Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>A=Сергєєва О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сергєєва О.  
Питання співвідношення ноу-хау та комерційної таємниці в праві України / О. Сергєєва // Право України. - 2000. - № 11. - С. 85-88. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)013.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Ревенюк Т. А. 
Процеси електричної релаксації в легованих плівках полістиролу, електризованих у коронному розряді / Т. А. Ревенюк, С. Н. Федосов, Ж. А. Джиакометті, О. Є. Сергєєва // Фізика і хімія твердого тіла. - 2004. - 5, № 2. - С. 266-270. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вивчено струми термостимульованої деполяризації та кінетику електретного потенціалу плівок полістиролу, легованих оптично активною домішкою ДР1 та електризованих у коронному розряді. Встановлено, що крім накопичення заряду на поверхні плівки, яка бомбардується іонами, відбувається часткова інжекція зарядів в об'єм з їх наступним дрейфом у полі, створеному поверхневим та об'ємним зарядами. Застосування трьох модифікацій методу термостимульованої деполяризації дозволило розділити процеси релаксації дипольної поляризації, об'ємного та поверхневого зарядів. Показано, що найбільш термостабільним є поверхневий заряд. Проаналізовано переваги методу електризації нелінійних оптичних полімерів у коронному розряді.


Ключ. слова: полістирол, поляризація, коронний розряд, електрети
Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бутенко А. Ф. 
Термостимульована деполяризація сегнетоелектричних плівок сополімеру П(ВДФ-ТФЕ), електризованих в коронному розряді / А. Ф. Бутенко, С. Н. Федосов, О. Є. Сергєєва // Фізика і хімія твердого тіла. - 2007. - 8, № 1. - С. 67-70. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7 + Л719.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Сергєєва О. В. 
Технологія плазмохімічного рідкофазного вилучення іонів полівалентних металів з відходів гальванічних та травильних виробництв : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.17.01 / О. В. Сергєєва; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. - Д., 2004. - 22 c. - укp.

Проведено дослідження фізико-хімічних перетворень у воді та водних розчинах, що містять іони полівалентних металів. Встановлено, що у процесі плазмохімічної обробки відбувається нагромадження пероксидних сполук та виділення іонів металів у вигляді осадів. Розроблено математичну модель кінетики концентраційних змін у рідині та в процесі її обробки контактною нерівноважною плазмою. Зазначено, що дана модель містить хімічні, плазмо-, електро- та фотохімічні реакції та придатна для розрахунку плазмохімічних процесів, радіо-, фото- та електролізу. Запропоновано технологічну схему плазмохімічного вилучення іонів полівалентних металів, яка відрізняється універсальністю та гнучкістю залежно від вимог технологічного процесу. З'ясовано, що використання розробленої технології у процесах вилучення іонів полівалентних металів зі стічних вод дозволяє вилучити більше 99 % металу за умов одночасного зниження витрат у порівнянні з базовим варіантом у 1,8 - 2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9 + К675.79

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сергєєва О. Ю. 
Державна мовна політика в Україні: європейський контекст : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / О. Ю. Сергєєва; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Розроблено теоретичні підходи до адаптації європейського досвіду вирішення мовних питань на регіональному рівні України, зокрема принципу додатковості, відповідно до якого рішення про застосування мови приймаються на рівні місцевого самоврядування в межах чинного законодавства. Обгрунтовано статутність додаткової мови, сутність якої полягає в державній підтримці розвитку мови як засобу комунікації у разі задоволення специфічних етнонаціональних потреб, коли вона не є мовою державних установ, у т.ч. в державних навчальних закладах і засобах масової інформації. Удосконалено підходи до утвердження української мови на державному та регіональному рівнях як інституту державності та засобу міжнаціонального спілкування. Запропоновано форми розширення сфери застосування української мови в регіонах шляхом запровадження сучасних технологій і механізмів реалізації державної мовної політики та вдосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4) + Ф51(4УКР) в2:Ш + Ш121(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бакунов О. О. 
Концептуальні основи управління економічною стійкістю торговельного підприємства : монографія / О. О. Бакунов, О. В. Сергєєва; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. - Донецьк, 2010. - 232 c. - Бібліогр.: 181 назв. - укp.

Висвітлено теоретичні, методичні та практичні аспекти управління економічною стійкістю торговельних підприємств (ЕСТП). Розкрито сутнісні характеристики, види й особливості управління ЕСТП на підставі процесного підходу та концептуальний підхід до управління. Розглянуто питання діагностики процесу управління ЕСТП, обгрунтовано стратегічні напрями та моделі ЕСТП, проведено оцінювання ризиків зниження ЕСТП.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА735107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Донець Л. І. 
Обгрунтування господарських рішень та оцінювання ризиків : навч. посіб. / Л. І. Донець, О. В. Шепеленко, С. М. Баранцева, О. В. Сергєєва, О. Ф. Веремейчик. - К. : Центр учб. л-ри, 2012. - 471 c. - Бібліогр.: 113 назв. - укp.

Викладено теоретико-методологічні підходи до визначення господарських рішень (ГР), описано організаційні механізми та процесорні технології їх прийняття з урахуванням невизначеності. Висвітлено особливості прогнозування та обгрунтування оптимального вибору альтернативних рішень на засадах використання економіко-математичного інструментарію. Визначено засоби управління ризиками, методи їх оцінювання та шляхи мінімізації за обгрунтування ГР.


Індекс рубрикатора НБУВ: У. в611.210 я73 + У010.357.2 я73 + У9(4УКР)210.11-99 я73 + У9(4УКР)290-99-210.11 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА745317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сергєєва О. В. 
Управління економічною стійкістю торговельного підприємства : автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О. В. Сергєєва; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. - Донецьк, 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено актуальні проблеми й обгрунтовано теоретико-методологічні засади управління економічною стійкістю торговельних підприємств (ЕСТП). Запропоновано визначення та класифікацію видів економічної стійкості. Проаналізовано особливості управління ЕСТП з використанням процесного та концептуального підходів. Розроблено методику проведення діагностики ЕСТП, що складається з таких етапів: моніторингу, експрес- та фундаментальної діагностики. Розроблено п'ять варіантів стратегій управління ЕСТП з урахуванням її досягнутого рівня й особливостей корпоративного розвитку підприємства (оптимальна стратегія стійкого розвитку, стратегії стійких позицій, їх утримання та втрати, а також нестійких позицій). Розроблено кореляційно-регресійні моделі прогнозування загального рівня економічної стійкості торговельного підприємства з урахуванням галузевих особливостей розвитку торговельної діяльності. Запропоновано методичний підхід щодо оцінювання ризиків зниження (втрати) ЕСТП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сергєєва О. Є. 
Вплив температури на робочі характеристики сенсорів на основі ПВДФ / О. Є. Сергєєва, А. Ф. Бутенко, С. Н. Федосов // Сенсор. електрон. і мікросистем. технології. - 2011. - 2, № 4. - С. 96-100. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Сергєєва О. В. 
Ультразвукове дослідження яєчників та матки телиць у віковому аспекті / О. В. Сергєєва // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 4. - С. 210-213. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Представлено ультразвукове дослідження, яке дало змогу уточнити анатомічні норми та аномалії, місце розміщення, форми, розміри яєчників і матки, наявність жовтих тіл, кількість, діаметр та об'єм везикулярних фолікулів на теличках 14-, 16- та 18-місячного віку чорно-рябої породи. Ультразвукове дослідження дозволяє одержати досить точну візуальну інформацію про стан названих органів та швидкість одержання результатів. Діагностична процедура є неінвазивним методом і не вимагає пошкодження шкірного покрову і слизових оболонок; він має практичну цінність і є актуальним методом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*696.32 в732.8 + П60-273.96 в732.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Павлова В. А. 
Управління торгівлею: регіональний аспект : монографія / В. А. Павлова, Л. Д. Гармідер, Л. А. Гончар, В. М. Орлова, О. Р. Сергєєва; Дніпропетр. ун-т ім. А. Нобеля. - Д. : Дніпропетр. ун-т ім. А. Нобеля, 2012. - 219 c. - Бібліогр.: с. 172-197 - укp.

Розглянуто аспекти дослідження ефективності управління торгівлею у регіоні, конкурентоспроможності підприємства, процеси формування конкурентних переваг на різних стадіях економічного розвитку, механізми розробки та реалізації стратегії розвитку підприємств. Досліджено категорії конкуренції та конкурентоспроможності в системі ринкових відносин, процеси формування конкурентної переваги підприємства на різних стадіях економічного розвитку, систему критеріїв, факторів і показників оцінки конкурентоспроможності підприємства. Розкрито базові стратегії як основу стратегії розвитку підприємства, порядок обгрунтування вибору його стратегії, механізми її формування та реалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА755085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Федосов С. Н. 
Електретний ефект в тонких плівках поліетилентерафталату / С. Н. Федосов, О. Є. Сергєєва // Фізика і хімія твердого тіла. - 2012. - 13, № 2. - С. 447-451. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

З використанням вимірювання ізотермічних зарядних і розрядних струмів в електризованих плівках поліетилентерафталату (ПЕТФ) за різних напруг і температур, розрахунку параметрів діелектричної релаксації на інфранизьких частотах за методикою Хамона, вимірювання струмів ТСД досліджено електретний ефект у плівках ПЕТФ і встановлено, що внутрішня поляризація (гетерозаряд) у ПЕТФ є менш стабільною, ніж гомозаряд. Надано якісну модель електретного ефекту в плівках ПЕТФ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Слипецький Д. 
Створення електронного репозиторію Інституту біології південних морів НАН України на основі вільно поширюваного програмного забезпечення / Д. Слипецький, В. Горбунов, О. Сергєєва // Бібл. вісн.. - 2008. - № 3. - С. 16-21. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано досвід створення електронного архіву (репозиторію) в Інституті біології південних морів НАН України на основі вільно поширюваного програмного забезпечення (ПЗ) з відкритим кодом (DSpase). Розкрито зміст поняття інститутського репозиторію - публічно доступного архіву наукової організації, призначеного для публікації результатів досліджень. Зазначено, що для створення наукових архівів необхідно використати ПЗ, що підтримує протокол обміну метаданими OAI - PMN (Open Archives Iniiative - Protocol for Metadata Harvesting) для забезпечення сумісності з іншими подібними архівами та спеціалізованими пошуковими системами. Увагу приділено необхідності реєстрування наукового архіву у максимально можливій кількості каталогів (ROAR, OpenDOAR, Avano, OAIster), що дозволяє скористатися всіма перевагами протоколу OAI - PMN і значно підвищити рейтинг публікацій з наукового архіву у пошукових системах.

Проанализирован опыт создания электронного архива (репозитария) в Институте биологии южных морей Национальной академии Наук Украины на основе свободно распространенного программного обеспечения (ПО) с открытым кодом (DSpase). Раскрыто содержание понятия институтского репозитория - публично доступного архива научной организации, предназначеного для публикации результатов исследований. Указано, что для создания научных архивов необходимо использовать ПО, поддерживающее протокол обмена метаданными OAI - PMN (Open Archives Iniiative - Protocol for Metadata Harvesting) с целью обеспечения совместимости с другими подобными архивами и специализированными поисковыми системами. Внимание уделено необходимости регистрации научного архива в максимально возможном количестве каталогов (ROAR, OpenDOAR, Avano, OAIster), что позволяет воспользоваться всеми преимуществами протокола OAI - PMN и значительно повысить рейтинг публикаций научного архива в поисковых системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.в661.3я54(4УКР)2

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сергєєва О. Р. 
Моделювання системи оцінювання місцевого самоврядування як фактора становлення громадянського суспільства в Україні / О. Р. Сергєєва // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2013. - Вип. 1. - С. 162-167. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано підхід до моделювання системи оцінювання місцевого самоврядування. Акцентовано увагу на репрезентативній природі місцевого самоврядування як фактора становлення громадянського суспільства. Сформовано систему параметрів оцінювання місцевого самоврядування з погляду його репрезентативності, які згруповано за основними показниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 + Ф3(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Сергєєва О. В. 
Морфофункціональні особливості яєчників та матки телиць чорно-рябої породи у промислово забруднених регіонах Донбасу : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / О. В. Сергєєва; Харк. держ. зоовет. акад. - Х., 2013. - 19 c. - укp.

Вперше на основі комплексних досліджень органів статевої системи встановлено особливості морфогенезу яєчників і матки телиць у постнатальному періоді онтогенезу від народження до 20-місячного віку за умов території підвищеного забруднення сполуками кадмію та свинцю. Встановлено, що промислові токсиканти впливають на ембріогенез статевих залоз самок, що у новонароджених телиць виявляється гіпопластичним типом розвитку яєчників. Уперше на підгрунті клінічних і морфологічних досліджень, а також аналізу годівлі та біогеохімічної характеристики Новопсковського району Луганської області зроблено висновок про патогенетичний зв'язок між дефіцитом цинку в раціоні (у літній період становив 82,05 %) на тлі забруднення грунтів рухливими формами кадмію та свинцю (0,48 мг/кг і 7,3 мг/кг відповідно з площею забруднення угідь сільськогосподарського призначення близько 5 %) і гіпофункцією яєчників телиць.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96 + П60-28

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сергєєва О. С. 
Управління грошовими потоками банків : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. С. Сергєєва; Одес. нац. екон. ун-т. - Одеса, 2015. - 20 c. - укp.

Охарактеризовано науково-категорійний апарат щодо визначення понять "грошові потоки банків" (ГПБ), "управління грошовими потоками банків". Обгрунтовано науково-методичний підхід до управління ГПБ на основі розробленої системно-процесної моделі, яка функціонує на основі інтеграції принципів системного та процесного підходів до управління та специфічних принципів управління ГПБ. Запропоновано комплекс інструментарію до формування аналітичного забезпечення управління ГПБ на основі системно-процесної моделі. Сформовано науково-методичне забезпечення планування ГПБ на основі поетапної реалізації процедур трансформації цільових параметрів стратегічного рівня у план (бюджет) руху грошових коштів та платіжний календар. Запропоновано систему оцінювання якості управління ГПБ на основі розрахунку динамічного векторного показника. Запропоновано науково-методичний підхід до управління ГПБ на основі запровадження інтегральної багатофакторної моделі стрес-тестування ризиків, що генеруються грошовими потоками.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-93-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Коваленко В. В. 
Фінансова безпека банківської системи України - проблеми виміру та забезпечення / В. В. Коваленко, Т. М. Болгар, О. С. Сергєєва // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 3. - С. 38-45. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Здійснено порівняльний аналіз основних підходів до оцінювання рівня фінансової безпеки (ФБ) банківської системи (БС). Мета роботи - обгрунтування теоретико-методичних засад оцінювання та забезпечення ФБ БС за умов трансформаційних змін, що відбуваються в економіці держави. Визначено чинники, які впливають на рівень ФБ БС. Їх класифіковано на фактори, що викликають структурні дисбаланси економіки, і ті, що впливають на рівень ФБ БС. Уточнено підходи до відбору адекватних показників для визначення рівня ФБ БС. Проведений аналіз індикаторів рівня ФБ банківського сектору економіки України підтверджує поглиблення кризових явищ та їх дестабілізувальний вплив на ФБ країни. Розглянуто основні методики оцінювання рівня ФБ БС. Доведено доцільність використання методики, яка базується на встановленні порогових значень і визначенні інтегрального показника ФБ за напрямами капітало-ресурсної безпеки, кредитно-інвестиційної безпеки, валютної безпеки та визначення безпечного рівня доходів і витрат. Проаналізовано зовнішні та внутрішні загрози ФБ банків. Запобігання негативного впливові різних чинників у банківській сфері має відбуватися через проведення службою банківського нагляду НБУ постійного аналізу інформації, а саме: обсягу коштів підприємств і фінансово-промислових груп, які розміщені в банках, і ступінь залежності банків від цих джерел фінансування; якість активів банків; аналіз і прогнозування політичної та економічної середовищ. Отримано висновок про те, що основними напрямами забезпечення достатнього рівня ФБ БС повинна стати перш за все зміна сприйняття самої ФБ як елемента управління, який надає можливість забезпечити фінансово стійке її функціонування. Для забезпечення достатнього рівня ФБ БС визначено основні напрями макроекономічного та мікроекономічного спрямування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-93-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Задорожний В. Г. 
Вплив умов нанесення тонких полімерних плівок в вакуумі на їх діелектричні властивості / В. Г. Задорожний, О. Є. Сергєєва // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2018. - 10, № 5. - С. 05010-1-05010-6. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.42 + Л719.4-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Бізнес-моделі розвитку транспортних, агропромислових і інших підприємницьких структур: сучасні реалії та перспективи : [колект.] монографія з міжнар. участю / Г. С. Прокудін, Ю. В. Пилипенко, К. О. Майданик, Н. Т. Кунда, А. В. Петрик, Л. Г. Добруха, В. В. Лебідь, Т. Г. Хоботня, О. А. Чупайленко, І. І. Прокудіна, О. С. Дудник, О. Г. Прокудін, Л. А. Гужевська, І. В. Даниленко, А. В. Валентинова, Н. О. Лужанська, І. Г. Лебідь, С. П. Ткаченко, С. М. Шарай, В. М. Ященко, М. П. Рой, В. Є. Силенко, О. Г. Третиниченко, Т. Г. Ануфрієва, О. П. Карасьов, Р. М. Миронова, Є. Г. Логачов, Н. М. Васільцова, К. Ю. Гілевська, О. Є. Сокульський, Н. В. Коп'як, М. С. Оліскевич, А. Г. Череп, У. К. Джакишева, Л. С. Крючко, О. Шнаров, І. Г. Кадирус, М. О. Багорка, В. В. Писаренко, Л. Г. Олейникова, С. А. Файзуллина, Ю. В. Масюк, О. П. Павленко, В. П. Сергієнко, О. В. Зубко, Л. М. Савчук, К. М. Бушуєв, О. О. Алсуф'єва, Н. Д. Маслій, М. А. Дем'янчук, Б. Б. Стелюк, Д. І. Прокопович-Ткаченко, Я. В. Колеснік, В. В. Коляда, Н. М. Мезенцева, Д. С. Сергієнко, В. В. Шевцова, Т. О. Вовк, Ю. Є. Матвієнко, О. Р. Сергєєва, В. М. Орлова, С. А. Жмачинський, Г. А. Рижкова; ред.: Л. М. Савчук, Л. М. Бандоріна; Нац. металург. акад. України. - Дніпро : Журфонд, 2018. - 415 c. - укp. - рус.

Представлено результати досліджень із теорії, методики та практики формування, а також перспектив розвитку бізнес-моделей (БМ) транспортної, аграрної та інших сфер господарської діяльності. Охарактеризовано інтегровані транспортні системи як складову БМ науково-технічного розвитку регіонів України. Висвітлено особливості створення транспортно-логістичних прикордонних кластерів. Увагу приділено вдосконаленню транзитних вантажних перевезень, їх оптимізації, логістики експрес-перевезень. Окреслено тенденції розвитку БМ транспортних систем України, зокрема досліджено питання взаємодії корпоративних інформаційних систем, напрями вдосконалення роботи терміналів на митниці, проблеми підвищення ефективності експлуатації рухомого складу. Розкрито принципи побудови БМ пасажирських перевезень. Запропоновано модель бізнес-процесів автотранспортного підприємства, методи та моделі визначення показників організації маршруту міського пасажирського транспорту. Увагу приділено вдосконаленню організації перевезень пасажирів, передумовам створення інтелектуальних систем оперативного керування автотранспортом. Досліджено тенденції розвитку БМ агропромислової сфери, зокрема розглянуто моделі управління підприємствами агропромислового комплексу України та Казахстану, моделі кооперування фермерських та особистих селянських господарств, моделі раціонального поєднання галузей і маркетингової стратегії екологічно орієнтованого господарювання аграрних підприємств, формування конкурентних стратегій сільськогосподарських підприємств. Досліджено нейронні мережі, потенціал Triple Helix Model для розвитку підприємницьких структур в Україні, організаційні зміни розвитку підприємства, управління процесами організаційних змін на основі явища "розриву". Запропоновано моделі управління ліквідністю банку, розглянуто моделі обліку та контролю витрат та основних засобів підприємства, висвітлено проблеми конкурентоспроможності товарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР) в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Трушкіна Н. В. 
Концептуальні підходи до визначення поняття "електронна комерція" / Н. В. Трушкіна, О. Р. Сергєєва, Ю. О. Шкригун // Проблеми економіки. - 2020. - № 4. - С. 231-240. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

На сучасному етапі стрімкого формування цифрового простору актуалізуються проблеми розвитку електронної комерції. Мета роботи - узагальнення та систематизація існуючих наукових підходів до трактування поняття "електронна комерція", та обгрунтування авторського підходу до визначення суті та змісту цього терміна. Для досягнення поставленої мети використано методи аналізу та синтезу, порівняння, структурно-логічного узагальнення, класифікації. Встановлено, що більшість дослідників електронну комерцію ототожнюють з такими поняттями, як електронний бізнес, інтернет-бізнес, ІТ-бізнес, електронний маркетинг, електронна торгівля, цифровий маркетинг, інтернет-маркетинг, інтернет-торгівля, інтернет-комерція, електронна роздрібна торгівля, віртуальна торгівля, дистанційна торгівля, електронний трейдинг. Наукові підходи до формулювання терміна "електронна комерція" умовно систематизовано за класифікаційними групами: частина електронного бізнесу; вид господарської діяльності; економічна діяльність; комерційна діяльність; вид електронної комерційної діяльності; вид підприємництва; специфічний вид торгівлі; маркетингова стратегія; форма бізнес-процесу; електронна взаємодія економічних суб'єктів; форма торгівлі за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій; електронна комерційна угода; вид суспільних відносин з купівлі-продажу товарів; сукупність правил здійснення електронних відносин при купівлі-продажу товарів. На основі теоретичного узагальнення існуючих наукових розробок щодо понятійного апарату запропоновано авторське трактування терміна "електронна комерція" як складової електронного бізнесу, суть якої полягає у зміцненні партнерських взаємовідносин у процесі купівлі-продажу продукції з використанням цифрових технологій та інформаційних систем; ефективної форми організації логістичної діяльності підприємств із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій і систем; інструменту просування продукції на ринок за допомогою цифрових технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У542.1 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського