Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Скоморович І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Реверчук С. К. 
Інвестологія: наука про інвестування : Навч. посіб. / С. К. Реверчук, Н. Й. Реверчук, І. Г. Скоморович, М. Я. Блаженко, О. О. Сухий; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - К. : Атіка, 2001. - 264 c. - укp.

Розглянуто теорію та практику інвестування в перехідній економіці. Проаналізовано особливості та проблеми інвестування в Україні. Висвітлено шляхи та механізми удосконалення інвестування на основі вітчизняного та зарубіжного досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01 я73(4УКР) + У50-56 я73(4УКР) + У9(4УКР)0-56 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Скоморович І. Г. 
Історія грошей і банківництва : Підруч. / І. Г. Скоморович, С. К. Реверчук, Я. Й. Малик, В. Є. Швець, Р. Й. Шуст, У. В. Владичин, С. І. Кубів. - К. : Атіка, 2004. - 339 c. - укp.

Проаналізовано особливості та закономірності розвитку грошей та банківського господарства в епохи античності, середньовіччя, економічного лібералізму. Висвітлено специфіку та проблеми розвитку грошово-банківської сфери у ХХ ст.

Проанализированы особенности и закономерности развития денег и банковского хозяйства в эпохи античности, средневековья, экономического либерализма. Освещены специфика и проблемы развития денежно-банковской сферы в ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(0)я73-1 + У03(4УКР)я73-1 + У526.21-03я73-1 + У9(4УКР)262.1-03 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА650509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Скоморович І. Г. 
Управління інвестиційними процесами в умовах формування ринкової економіки : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.02.03 / І. Г. Скоморович; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2000. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено пошуку та раціональному використанню ресурсів, необхідних для виходу вітчизняної економіки з інвестиційної кризи. Розглянуто теоретичні та практичні підходи до здійснення структурної перебудови економіки України, проаналізовано світовий досвід управління інвестиційними процесами і вплив на них державної інвестиційної політики. Виявлено шляхи підвищення ефективності інвестицій за умов формування ринкової економіки та запропоновано методи мінімізації інвестиційних ризиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Скоморович І. Г. 
Банківські операції : навч. посіб. / І. Г. Скоморович; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л. : Вид. центр ЛНУ ім. І. Франка, 2010. - 556 c. - укp.

Розглянуто теоретичні та практичні засади здійснення банківських операцій в Україні, а також особливості та закономірності проведення окремих видів операцій. Визначено роль банків у розвитку вітчизняної економіки, механізми здійснення основних видів банківських операцій та наданя послуг за сучасних умов ведення бізнесу. Висвітлено порядок організації та технологію ведення банківської діяльності в Україні.

Рассмотрены теоретические и практические основы осуществления банковских операций в Украине, а также особенности и закономерности проведения отдельных видов операций. Определена роль банков в развитии отечественной экономики, механизмы осуществления основных видов банковских операций и предоставления услуг в современных условиях ведения бизнеса. Освещены порядок организации и технология ведения банковской деятельности в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС49603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Реверчук С. К. 
Гроші та кредит : підручник / С. К. Реверчук, В. І. Грушко, Л. І. Дмитриченко, І. Г. Скоморович, О. Ю. Сова. - К. : Знання, 2011. - 382 c. - укp.

Розкрито основи теорії грошей і кредиту (ГК), особливості, механізми, тенденції й закономірності їх розвитку в ринковій і перехідній економіці. Висвітлено проблеми та перспективні напрями розвитку ГК в глобалізованому інформаційному суспільстві, сутність грошового обігу, грошових потоків, розрахунків і платежів, особливості та стадії розвитку сучасного грошового ринку. Визначено компоненти грошової системи (ГС), зокрема, металевої та паперово-кредитної. Обгрунтовано доцільність здійснення грошових реформ, проаналізовано світовий досвід реформування ГС, внесок видатних вітчизняних учених у розвиток теорії грошей. Описано функції, форми та види кредиту, структуру кредитної системи. Розглянуто теоретичні концепції кредиту та процента - натуралістичну, капіталотвірну теорії та теорії позичкового процента. Наведено характеристику валютних систем, висвітлено роль валютного курсу в економіці, методи управління валютними ризиками, а також роль та значення євро і долара в українській та світовій економіці. Увагу приділено питанням співробітництва міжнародних грошово-кредитних установ з Україною, проблемам кредитування трансформаційної економіки, розвитку кредитно-банківських установ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.70 я73-1 + У9(4УКР)262.2 я73-1 + У9(4УКР)262.6 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА743186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Скоморович І. Г. 
Грошові системи на українських землях: історія і теорія : монографія / І. Г. Скоморович; Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка. - Л., 2011. - 243 c. - Бібліогр.: с. 221-242. - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні засади формування грошових систем на українських землях, охарактеризовано появу грошових систем на території нашої держави в епоху Античності, самобутність грошової системи Київської Русі, грошові системи на території України в період існування Польсько-Литовської держави. Проведено порівняння грошових систем Московської держави та Російської імперії, вплив грошових систем Речі Посполитої, Австрії та Австро-Угорської монархії на грошовий обіг на західноукраїнських землях. Значну увагу приділено самостійній грошовій системі України в часи УНР, грошовій системі СРСР. Акцентовано на перспективах розвитку грошової системи незалежної України. Розкрито вплив економічних процесів на особливості та закономірності проведення грошових операцій. Визначено роль центральних банків у розвитку грошового господарства, механізм емісії грошей у різних економічних системах. Розглянуто порядок організації грошового обігу в економіці незалежної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)026 + У9(4УКР)261.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА749941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Скоморович І. Г. 
Банківські операції : підручник / І. Г. Скоморович; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2012. - 531 c. - укp.

Розглянуто теоретичні та практичні засади здійснення банківських операцій в Україні, особливості та закономірності проведення окремих видів операцій. Розкрито роль банків у розвитку вітчизняної економіки, механізми здійснення основних видів банківських операцій та надання послуг за сучасних умов ведення бізнесу. Висвітлено порядок організації та технологію ведення банківської діяльності в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.5 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС54179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Скоморович І. Г. 
Погляди українських вчених на проблеми функціонування грошової системи зі стародавніх часів до середини XIX століття / І. Г. Скоморович // Актуал. проблеми економіки. - 2014. - № 1. - С. 16-23. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано погляди українських мислителів на функціонування грошової системи до середини XIX століття. Розглянуто ідеї не лише економістів, але й філософів і юристів. Висвітлено їх рекомендації щодо вдосконалення механізму грошового обігу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР) + У03(0)026

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дубок В. М. 
Діяльність банків на валютному ринку України / В. М. Дубок, І. Г. Скоморович // Фін.-кредит. діяльн.: пробл. теорії та практики : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 2. - С. 24-31. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено суть та основні функції валютного ринку. Проаналізовано тенденції функціонування валютного ринку України у 2012 р. Виділено основні перешкоди розвитку валютного ринку України та запропоновано шляхи вдосконалення проведення валютних операцій суб'єктами валютного ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Скоморович І. Г. 
Еволюція та функціонування грошової системи в Україні (теоретичні та історико-економічні аспекти) : монографія / І. Г. Скоморович; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2014. - 516 c. - Бібліогр.: с. 460-508 - укp.

Розглянуто теоретичні та практичні засади формування грошових систем, їх структурні елементи й основні різновиди. Висвітлено еволюцію грошових систем на українських землях, а також вплив політичних та економічних процесів на особливості та закономірності проведення грошових операцій. Проаналізовано сучасний стан організації грошової системи в Україні та її взаємозв'язок з іншими грошовими системами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6 + У03(4УКР)026

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА790601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Скоморович І. Г. 
Альтернативні концепції побудови грошової системи у працях учених-економістів XX століття / І. Г. Скоморович, С. М. Лобозинська, У. В. Владичин // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 1. - С. 371-381. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Після демонетизації золота у державах із ринковою економікою в основі функціонування грошової системи лежать кредитний характер емісії грошей і монополія на неї в центральних банках. Проте упродовж ХХ ст. продовжували з'являлися альтернативні концепції побудови та функціонування грошової системи, автори яких висували свої пропозиції щодо оптимального облаштування грошового господарства у державі. Виокремлення основних напрямів, якими, на думку вчених-економістів, повинно здійснюватися реформування грошової сфери, - мета статті. Серед найвідоміших економічних шкіл найбільше уваги критиці чинного порядку та необхідності перебудови грошової системи присвятили неокласики. І. Фішер, Л. фон Мізес, М. Ротбард, Ф. фон Гаєк, Х. Уерта де Сото не тільки викривали негативні наслідки інфляції, послідовно доводили злочинний характер фідуціарної емісії, виявляли нелогічність існування банківської системи з частковим резервуванням, а й формулювали власні правила облаштування національних і міжнародних грошових систем. В основу їх проєктів покладено золоте забезпечення грошей, організація їхнього випуску на ринкових засадах аж до передання емісії у приватні руки та ліквідації центрального банку. За сучасних умов це відобразилось у появі криптовалют із приватними емітентами, проте без матеріального забезпечення. Представник кейнсіанства Р. Гаррод пропонував замінити золотий стандарт на товарний. Прихильники теорії вільних грошей (С. Гезель і М. Кеннеді) ініціювали введення плати за володіння грошима, що повинно спонукати якнайшвидше їх витратити на придбання товарів чи кредитування. Вітчизяняний учений М. Тимофіїв, що творив на еміграції, розробив проєкт випуску грошових сертифікатів, забезпечених зерном, що зберігається на складах їх емітентів, - хліборобських банків, і переконував, що це ті гроші, які ніколи не втратять своєї вартості. Таким чином, найбільш популярними альтернативними сучасним концепціями побудови грошової системи є повернення до золотого або будь-якого іншого товарного забезпечення грошової одиниці та можливість емісії приватних грошей.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(0)26 + У03(4УКР)26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Скоморович І.Г. 
Еволюція та функціонування грошової системи в Україні : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.01 / І.Г. Скоморович; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2017. - 41 c. - укp.

Розкрито сутність та структурні елементи грошової системи, їх функціональне призначення, види грошових систем, їх спільні та відмінні риси порівняно з валютною, платіжною та банківською системами. Досліджено світову та вітчизняну еволюцію грошової системи та її складових залежно від економічних та політичних умов. Проаналізовано погляди зарубіжних та вітчизняних учених на теоретичні і практичні засади функціонування грошової системи. Охарактеризовано грошову систему України, створену у 1996 р., з'ясовано її вплив на економічні та монетарні показники. Виокремлено способи емісії грошей у державній грошовій системі України. Систематизовано вітчизняне нормативно-правове забезпечення організації грошової системи та вироблено пропозиції щодо його вдосконалення, зокрема, запропоновано проект структури спеціального закону. Розроблено критерії оцінювання рівня ефективності функціонування грошової системи, здійснено порівняльний аналіз вітчизняної та зарубіжних грошових систем за обраними показниками. З'ясовано можливості використання національної грошової одиниці у міжнародних економічних відносинах та іноземних валют на території України. Оцінено сучасну практику встановлення валютного курсу гривні та тенденції розвитку безготівкового і готівкового сегментів валютного ринку і розроблено рекомендації щодо їх удосконалення. Розвинуто теоретичні засади дослідження приватних грошових систем. Сформульовано концептуальні принципи ефективного функціонування грошової системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.70 + У02(0)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бізнес на ринку фінсових послуг в епоху діджиталізації економіки та суспільства : монографія / С. К. Реверчук, Т. В. Яворська, І. Г. Скоморович, У. В. Владичин, Л. М. Войтович, О. С. Іршак, Н. Б. Цибульська; ред.: С. К. Реверчук; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів : ГАЛИЧ-ПРЕС, 2019. - 151 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Розглянуто сутність, особливості, механізми та закономірності розвитку бізнесу на ринку фінансових послуг в епоху діджиталізації економіки та суспільства в Україні. Визначено принципи, функції та систему управління фінансовим бізнесом. Розкрито безпеково-управлінські аспекти розвитку фінансового бізнесу в Україні та світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29 + У9(4УКР)262.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА850759 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського