Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Слюсарева О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Слюсарева О. В. 
Епітетика українських весільно-обрядових пісень (структурно-семантичний і функціональний аспекти) : Автореф. дис... канд. філол. наук / О. В. Слюсарева; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х., 2006. - 19 c. - укp.

Здійснено комплексний аналіз епітетики українських весільно-обрядових пісень. Визначено специфіку відображення концептуальних ідей українського весілля у парадигмах народнопісенних епітетів. Розкрито поліфункціональність фольклорних означень з урахуванням їх міфологічних витоків та історичних трансформацій. Виявлено закономірності парадигматичних відношень і функціональні особливості весільно-обрядових означувань як мотивотвірних засобів. Основні мотиви весільних пісень у їх різноманітності та міфологічній наповненості передаються в основному епітетними формулами. Розглянуто групи художніх означень учасників весілля, обрядових атрибутів, часових понять і просторових реалій як складників вербального вираження весільного ритуалу. Наголошено на важливості ролі засобів фольклорної поетики (символіки контрасту й паралелізму) у формуванні художнього смислу описуваних епітетів. Розвинуто цілісне уявлення про означальний простір українського весілля у його проекції на загальну фольклорну картину світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-31 + Ш401.171.11 + Ш3(45УКР)-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Слюсарева О. А. 
Порівняльний аналіз показників системи імунітету у хворих на інфекційні хвороби системи дихання / О. А. Слюсарева, В. І. Трихліб, О. А. Слюсарев, І. А. Тарасова, В. В. Алєксєєнко // Актуал. інфектологія. - 2019. - 7, № 5. - С. 259-263. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Наведено дані про актуальність гострих респіраторних захворювань (ГРЗ), пневмоній у військовослужбовців. Подані результати вивчення стану імунної системи у військовослужбовців під час проведення АТО, пацієнтів із ГРЗ й атиповою пневмонією. Дослідження показали, що в пацієнтів з атиповою пневмонією порівняно з пацієнтами з ГРЗ в перші дні захворювання реєструється більш значний вміст лейкоцитів за рахунок нейтрофілоцитів, серед яких збільшується вміст молодих клітин (метамієлоцити та стрижнево-ядерні нейтрофілоцити). У 100 % пацієнтів спостерігається збій імунної системи за вмістом молодих та атипових лімфоцитів. Одержані результати можуть бути використані як додатковий критерій диференціальної діагностики ГРЗ та атипової пневмонії в перші дні захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.2/3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Слюсарева О. А. 
Особливості цитоморфологічних змін популяції нейтрофілів у розробці диференціально-діагностичних критеріїв атипової пневмонії / О. А. Слюсарева, В. І. Трихліб, О. А. Слюсарев, І. А. Тарасова, С. С. Боєва // Актуал. інфектологія. - 2020. - 8, № 5/6. - С. 29-34. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Наведено дані щодо актуальності диференціальної діагностики гострих респіраторних захворювань (ГРЗ), пневмоній у військовослужбовців. Надано результати вивчення цитоморфологічних змін пулу нейтрофілів у військовослужбовців із ГРЗ й атиповою пневмонією (АП) під час проведення АТО/ООС. Отримані результати показали можливість використання цитоморфологічних змін нейтрофілів периферичної крові як додаткових критеріїв для диференціальної діагностики АП та ГРЗ у перші дні захворювання. Причому як додаткові діагностичні критерії при диференціальній діагностиці АП і ГРЗ можуть слугувати лише показники вмісту змінених клітин в пулах нейтрофілів, зокрема для АП, оскільки на відміну від ГРЗ це є збільшенням відносного вмісту гіпосегментованих нейтрофілів до 1/3 пулу або більше. Отримані результати можуть бути використані в комплексній розробці додаткових критеріїв диференціальної діагностики ГРЗ та АП в перші дні захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського