Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Симонова-Пушкар Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Симонова-Пушкар Л. И. 
Особенности микробиоценоза кожи лабораторных животных после воздействия ионизирующей радиации / Л. И. Симонова-Пушкар, Н. И. Скляр, В. З. Гертман, Л. В. Белогурова, А. Т. Гони Симеха // Укр. радіол. журн.. - 2015. - 23, № 1. - С. 23-29. - Библиогр.: 25 назв. - рус.

Мета роботи - вивчити зміни кількісної та якісної характеристик мікробної флори за локального опромінення непошкоджених шкірних покривів. Дослідження проведено на 20 щурах-самцях лінії Вістар, розділених на дві рівні групи - дослідну та контрольну. Щури дослідної групи одержували локальне рентгенівське опромінення ділянки шкіри зовнішньої поверхні стегна в дозі 80,0 Гр. За допомогою стандартних мікробіологічних методів порівняно якісний і кількісний склад спонтанної мікрофлори шкіри локально опромінених ділянок шкіри щурів та аналогічних ділянок шкіри неопромінених тварин контрольної групи. У більшості щурів дослідної групи (60 - 70 %) через 14 діб після опромінення розвивалися променеві виразки, часто з гнійним виділенням. У цьому випадку в дослідній групі локально опромінених щурів, на відміну від контролю з неушкодженою шкірою, відбувалося збільшення титру обсіменіння поверхні променевої виразки протягом усього періоду спостережень, а також збільшення додаткового видового складу мікрофлори та зміна його кількісної характеристики. З'являються додаткові умовно-патогенні та патогенні, досить вірулентні види мікроорганізмів, кількість яких збільшується в міру розвитку деструктивних патологічних процесів у шкірі. Зроблено висновки, що у щурів з локальним опроміненням ділянки шкіри в опроміненій зоні спостерігається збільшення мікробного обсіменіння і поява додаткових видів патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів, що свідчить про порушення бактерицидних властивостей шкіри та зниження імунологічної реактивності макроорганізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*735.2-638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського