Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (22)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Стадник І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Стадник І. Я. 
Підвищення інтенсивності роботи тарілчастої тістомісильної машини безперервної дії : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.12 / І. Я. Стадник; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2005. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.22-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Стадник І. Б. 
Українська ментальність у контексті відродження національної духовності : Автореф. дис. канд. філософ. наук : 09.00.03 / І. Б. Стадник; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. - О., 2003. - 20 c. - укp.

Вперше в соціально-філософському аспекті визначено змістові культуротворчі параметри української ментальності та її прояви в умовах сучасного відродження національної духовності. Подано якісно нову експлікацію понять "ментальність" та "українська ментальність". Запропоновано визначення української ментальності, виявлено її екзистенціальну сутність та амбівалентний характер. Приділено увагу формуванню модерної української ментальності, вихованню молоді в цьому напрямку. Розглянуто питання флуктуацій української ментальності в умовах сучасного державного відродження, зокрема відродження духовності. Досліджено феномен толерантності як нового способу мислення та реалізації гуманістичного світогляду та філософії соборності. В контексті толерантності висвітлено проблему гендера, звернення до якої обумовлюється українською ментальністю, яка пронизана ідеєю жіночності - з одного боку, а з іншого - найбільш активна до проявів гуманізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622*328.911 + С5*423.2*344 + С5*425 + С5*671*332.113.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Стадник І. Я. 
Процеси та машини для замішування тіста : монографія / І. Я. Стадник, О. Т. Лісовенко; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І. Пулюя. - Т., 2011. - 215 c. - Бібліогр.: 147 назв. - укp.

Висвітлено фізико-хімічні аспекти і особливості тістоутворення на основі інтенсивного замішування. Наведено динамічні характеристики регулювання процесів тістоприготування, описано процеси, що відбуваються під час замішування тіста. Обгрунтовано основні закономірності теорії замішування тіста на тістомісильних машинах періодичної та безперервної дії. Розглянуто основні шляхи вдосконалення тістомісильного обладнання на основі аналізу світових виробників. Викладено новий підхід теоретичних розрахунків способу збільшення інтенсивності замішування тіста з урахуванням енергетичних аспектів процесу, забезпечення зниження його енергоємності за допомогою величин питомої деформації зрушення і питомої роботи. Проведено розрахунки нових містильних органів відомими методами й обгрунтовано одержані результати з результатами експериментальних досліджень. Запропоновано проектування й моделювання інженерного розрахунку машин для перемішування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.22-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА741485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Стадник І. Я. 
Вплив адгезії тіста на процес замішування / І. Я. Стадник, О. В. Ковальов, В. В. Шутюк, Л. І. Удворгелі // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2010. - № 33. - С. 97-100. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Представлено удосконалення технології замішування під час сприяння високоефективного впливу адгезії на процес тістоутворення в тістомісильній камері нової машини дискретної дії. Обгрунтовано площу контакту адгезиву та складові, формуючі роботу на подолання адгезії і деформації тіста під час визначення критеріїв, які впливають на процес тістоутворення, відповідно до кожного певного періоду стадії замішування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Стадник І. Я. 
Дозатор рідких компонентів / І. Я. Стадник, О. В. Ковальов, В. В. Шутюк, Л. І. Удворгелі // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2010. - № 33. - С. 78-80. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розроблено дозатор рідких компонентів, який забезпечує безперебійну роботу тістомісильної машини від початку замішування і до вивантаження тіста. Обгрунтовано напір, з яким рідкі компоненти повинні поступати у тістомісильну камеру. Проведено розрахунки витрати витікання рідких компонентів. Обчислено процес дозування рідких компонентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Стадник І. В. 
Опис змін генетичного контролю клітин у стані проліферації та диференціації / І. В. Стадник, Д. І. Санагурський // Біол. студії. - 2014. - 8, № 1. - С. 53-62. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

На підставі побудованої кінетичної моделі змін у системах генетичного контролю клітин у стані проліферації та диференціації встановлено, що ці зміни відбуваються на генному, хромосомному, мембранному та іонному рівнях. Здійснено математичний опис кінетичної моделі змін систем генетичного контролю клітин як у стані проліферації, так і у стані диференціації. За допомогою методу числового інтегрування розв'язано системи диференційних рівнянь, що відповідають таким змінам. Графічно наведено параметри кінетичної моделі змін систем генетичного контролю клітин у стані проліферації та диференціації з плином часу. Виявлено, що за мінімальних значень констант швидкостей реакцій (k = 10 - 8 - 10 - 6) спостерігається постійна величина параметрів кінетичної моделі впродовж усього часу, а за максимальних значеннях (k = 0,25 - 1) - нелінійна зміна параметрів моделі в часі, що і притаманно живим системам. Одержані результати свідчать про те, що перетворення в генетичних системах контролю, в живих клітинах відбуваються за максимальних значень констант швидкостей реакцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*443.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Стадник І. 
Роль трансмембранного потенціалу і циклін-залежних кіназ у контролі проліферації та диференціації клітин / І. Стадник // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2014. - Вип. 64. - С. 33-51. - Бібліогр.: 103 назв. - укp.

Розглянуто основні механізми переключення між процесами проліферації та диференціації у клітинах різних видів живих організмів. Зосереджено увагу на генетичних системах контролю процесів проліферації та диференціації, а також на ролі зміни мембранного потенціалу клітини у можливості її переходу зі стану проліферації у стан диференціації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*443.31 + Е0*550.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Стадник І. В. 
Визначення критичних параметрів переходу клітин зі стану проліферації у стан диференціації / І. В. Стадник, Д. І. Санагурський // Біол. студії. - 2014. - 8, № 3/4. - С. 61-70. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено опис змін у системах генетичного контролю клітин у стані проліферації та диференціації за допомогою методів математичного моделювання, а саме побудовано 17 поверхонь відклику для кожної з констант швидкостей реакцій, які характеризують перетворення в цих системах. На основі побудованих моделей виявлено, які з параметрів роблять найбільший внесок у значення кожної з констант, а також які параметри мають найбільший вплив на проліферацію та диференціацію клітин. Встановлено, що найбільший внесок у константи швидкостей реакцій перетворень у системах генетичного контролю клітин у стані проліферації роблять гени гістонів і циклін-залежні кінази, а дещо менший - гени-стимулятори проліферації та транскрипційні фактори; у клітинах у стані диференціації - інгібітори циклін-залежних кіназ, і рівною мірою транскрипційні фактори, гени клітинного циклу, гени транскрипції, структурні гени та гіперполяризація клітинної мембрани. У результаті одержано дані, які свідчать про те, що співвідношення в клітині концентрації циклін-залежних кіназ та інгібіторів циклін-залежних кіназ є пусковим механізмом, що визначає у клітині проліферативну чи диференційну програму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*443.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Стадник І. Я. 
Науково-технічні основи дискретної дії на компоненти при перемішувані : [монографія] / І. Я. Стадник; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І. Пулюя. - Тернопіль : ТНТУ ім. І. Пулюя, 2015. - 232 c. - Бібліогр.: с. 208-226 - укp.

Розглянуто основи теорії тістоутворення в аспекті інтенсифікації процесу взаємодії компонентів. Викладено сучасні уявлення про безлопатеве дискретне замішування тіста. Проаналізовано основні конструктивні, технологічні та фізико-хімічні проблеми інтенсивного змішування. Розкрито вплив конструкції місильного органу, робочої камери на динамічні характеристики регулювання процесів приготування тіста. Увагу приділено розробці нового покоління тістомісильних машин, функціональні можливості яких дозволяють суттєво розширити межі їх застосування і створити нові методи регулювання їх структури та властивостей. Наведено основні технічні характеристики, конструктивні особливості та режими роботи дискретної безлопатевої тістомісильної машини. Подано практичні рекомендації щодо розрахунку нових місильних органів, багатогранних робочих камер. Розроблено принцип проектування та моделювання інженерного розрахунку цього класу машин для перемішування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.22-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА797772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Стадник І. 
Визначення оптимальних констант швидкостей реакцій перетворень у системах генетичного контролю клітин у стані проліферації та диференціації / І. Стадник, Д. Санагурський // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2014. - Вип. 68. - С. 167-181. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Представлено 17 поверхонь відклику для кожної з констант швидкостей перетворень у системах генетичного контролю клітин у стані проліферації та диференціації. На основі побудованих поверхонь відклику встановлено, які з параметрів кінетичної моделі вносять найбільший вклад у поведінку динамічної системи. Визначено конкретні значення констант швидкостей реакцій, при яких швидкість перетворень в системах генетичного контролю клітин є максимальною. Окрім того, графічно показано зміну в часі інтенсивності параметрів кінетичної моделі систем генетичного контролю клітин у стані проліферації та диференціації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*443.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Технологічне обладнання для виробництва виробів з борошна : [навч. посіб.]. Ч. 1. Хлібопекарське виробництво / Ю. Г. Сухенко, І. Я. Стадник, В. П. Василів, В. Ю. Сухенко; ред.: Ю. Г. Сухенко. - Київ : Компринт, 2015. - 387 c. - Бібліогр.: с. 382-384 - укp.

Описано сучасне обладнання і засоби механізації переробки борошна у продукти харчування. Розглянуто конструкції, принцип дії, інженерні розрахунки і способи раціональної експлуатації технологічного обладнання для виробництва борошняних виробів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л83-5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В356229/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шевченко О. Ю. 
Реологічний підхід до валкового нагнітання середовища / О. Ю. Шевченко, Н. А. Ткачук, І. Я. Стадник, А. В. Деркач // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2017. - 23, № 1. - С. 118-125. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано модельні представлення трифазового середовища та описано їхню поведінку за деформаційних впливів в об'ємній подачі валками; відзначено недостатню надійність їх роботи та встановлено закономірності та раціональні геометричні параметри. Розглянуто вплив інженерної реології на середовище та на її основі виведено аналітичну механічну модель для визначення оптимального значення деформації зсуву з метою забезпечення надійної роботи валкового нагнітального механізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.3-5 + Л86-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Деркач А. В. 
Обгрунтування оптимальних параметрів валків для розкачування тіста / А. В. Деркач, Т. О. Лісовська, І. Я. Стадник // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2017. - 23, 5 (ч. 1). - С. 72-79. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено аналіз дії валків на середовище, розглянуто досить складний і непередбачуваний рух тіста в зазорі між валками та описано методику розрахунків оптимальних параметрів формуючих робочих валків, зокрема визначення впливу конструктивних параметрів на розхід тіста. Обгрунтовано функціональні залежності допустимого діаметра та зазору, утвореного між обертовими валками. Запропоновано блок-схему моделювання геометричних обмежуючих параметрів градієнтного поля течії в'язкої рідини та проведено розв'язування рівняння за основними конструктивними параметрами (h, r), що впливають на ефективність процесу розкачування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лісовська Т. О. 
Вивчення можливості використання екструдованого кукурудзяного борошна в технології борошняних кондитерських виробів оздоровчого призначення / Т. О. Лісовська, А. В. Деркач, І. Я. Стадник // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2017. - 23, 5 (ч. 2). - С. 109-116. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз хімічного складу пшеничного та екструдованого кукурудзяного борошна, який показав, що вміст крохмалю в екструдованому кукурудзяному борошні більший на 3 %, вміст білка менший на 5 % порівняно з пшеничним борошном. Екструдоване кукурудзяне борошно містить золи на 4,3 % більше, ніж пшеничне, а кількість клітковини в екструдованому кукурудзяного борошна становить 1 %, що у 10 разів більше, ніж у пшеничному. Зниження в'язкості підтверджує доцільність застосування борошняних сумішей з використанням екструдованого кукурудзяного борошна в технології бісквітного напівфабрикату. Доведено, що дієтичні властивості борошняних сумішей, зумовлені частково декстринізованим крохмалем, сприятимуть підвищенню харчової цінності готового бісквітного напівфабрикату та бубличних виробів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Стадник І. Я. 
Методика розрахунку оптимальних параметрів валкового розкачування / І. Я. Стадник, С. І. Федак, Б. С. Пащенко, Н. А. Ткачук // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2018. - 24, № 6. - С. 90-99. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено аналітичний аналіз дії валків на середовище за деформаційних впливів. Запропоновано шляхи вибору оптимального варіанта процесу для забезпечення максимального або мінімального значення параметрів (критерію). Розглянуто фізичну суть рівняння енергетичних потоків інтенсивності деформації маси середовища, що залежить від способу прикладання механічних сил, ступеня його попередньої дисперсності (рецептура) і фізико-механічних властивостей. Для більшої наглядності і розуміння загального виконання досліджень запропоновано схему причинно-наслідкових зв'язків між середовищем і валком, що визначають зміну температури процесу нагнітання тіста. Відмічено, що визначення температурних потоків під час перебігу процесу нагнітання середовища валковими робочими органами відіграє важливу роль для розрахунків конструювання формувального, розкочувального, змішувального обладнання. Одержані дані надають відповідь на ряд запитань про можливість терморегулювання процесу дії робочих органів на середовище. Розглянуто зміну енергетичного потенціалу під час взаємодії в'язкого середовища з обертовими робочими органами ролика у формувальній машині. Обмін енергії між рухомими частинками виявляється внаслідок зіткнення молекул більш нагрітої частини тіла з більшою енергією та перенесення енергетичної частки до сусідніх частинок з меншою енергією. Відзначено, що визначення температурних потоків під час процесу інжекції середовища робочими органами роликів відіграє важливу роль у розрахунку дизайну формування, перевертання, змішування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Персоналістичний вимір історії Черкащини : матеріали I регіон. іст.-краєзн. конф., присвяч. 80-річчю з дня народж. д-ра іст. наук, проф., засл. працівника освіти України Бушина М. І., 12 берез. 2018 р., Черкаси / уклад.: В. М. Лазуренко, І. Ю. Стадник, О. О. Лазуренко; Черкас. держ. технол. ун-т, Черкас. облдержадмін., Черкас. міськрада, Держ. архів Черкас. обл., Нац. спілка краєзнавців України. - Черкаси : Гордієнко Є.І., 2018. - 424, [2] c. - укp.

Подано інформацію про видатні постаті Черкащини. Розкрито внесок професора М. І. Бушина в розвиток музейної справи. Висвітлено життєвий шлях І. Піддубного. Проаналізовано літературну спадщину С. Буряченка. Розглянуто науковий доробок професора А. Г. Морозова, громадську та професійну діяльність С. С. Бєляєвої, творчий шлях українського музикознавця-фольклориста Т. Ф. Онопи. Увагу приділено постатям А. І. Яковліва, А. М. Чекаля, В. Л. Рвачова, Б. П. Мінаєва, В. А. Стефановича, Л. М. Чепурди.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕК)0-8 я431 + Т213

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА821417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Чигиринщина в історії України : матеріали Шостої міжрегіон. іст.-краєзнав. конф., присвяч. 100-річчю Укр. революції 1917 - 1921 рр., Черкаси. Зб. 6. Укр. революція 1917 - 1921 рр.: 100 років боротьби / ред.: Я. Л. Діденко, Г. В Дяченко, І. Г. Кивгила, О. А. Кравченко, Н. В. Кукса, Ю. М. Лазуренко, В. М. Мельниченко, Т. І. Мирошніченко, О. І. Мінська, В. І. Полтавець, І. Ю. Стадник, Л. М. Тептюк, О. О. Яшан; Черкас. обл. держ. адмін., Черкас. район. держ. адмін., Черкас. держ. технол. ун-т, Нац. іст.-культур. заповідник "Чигирин", Нац. спілка краєзнавців України, Чигирин. загальноосвіт. шк. I - IIІ ступенів № 1 ім. Б. Хмельницького. - Черкаси, 2018. - 531 c. - Бібліогр. в кінці ст. та в підрядк. прим. - укp.

вДосліджено раритетні світлини Всеукраїнського з’їзду Вільного козацтва із фоносховища Центрального державного кінофоноархіву України ім. Г. С. Пшеничного. Оцінено унікальність колекції марок УНР Кам’янського державного історико-культурного заповідника як засіб популяризації історії України. Розглянуто особливості існування Богданової церкви в Суботові у часи нацистської окупації. Значну увагу приділено невідомим сторінкам історії Чигиринського Свято-Троїцького монастиря (20 - 90 рр. ХХ ст.). Досліджено тенденції міської моди у побуті сільських мешканців у 70 - 90 рр. ХХ ст., вишивка у техніці "рішельє". Розкрито екологічну проблематику на сторінках українських часописів періоду перебудови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕК)611-41

Рубрики:

Шифр НБУВ: В350415/6 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Чигиринщина в історії України : [зб.] матеріалів Сьомої міжрегіон. іст.-краєзнав. конф. Зб. 7. Аграрний розвиток Чигиринщини з найдавніших часів до сьогодення / ред.: В. М. Лазуренко, Я. Л. Діденко, Г. В Дяченко, І. Г. Кивгила, О. А. Кравченко, Н. В. Кукса, Ю. М. Лазуренко, В. М. Мельниченко, Т. І. Мирошніченко, В. І. Полтавець, І. Ю. Стадник, О. О. Яшан; Черкас. обл. держ. адмін., Черкас. держ. технол. ун-т, Чигирин. район. держ. адмін., Нац. іст.-культур. заповідник "Чигирин", Нац. спілка краєзнавців України, Чигирин. закл. загал. серед. освіти I-IIІ ступенів № 1 ім. Б. Хмельницького. - Черкаси, 2019. - 407 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Досліджено аграрну історію Чигириніцини з найдавніших часів до початку 1930-х рр. XX ст. Охарактеризовано формування сучасної концепції ролі сільськогосподарської кооперації в розвитку продуктивних сил сільського господарства України доби непу. Розглянуто способи підвищення селянської культури тваринництва в Україні 1920-х рр. крізь призму діяльності спеціалізованої сільськогосподарської мережі "Добробут". Увагу приділено екологічним наслідкам створення системи полезахисних лісосмуг в Україні відповідно до "великого плану перетворення природи". Наведено історію реформування сільськогосподарських підприємств Чигиринщини в 90-х рр. XX ст. Досліджено виробництво порцеляно-фаянсового посуду в Україні та побутування його на Чигиринщині у ХІХ-ХХІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕК)0-232

Рубрики:

Шифр НБУВ: В350415/7 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Стадник І. Я. 
Визначення питомої потужності при змішуванні компонентів / І. Я. Стадник, Ю. Ю. Паньків, В. А. Піддубний // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2020. - 26, № 6. - С. 142-153. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто концепцію забезпечення циркуляційного перемішування, що здійснюється багатократним механічним впливом на рідину по замкненому контуру робочої камери. Описано технологічний процес взаємодії компонентів за умов експлуатації розробленої конструкції змішувача з новими робочими органами на стадії енергетичного впливу за заданих його конструктивних параметрів. Підкреслено важливу роль конструктивних особливостей змішувача в дотриманні основної умови одержання дисперсних систем іззаданими властивостями при реалізації параметрів механічного впливу. Розглянуто особливість забезпечення граничного руйнування структури на початкових стадіях в усьому обсязі компонентів із максимальною однорідністю розподілу фаз на самому початку структуроутворення. Запропоновано аналіз енергобалансу змішування за впливу механічних та інших чинників на інтенсивність процесу. Надано схему енергобалансу середовища (дріжджове тісто) на дільниці дискретно-імпульсного змішування та схему енергобалансу рідинної підсистеми. На їх основі розроблено фізичну модель і створено математичну модель, де рідина вважається в'язкою та нестисливою. Розглянуто рівняння робочого процесу в робочій камері з гомогенним станом робочого середовища. На цій основі запропоновано термодинамічний опис робочого процесу у вигляді термомеханічної системи відкритого типу, що знаходиться в енергетичній взаємодії з навколишнім середовищем у квазістаціонарній рівновазі. Розглянута термодинамічна модель у загальній системі робочої камери описана двома підсистемами. Підсистеми розглянуто з двофазним станом робочого середовища та з енергообміном через відкриту межу, що розділяє ці підсистеми. Запропоновано напрямки вдосконалення механічних впливів робочими органами на середовище, шляхи удосконалення конструктивних особливостей енергетичних впливів, спрямованих на забезпечення співвідношення основних геометричних розмірів змішувача.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Красножон С. В. 
Вплив інноваційних технологій на ефективність виробництва / С. В. Красножон, В. А. Піддубний, І. Я. Стадник // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2020. - № 4. - С. 39-44. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Предмет дослідження - запропонована методика щодо зменшення впливу адгезії на роботу технологічного обладнання, що сприяє зменшенню норм витрат сировини. Мета роботи - провеcти аналітичний аналіз дії остаткування (валків) на середовище та його поведінка при адгезійних зв'язках з його поверхнею, оцінити потенціал впроваджування нових конструкційних матеріалів. Методологія проведення роботи - експериментальні дослідження проводили з використанням сучасних стандартних і загальноприйнятих методів технічні, мікроскопічні, спектрофотометричні, математичного та теоретичного моделювання, статистичні. Результати роботи - виявлено, що раціональне компонування форми поверхні технологічного обладнання дозволяє суттєво підвищити ефективність виробництва як у напрямі інтенсифікації, так і у напрямі покращення якості продукції. Висновки: аналіз і запропонована методика зменшення впливу адгезії на роботу технологічного обладнання дозволила виявити такі проблемні місця, як можливість зменшення норм витрат сировини та енергоресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-553.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського