості в шкільному колективі / Г. В. Сеник // Зап. з укр. мовознавства. - 2014. - Вип. 21. - С. 25-30. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зазначено, що прізвиська є найбагатшим і найрізноманітнішим антропонімічним класом. Вони виникають у невеликих закритих колективах, де люди постійно спілкуються. Неофіційні іменування школярів становлять значний зріз антропонімічного простору, який за кількістю іменувань поступається лише прізвищам. Аналіз шкільних прізвиськ надає можливість говорити про специфіку дитячого мислення, особливості дитячих асоціацій у процесі творення неофіційного імені. Визначено основні групи мотиваторів, на основі яких виникають шкільні прізвиська (особливості зовнішності, поведінки та ін.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сеник Г. В. 
Неофіційний антропонімікон села: трансонімізовані прізвиська / Г. В. Сеник // Зап. з укр. мовознавства. - 2016. - Вип. 23. - С. 74-81. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Йдеться про неморфемний спосіб творення відпрізвищевих та відіменних індивідуальних прізвиськ мешканців Наддністрянщини. Розглянуто різні точки зору вчених на цей процес. Такого типу оніми розподіляються між групами залежно від мотивів номінації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.2

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сеник Г. В. 
Морфологічна природа прізвиськ / Г. В. Сеник // Зап. з укр. мовознавства. - 2017. - Вип. 24, т. 1. - С. 160-168. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто прізвиська наддністрянської Івано-Франківщини з позицій їх частиномовного вираження. Звернено увагу на лексико граматичні розряди, граматичні форми іменників, субстантивованих прикметників та інших частин мови, які переходять у розряд неофіційних іменувань. З'ясовано особливості вираження роду антропонімів, що співвідносяться з іменниками і, рідше іі відмін і можуть належати особам як жіночої, так і чоловічої статі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сеник Г. В. 
Запозичена лексика в неофіційних іменуваннях / Г. В. Сеник // Зап. з укр. мовознавства : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 25. - С. 37-45. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

З'ясовується мотивація наддністрянських неофіційних іменувань, базою творення для яких стали іншомовні лексеми. Значний шар діалектної лексики данного регіону становлять запозичення з польської та німецької мов. Мотивація певної частини прізвиськ невідома, що свідчить про втрату звіязку між онімом та апелятивом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-322

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сеник Г. В. 
Багатокомпонентні неофіційні іменування / Г. В. Сеник // Зап. з укр. мовознавства : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 26, т. 1. - С. 267-275. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто аналітичні форми неофіційних іменувань, що побутують на Івано-Франківщині, визначено компоненти складених індивідуальних прізвиськ і родичівських іменувань, а також особливості їх творення та мотивації. З'ясовуються типи зв'язку між компонентами неофіційних антропоформул.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сеник Г. В. 
Зоофорні неофіційні іменування: мотиваційний аспект / Г. В. Сеник // Зап. з укр. мовознавства : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 27. - С. 72-81. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

З'ясовано мотивацію наддністрянських неофіційних іменувань, базою творення для яких стали зоосемізми. Такого типу оніми розподіляються між групами залежно від мотивів номінації. Звернено увагу на поширені серед зоофорних прізвиськ явища омонімії та синонімії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сеник Г. В. 
Мотиваційний аспект студентських прізвиськ / Г. В. Сеник // Зап. з укр. мовознавства : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 28. - С. 130-138. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Йдеться про неофіційні іменування невеликих закритих колективів, а саме проаналізовано студентські прізвиська, згруповано їх за мотивами номінації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Новак О. М. 
Українсько-болгарський взаємовплив у поліетнічному ареалі межиріччя Дунаю та Дністра / О. М. Новак, Г. В. Сеник // Зап. з укр. мовознавства : зб. наук. пр. - 2023. - Вип. 30. - С. 53-64. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Статтю присвячено дослідженню українсько-болгарського міждіалектного та міжмовного впливу в поліетнічному та полімовному ареалі на півдні України, у межиріччі Дністра та Дунаю. Полілінгвізм, діалектна строкатість, стан та функціонування південнобессарабських українських та болгарських говірок активно досліджується з середини ХХ століття, проте порівняльних студій та комплексного аналізу мовної ситуації і сучасної інтерференції проведено не було, тому робота в цьому напрямі є актуальною і необхідною. Говірки різних мов досліджуваного ареалу на сьогодні дискриптивно та лінгвогеографічно досліджені нерівномірно. У дескриптивних студіях подано опис структури окремих діалектних систем, аналіз певних структурних рівнів, переважно в порівнянні з літературною мовою та в межах принципів національних діалектологічних шкіл, проте практично поза увагою науковців залишаються територіально суміжні і мішані говірки, що належать до різних мов, та процеси інтерференції. Мета роботи - дослідження двох типів українсько-болгарського взаємовпливу: на міждіалектному рівні та впливу української літературної мови на болгарські говірки Одещини. Завданням є систематизація та узагальнення явищ інтерференції між двома контактуючими мовами та їхніми діалектами. Матеріалом дослідження стали власні спостереження під час польових діалектологічних експедицій у регіон, а також матеріал добирався з корпусу вже оприлюднених описів окремих діалектних систем південнобессарабських українських та болгарських говірок. Зазначається, що деякі тюркізми в українських говірках запозичені через посередництво болгарських діасистем і, до того ж, складають корпус регіональних інтегратизмів. Зафіксовано два типи новітніх запозичень з української літературної мови: а) лексика офіційно-ділового стилю, яка витісняє використовувані раніше аналогічні одиниці російськомовного походження; б) прецедентні висловлювання та експресивно забарвлена лексика. Стверджується, що на сьогодні не спостерігається системної українсько-болгарської інтерференції, натомість зафіксовані численні запозичення, джерелом яких є телебачення та школа.



Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського