Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Ситніченко Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Ситніченко Л.  
Дискурсивна концепція справедливості Ю.Габермаса / Л. Ситніченко // Філософ. думка. - 2007. - № 3. - С. 24-37. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.4 + Ю702.24 + Ю3(4НІМ)6-666

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Лях В. В. 
Філософські дискурси раціональності : монографія / В. В. Лях, В. С. Пазенок, Я. В. Любивий, К. Ю. Райда, О. М. Йосипенко, В. М. Куплін, Л. А. Ситніченко, О. М. Соболь; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2010. - 427 c. - укp.

Висвітлено зміну парадигм раціональності в історико-філософському контексті та повороті філософії до плюральності, перевизначення типів раціональності, тенденції до переосмислення функцій і призначення розуму. Проаналізовано багатовимірність тематики раціональності, її різні аспекти, зокрема, неораціоналізм, раціональність в сучасній практичній філософії, семіологічні підходи до трактування раціональності соціальних інститутів, синергетичну раціональність, виміри постнекласичної раціональності. Розкрито проблематику подолання метафізики, формування нової філософії, евристичних особливостей постнекласичної методології.

Освещены изменение парадигм рациональности в историко-философском контексте и повороте философии к плюральности, переопределения типов рациональности, тенденции к переосмыслению функций и предназначения ума. Проанализированы многоизмеряемость тематики рациональности, её разные аспекты, в частности, неорационализм, рациональность в современной практической философии, семиологические подходы к трактовке рациональности социальных институтов, синергетическая рациональность, измерения постнеклассической рациональности. Раскрыты проблематика преодоления метафизики, формирования новой философии, эвристических особенностей постнеклассической методологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА733013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ситніченко Л. В. 
Порушення мінерального обміну в овець у зоні Київського Полісся (діагностика, лікування, профілактика) : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / Л. В. Ситніченко; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2014. - 21 c. - укp.

Досліджено порушення мінерального обміну в організмі овець у період кітності та лактації та одержаного від них молодняку. Розроблено методи їх лікування з використанням комплексних мінеральних препаратів, створених на основі органічних сполук біогенних макро- (кальцій, фосфор, сульфур) і мікроелементів (купрум, цинк, кобальт, йод, селен). Встановлено, що через незбалансовану годівлю без використання кормових добавок не забезпечуються рівень показників обміну речовин і продуктивні якості овець за різних фізіологічних станів їх організму: кітність, лактація, ріст і розвиток молодняку. Дефіцит макро- (кальцій, сульфур) і мікроелементів (купрум, цинк, кобальт, йод) призводить до розвитку у тварин полігіпомакро- та мікроелементозів, які характеризувалися симптомами остеодистрофії, гіпокобальтозу, гіпокупрозу, цинковою, мангановою, селеновою, йодною та сульфурною недостатністю. Для лікування порушень мінерального обміну в організмі кітних вівцематок розроблено препарат ембріолайф, який сприяє відновленню клінічного стану, нормалізує вміст у крові макро- та мікроелементів, процеси гемопоезу, забезпечує оптимальні умови для формування, росту та розвитку плодів. Для лікування порушень мінерального обміну в організмі лактуючих вівцематок розроблено препарат лактилонг, який у період лактації нормалізує клінічний стан, вміст у крові макро- та мікроелементів, процеси гемопоезу, забезпечує одержання якісного молока. Для збереження молодняку у період інтенсивного росту та розвитку розроблено препарат лемб-стартер, який сприяє відновленню клінічного стану, нормалізує вміст у крові макро- та мікроелементів, процеси гемопоезу й одержання якісної шерсті.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.4-931 + П661-272.5

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА405862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Громадянські протести в контексті державотворення : [матеріали круглого столу, 2 лют. 2018 р., Київ] / Є. Бистрицький, І. Бекешкіна, Є. Головаха, Й. Зісельс, Р. Кобець, О. Панич, С. Пролеєв, О. Рибачук, М. Свистович, І. Семиволос, Л. Ситніченко, Є. Соболєв, В. Фесенко, М. Чаплига, Я. Юрчишин; НАН України, Ін-т філософії ім. Г.С. Сковороди, Міжнар. фонд ''Відродження''. - Київ : Дух і Літера, 2018. - 53 c. - укp.

Розкрито сутність, процес і процедуру громадянського протесту. Наведено типологію протестів у демократичному суспільстві. Увагу приділено можливостям запобігання протесту як конфлікту. Розглянуто протест як виклик державотворення. Акцентовано на справедливості як питанні протесту. Розглянуто практичні небезпеки протесту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА832745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Криза ідентичності: історико-філософський контекст : [монографія] / В. В. Лях, А. В. Ільїна, О. М. Йосипенко, Я. В. Любивий, К. Ю. Райда, Р. В. Самчук, Л. А. Ситніченко, А. В. Усик, С. Л. Шевченко; ред.: В. В. Лях; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди. - Київ : Ін-т філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, 2021. - 397, [3] c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Проаналізовано основні засади і передумови кризи ідентичності, які набули актуальності у зв’язку зі змінами, зумовленими процесами модернізації, переходом до постіндустріального типу розвитку, зсувами в культурній парадигмі, трендами глобалізації тощо. Досліджено перехід від традиційних ідентичностей до ідентичностей урбанізованого, індустріального суспільства, а також сучасні їх трансформації, пов’язані з тим, що люди змушені не лише перевизначати свою ідентичність, а й постійно перейматися тим, щоб набути нової ідентичності. Зосереджено увагу на різних аспектах проблеми ідентичності: починаючи від етнічних, соціальних, культурних, релігійних, гендерних її складових і завершуючи особистою ідентифікацією в різних її специфікаціях. Осмислено дану проблему в історико-філософському контексті з тим, щоб деконструювати еволюцію і розвиток форм ідентичності, врахувати парадигмальні зміни, що відбулися під час переходу від Модерну до Постмодерну, зважити на нові обставини, що виникли в процесі глобалізації, яка зачіпає всі виміри людського буття. Наголошено, що сучасна доба, яку іноді називають інформаційно-технологічною (постіндустріальною) або, в контексті культурного зсуву, добою постмодерну, постає як процес постійної трансформації та стосується передусім форм людської ідентичності. Доведено особливу роль глобалізації, яка створює ситуацію невизначеності, розмиває попередні форми єдності, пропонує такий рівень свободи індивіда, який іноді межує з аномією.Тобто зміни, нововведення, інновації, спричинені бурхливим розвитком інформаційних технологій, дають не лише нові шанси і можливості, але також підвищують ступінь ризиків, наслідки яких можуть позначитися на долі людства в цілому. Глобалізація руйнує і трансформує традиційні форми ідентичності, і в людей зникає відчуття причетності до певного оточення, сталих та визначених цінностей і орієнтирів.Таким чином, загальна тенденція, що позначає рух глобалізації, полягає в тому, що руйнуються попередні ідентичності, які надавали індивіду значення і визнання. Зауважено, що на рівні індивіда цей процес проявляється як "криза ідентичності", котра стала однією з провідних тем дослідження сучасних філософів і соціологів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю9 в + Ю952.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864308 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського