Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Скобенко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Скобенко О. В. 
Обгрунтування параметрів рамного кріплення капітальних і підготовчих виробок вугільних шахт на основі імовірносно-статистичних моделей : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.15.04 / О. В. Скобенко; Нац. гірн. акад. України. - Д., 2001. - 16 c. - укp.

Виконано дослідження стійкості підготовчих виробок вугільних шахт ДХК "Добропіллявугілля". Розроблено просту методику визначення на стадії проектування виробки статистичних характеристик її коефіцієнта стійкості залежно від міцності порід, які вона перетинає, та способу її проведення. На підставі аналітичних досліджень застосовності різних законів розподілу випадкових величин для опису імовірнісного коефіцієнта стійкості виробки встановлено, що найбільш адекватним у даному випадку є розподіл Вейбулла. Доведено, що стійкість протяжних виробок є функцією імовірнісного показника стійкості та параметра форми розподілу Вейбулла, що дозволило залежно від призначення виробки для заданих гірничо-геологічних умов визначити тип і параметри кріплення, спрогнозувати обсяги ремонтних робіт. Встановлено, що співвідношення капітальних і експлуатаційних витрат, за яких сумарна вартість спорудження та підтримки виробки мінімальна, є нелінійною функцією варіації коефіцієнта стійкості та показника стійкості, що дозволило за умов встановлених параметрів кріплення оцінити вартість ремонтних робіт і вибрати технологію їх виконання. На базі встановлених залежностей розроблено інженерну методику визначення статистичних характеристик коефіцієнта стійкості протяжних гірничих виробок і оцінки вартісних параметрів ремонтних робіт та обгрунтовано технологію їх виконання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И141.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бур'янов О. А. 
Тіотриазолін у системі лікування й профілактики остеоартрозу / О. А. Бур'янов, Ю. Л. Соболевський, М. І. Корпан, І. С. Чекман, Т. М. Омельченко, В. В. Лиходій, В. Фіалка-Мозер, О. Є. Скобенко // Запорож. мед. журн. - 2010. - 12, № 5. - С. 82-83. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Цель работы: углубление знаний о патогенезе остеоартроза и оценка эффективности применения сочетания малоинвазивных оперативных вмешательств с применением антиоксидантных препаратов и хондропротекторов у больных с ранними стадиями остеоартроза коленных суставов. Анализ результатов эксперимента и клинического материала доказал, что в патогенезе остеоартроза большое значение имеет присутствующий при этой патологии дисбаланс в системе свободнорадикального окисления липидов. Результаты показали высокую эффективность сочетания тиотриазолина, хондропротекторов и малоинвазивных оперативных вмешательств для нормализации прооксидантно-антиоксидантного равновесия, замедления прогрессирования заболевания у пациентов с ранними стадиями остеоартроза коленного сустава.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.404.0-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Соболєв В. В. 
Способи підривання зарядів вибухових речовин : навч. посіб. / В. В. Соболєв, А. В. Чернай, В. М. Чебенко, О. В. Скобенко. - Д. : ЛізуновПрес, 2013. - 86 c. - Бібліогр.: с. 85 - укp.

Наведено основні відомості про способи та системи (електричні та неелектричні) підривання зарядів вибухових речовин. Розкрито фізичні закономірності, що закладені в основу їх побудови. Розглянуто головні елементи систем, що обумовлюють ефективність підривання зарядів вибухових речовин, наведено їх технічні характеристики та правила безпеки під час їх використання. Охарактеризовано систему оптичного ініціювання зарядів вибухових речовин - ОПСІН, створену вперше в світовій практиці у ДВНЗ "Національний гірничий університет", показано її особливості та переваги перед іншими системами, конструктивні особливості та можливості застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: И133 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА771159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Скобенко О. В. 
Діагностика та диференційована корекція порушень терморегуляції у дітей молодшого шкільного віку з вегетативною дисфункцією : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. В. Скобенко; Нац. акад. мед. наук України, ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології" . - К., 2013. - 24 c. - укp.

Досліджено проблему удосконалення алгоритму діагностики та диференційованої корекції вегетативної дисфункції (ВД) з порушенням терморегуляції шляхом впровадження методу термометрії на підставі вивчення особливостей клінічної картини, специфічності характеру термопатологічного синдрому, особливостей центральної та церебральної гемодинаміки, стану біоритміки головного мозку за нейрогуморальної регуляції. Визначено особливості клінічного перебігу термопатологічного синдрому у разі ВД, центральної та церебральної гемодинаміки, нейроендокринної регуляції у дітей молодшого шкільного віку з порушенням терморегуляції разі ВД. Встановлено, що за гіпертермії з пароксизмальним перебігом спостерігається зростання рівнів як сумарних катехоламінів, так і їх фракцій, гамааміномасляної кислоти (ГАМК), зниження активності ацетилхолінестераза (АЦХЕ) і холінергічної активності. За зниженого рівня температури частіше спостерігається дефіцит пресорних амінів (адреналін, норадреналін, серотонін) за високого рівня АЦХЕ та вираженого зниження ГАМК. При цьому мають місце найбільш незадовільні регуляторно-адаптаційні процеси, коли страждають однаковою мірою процеси і збудження, і гальмування. Показники ВРС високо корелюють з рівнем катехоламінів та нейромедіаторів, що дає змогу проводити експрес-діагностику ранніх порушень вегетативного гомеостазу та нейрогуморальної регуляції неінвазивним шляхом. Доведено, що комплексне нейрофізіологічне обстеження дітей з порушенням терморегуляції при ВД об’єктивізує функціональний стан структур головного мозку, що пов’язані з регуляцією гомеостазу. Впроваджено в практику та доведено ефективність визначення рівня температури та проведення диференційованого діагнозу з метою встановлення її етіології, шляхом зіставлення периферичних і центральних значень методом інфрачервоної аурікулярної термометрії. Науково обгрунтовано та доведено ефективність диференційованої терапії ВД з порушенням терморегуляції з урахуванням вихідного вегетативного тонусу, рівня нейромедіаторного забезпечення та церебральної гемодинаміки, що виявлялось покращанням загального стану дитини та нормалізацією температурних значень у 65,27 % випадків після першого місяця лікування та у 89,25 % після другого місяця лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628.063

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Зазимко В. І. 
Вплив утворення тріщин на процес осередкового запалювання вибухових речовин / В. І. Зазимко, О. Л. Кириченко, В. В. Кулівар, О. В. Скобенко // Вісті Донец. гірн. ін-ту. - 2018. - № 1. - С. 170-177. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Мета роботи - розвиток модельних уявлень про механізм запалення лазерним імпульсом конденсованих вибухових речовин. Методика досліджень включає експериментальні та теоретичні дослідження із застосуванням аналітичних методів, теорії імовірності, статистичної фізики, математичного моделювання. Використано експериментальну технологію підготовки та виготовлення енергоємних вибухових композитів. У фізичних дослідженнях використовувалися оптична та електронна мікроскопія, електронний парамагнітний резонанс, методи реєстрації затримки запалювання вибухового перетворення. Проаналізовано відомі результати експериментальних досліджень в області впливу дії імпульсного лазерного випромінювання з оптично прозорими діелектриками, в тому числі - вибуховими речовинами. Фізичні особливості утворення руйнувань в матеріалах враховані під час моделювання лазерного запалювання вибухових речовин. Розвинуто модельні уявлення про механізм запалювання лазерним імпульсним випромінюванням конденсованих вибухових речовин, у тому числі енергонасичених вибухових композитів і світлочутливих первинних вибухових речовин для засобів ініціювання лазерних систем. Розроблено новий фізичний механізм запалювання бризантних вибухових речовин лазерним імпульсним випромінюванням. Встановлено, що під час лазерної дії відбувається розігрівання оптичних мікронеоднорідностей, теплообмін яких з навколишньою речовиною призводить до запалювання вибухової речовини, якщо до цього моменту часу не сталося утворення мікротріщини. В роботі утворення тріщин розглядається як чинник гасіння процесу запалювання. Аналіз результатів експериментальних досліджень і теоретичних оцінок показує, що енергоємні вибухові композиції можуть бути окремим класом первинних вибухових речовин для створення безпечних засобів ініціювання і розробки нових лазерних технологій проведення вибухових робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л64-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Квашніна Л. В. 
Оцінка ефективності терапії синдрому вегетативної дисфункції у дітей із використанням препарату Адаптол / Л. В. Квашніна, Т. Б. Ігнатова, О. В. Скобенко, І. С. Майдан // Сімейна медицина. - 2018. - № 5. - С. 100-104. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проведено дослідження ефективності та безпечності препарату адаптол для лікування вегетативної дисфункції у 30 дітей і підлітків віком 12 - 16 років. Адаптол призначали пацієнтам як монотерапію протягом чотирьох тижнів. Клінічну оцінку стану хворих проводили за щоденного огляду, включаючи оцінку неврологічного статусу та стану вегетативної нервової системи. Показано, що адаптол має виражений тимолептичний, вегетостабілізувальний і ноотропннй ефекти, покращує показники вегетативного гомеостазу. Це надає підстави рекомендувати адаптол для монотерапії за розладів вегетативних функцій у дітей і підлітків.


Індекс рубрикатора НБУВ: р733.628.063

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського