Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Слєпічко Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Слєпічко Ю. М. 
Особливості клініки, діагностики та лікування генітального ендометріозу в дитячому і підлітковому віці : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Ю. М. Слєпічко; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2002. - 20 c. - укp.

Співставлено клінічні, патоморфологічні, інструментальні дані для визначення імунного, нейроендокринного, психоемоційного стану дівчат-підлітків, які хворіють на генітальний ендометріоз (ГЕ), з урахуванням перебігу атентального періоду розвитку захворювання. Удосконалено схему лікування ГЕ, яка зважає на вікові особливості пацієнток. Доведено ефективність консервативної терапії ГЕ препаратами "Діане-35" та "Оргаметрил". На підставі отриманих даних розроблено алгоритм діагностики, лікування та профілактики ГЕ. Визначено, що гіпофізарно-оваріальні та імунні розлади у дівчат, хворих на ГЕ, є первинними, обумовленими патологічним впливом факторів ризику в антенатальному періоді. Зроблено висновок, що застосування у комплексній терапії діане-35 сприяє зникненню альгодисменореї, пубертатних маткових кровотеч, запобігає формуванню незворотніх морфологічних змін у статевих органах за наявності мінімальних побічних ефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лещинський П. Т. 
Особливості гормонального стану у дівчаток-підлітків, хворих на генітальний ендометріоз / П. Т. Лещинський, Ю. Н. Слєпічко, Г. А. Дзюба, І. П. Крохмаль, Н. Г. Корнієць // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2/3. - С. 85-87. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Обстежено 44 дівчаток-підлітків, які страждають на генітальний ендометріоз (основна група) і 12 здорових одноліток (контрольна група). Вивчено рівень гонадотропних і статевих гормонів у сироватці крові на 7 і 21 дні менструального циклу. Незалежно від характеру менструального циклу в обстежених основної групи виявлено підвищення секреції ФСГ, пригнічення ЛГ. Рівень естрадіолу не змінювався в обох групах. Підвищення естріолу і зниження прогестерону зареєстровано в усіх групах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Слєпічко Ю. М. 
Визначення соматичного статусу у дівчаток, що страждають на хронічний вульвовагініт, у нейтральний період життя / Ю. М. Слєпічко, В. Ф. Олешко, Ю. А. Кравцова, Є. В. Краснопольська // Репродуктив. здоров'я жінки. - 2021. - № 7/8. - С. 41-44. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення поширення соматичної патології та поліморфізму гена MCM6 у розвитку хронічного рецидивного вульвовагініту у дівчаток. Обстежено 54 дівчинки віком 1 - 6 років. Критерієм включення до групи були скарги хворих на свербіж або біль у ділянці статевих органів, дизурія, наявність синехій вульви, клінічних проявів вульвіту під час огляду. Використовували загальні лабораторні методи діагностики (клінічний аналіз крові, загальний аналіз сечі з визначенням кетонових тіл, бактеріоскопічне обстеження піхвових мазків, посів із піхви на флору і чутливість до антибіотиків, визначення рівня глюкози у сироватці крові та сечі). З метою діагностики мальабсорбції лактози за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції вивчали мутацію гена MCM6, генетичним маркером якої є C(-13910). Соматичний статус хворих на хронічний вульвовагініт обтяжений патологією травного тракту у 68,5 %, атопічним дерматитом - у 53,7 %, захворюваннями системи органів дихання - у 33,3 %, інфекційними процесами нирок та сечовивідних шляхів - у 24,1 %. У 77,6 % дівчаток відзначено недіабетичний ацетонемічний синдром, у 75,9 % - дисметаболічну нефропатію. При обстеженні на наявність мальабсорбції лактози виявлено гомозиготність за мутацією гена MCM6 (C/C) у 26,1 % хворих, гетерозиготність за мутацією гена MCM6 (C/T) - у 56,5 %, відсутність мутації гена MCM6 (T/T) - у 8 (17,4 %). Заключення: у дівчаток у нейтральний період життя, що страждають на хронічний вульвовагініт, переважно діагностують його неінфекційні форми, які не є самостійним захворюванням, а відображають низку патологічних процесів порушення обміну речовин. Ураховуючи одержані дані щодо мальабсорбції лактози, доцільно в алгоритм обстеження включити верифікацію мутації гена MCM6, дослідження сечі на лактозурію та крові з лактозним навантаженням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.715.101.1 + Р733.715.301.1

Шифр НБУВ: Ж24354 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського