Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Стешенко Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Стешенко Я. М. 
Мікроскопічне дослідження діагностичних ознак трави Thymus x citriodorus var. "Silver Queen" / Я. М. Стешенко, О. В. Мазулін, Т. В. Опрошанська, Г. П. Смойловська // Фармацевт. журн.. - 2019. - 74, № 5. - С. 92-98. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Актуальною проблемою сучасної фармації є дослідження перспективних ефірноолійних видів рослин із вираженою протимікробною та протизапальною активністю для їх подальшого впровадження у медичну практику. Види одного з найвідоміших родів Thymus L. (Чебрець) характеризуються великим різноманіттям та розповсюдженням у світовій флорі. Рід нараховує близько 400 видів, з яких у сучасній флорі України ідентифіковано до 50. Вони широко розповсюджені у країнах Європи, Малої та Середньої Азії, північної Африки, Середземномор'я. Фітохімічними дослідженнями у траві видів роду Thymus L. встановлено нагромаження різноманітних біологічно активних речовин: ефірної олії, флавоноїдів, гідроксикоричних кислот, полісахаридів, дубильних речовин, жирних олій, вітамінів, тритерпенових сапонінів, амінокислот, гіркот, камеді, неорганічних елементів. Ефірні олії та екстракти з трави рослин входять до складу фітопрепаратів із вираженою антимікробною, протизапальною та антиоксидантною дією. У країнах Західної Європи та Україні успішно культивуються декоративні сорти цього виду: Сильвер Куин "Silver Queen", Донна Валей "Doone Vally", Голден Дуарф "Golden Duarf", Бертрам Андерсон "Bertram Anderson". Перспективним для вирощування та впровадження у медичну практику є чебрець лимоннозапашний (Thymus х citriodorus Pers. Schreb.). Рослина має достатню сировинну базу під час вирощування та містить перспективний склад біологічно активних сполук. Мета роботи - встановлення характерних мікроскопічних діагностичних ознак трави чебрецю лимоннозапашного (Thymus х citriodorus Pers. Schreb. var. "Silver Queen"), заготовленої за умов України. Виконували морфолого-анатомічне та мікроскопічне дослідження свіжої та висушеної рослинної сировини. Для фіксування результатів досліджень використовували мікроскоп "Micromed XS-3320" із цифровою камерою (5 mpix) у поєднанні з комп'ютером та "Біолам" із фотопристроєм ФН-6 для проведення досліджень у прямому та відбитому світлі. Під час морфолого-анатомічного та мікроскопічного дослідження рослинної сировини чебрецю лимоннозапашного було встановлено загальні та відмінні діагностичні ознаки. Ідентифікацію рослинної сировини виду у разі її заготівлі й одержання лікарських засобів необхідно здійснювати з використанням результатів проведених досліджень. Встановлені відмінні діагностичні ознаки трави чебрецю лимоннозапашного можуть бути включені до проекту статті ДФУ "Herba Thymus х citriodorus Pers. Schreb. var. "Silver Queen".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81 + Р282.111 + Л66-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Стешенко Я. В. 
Автоматизація процесу сегментації зображень дефектів металевих поверхонь з використанням нейронної мережі U-Net / Я. В. Стешенко, А. С. Момот, А. Г. Протасов, О. В. Муравйов // Техн. діагностика та неруйнів. контроль. - 2023. - № 2. - С. 34-40. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто актуальне завдання автоматизованої сегментації зображень дефектів металевих поверхонь. Мета дослідження - вдосконалення алгоритмів сегментації з використанням методів глибинного навчання. Обгрунтовано доцільність використання нейронної мережі U-Net, яка є ефективною в завданнях семантичної сегментації зображень. За допомогою спеціальної архітектури мережа здатна створювати маски сегментації з високою ефективністю. Навчальний набір даних для нейронної мережі містить зображення дефектів чотирьох класів, включаючи відколи, тріщини та плями. У результаті аналізу розподілу класів дефектів у навчальному наборі даних зроблено висновок про незбалансованість класів, що негативно впливає на результати навчання. Для оцінки якості навчання мережі розглянуто набір метрик, таких як Accuracy, F1 Score та IOUScore. Проаналізовано доцільність використання даних метрик із урахуванням особливостей навчального набору даних. Доведено, що в умовах значної незбалансованості класів метрика Accuracy не відображає реальної якості моделі. Проведено аналіз впливу різних варіантів бекбону архітектури ResNet на результати навчання. Визначено, що найкращі результати показує модель ResNet18, за допомогою якої вдалося отримати значення коефіцієнта Дайса на рівні 69 % і показника IOUScore на рівні 53 % на тестовому наборі даних. Доведено, що збільшення кількості параметрів моделі не завжди призводить до покращання достовірності результатів. Наведено приклади тестових зображень і прогнозованих нейронної мережею масок і контурів дефектів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-7 с108

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14309 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського