Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Співак Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Співак Д. П. 
Інститут місцевого самоврядування в комунікативному політичному процесі України : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Д. П. Співак; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". - О., 2013. - 16 c. - укp.

Вперше для дослідження природи та сутності самоврядування застосовано теорію самодетермінації та автономії особистості в їх політологічному аспекті. Обгрунтовано, що самодетермінація населення є головним чинником щодо виникнення та формування самоврядування суспільства. В даному випадку слід враховувати співвідношення особистого та колективного в комунікативній взаємодії суспільно-політичних процесів. Показано, що місцеве самоврядування є формою самоорганізації населення в межах комунікативної стратегії розвитку суспільства. Держава, так само як і місцеве самоврядування, є за своєю природою соціальним інститутом та однією з форм соціального життя і самоорганізації суспільства. У сучасному розумінні місцеве самоврядування є однією з можливих форм самоорганізації населення на локальному рівні, тобто на рівні поселення або іншої обмеженої території. З використанням концепції "діапазон застосування" визначено місце місцевого самоврядування в механізмі державної та політичної влади як форми існування народовладдя, у першу чергу, в межах концепції консоціоналізму. Проаналізовано завдання місцевого самоврядування, визначено, що головним з них є зниження рівня політичного відчуження держави від суспільства. Зазначено, що місцеве самоврядування потребує від кожної людини певної відповідальності, а тому сприяє подоланню патерналізму, формуванню політичної культури та нового типу відповідальної розвиненої особистості. Набули подальшого розвитку умови та засади транспарентності в діяльності органів місцевого самоврядування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)124

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Основи політичної психології : навч. посіб. для студентів спец. 053 "психологія" / ред.: Т. В. Андрущенко; упоряд.: О. Ю. Бондарчук, Я. О. Вовк, В. В. Зеленін, І. М. Ковчина, С. Л. Кравчук, В. В. Мельник, Д. М. Співак, Г. А. Ставицький, М. В. Панченко, С. В. Пасічніченко, Л. В. Пиляєва, Н. А. Хворостянко, Л. П. Чернова; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ : Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2021. - 245 c. - Бібліогр.: с. 215-245 - укp.

Вміщено методичні матеріали, завдання та тести відповідно до програми курсу “Політична психологія”, що складає одинадцять розділів, банк методик з політичної психології та список рекомендованої літератури. Кожен розділ містить перелік питань до семінарських та практичних занять, завдання для індивідуальної роботи студента, а також питання для самоконтролю. Визнано, що виконання запропонованих завдань на практичних заняттях, в процесі самостійної роботи та в умовах дистанційної форми навчання дає можливість студентам структурувати, поглибити знання з відповідної дисципліни та скласти цілісну, системну палітру курсу “Політична психологія”. Викладено основи психології політики, базові категорії і основні теорії, концепції, проблеми та запити суспільного розвитку, що допомогає орієнтуватися у суспільно-аксіологічному дискурсі та надає базу для підготовки майбутніх політичних психологів та політологів. Розкрито психологію політики у всьому її розмаїтті, поглиблено та удосконалено знання у царині політичної психології, виокремлено організацію та проведення виборчих кампаній.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.03 я73 + Ф084 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866626 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського