Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Стрелкова А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Стрелкова А.  
"Не-я" Будди та "Не-я" Діогена / А. Стрелкова // Філософ. думка. - 2007. - № 2. - С. 50-64. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(5)-225 + Э35-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Стрелкова А. Ю. 
Принципи дзен-буддизму у філософії Доуена : Автореф. дис... канд. філософ. наук / А. Ю. Стрелкова; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2006. - 16 c. - укp.

Розкрито головні принципи дзен-буддизму та філософії японського мислителя дзен Доуена Кіуена (1200 - 1253), видатного представника школи дзен. Показано, які концептуальні трансформації в межах буддизму зумовили появу філософії дзен. Доведено, що погляд Доуена на власне вчення як на передачу істинного вчення Будди Шак'ямуні має достатні підстави, адже принципи дзен-буддизму є більш глибоким переосмисленням засадничих принципів самого буддизму. З'ясовано зміст головних оригінальних понять філософії Доуена, особливо у його філософії мови, яка радикально відрізняється від традиційного ставлення школи дзен до вербальних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(5ЯПО)410-325 + Э353.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Стрелкова А. Ю. 
Генеза та сутність вчення про порожнечу в філософії буддизму : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.05 / А. Ю. Стрелкова; НАН України, Ін-т філософії ім. Г. С. Сковороди. - Київ, 2017. - 32 c. - укp.

Проаналізовано новий підхід до вивчення буддійської філософії, згідно з яким в основі буддизму всіх історичних періодів і напрямів лежить спільна для них усіх філософська база – "філософія порожнечі", яка містить три нерозривно пов'язані виміри: "порожнечу речей" (їх плинність та взаємозумовленість), "порожнечу понять" (їх нездатність вмістити в собі істинну реальність) та "порожнечу свідомості" (її здатність вміщувати все що завгодно). У зв'язку з цим філософію порожнечі розглянуто не в традиційному ключі, як одну в ряду інших буддійських доктрин (шунья-вада – "вчення про порожнечу" – Нагарджуни), а як найважливішу базову філософію буддизму в цілому. На підставі вивчення першоджерел мовами оригіналу (палі, санскрит, китайська, японська) розглянуто сутність та генезис ідей порожнечі, розкрито їх втілення у конкретному історико-філософському контексті, а також на конкретних прикладах продемонстровано ефективність застосування випрацьованого підходу до розв'язання філософських проблем буддійської онтології, гносеології, етики, філософії мови. Констатовано, що розроблений методологічний підхід уможливлює здійснення адекватної історико-філософської реконструкції загальнобуддійської філософії порожнечі, яка грунтується на внутрішній логіці самого буддійського вчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю215 + Э35-100

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

"Орієнталістська парадигма" у дослідженні східних філософій XIX - перша половина XX ст. / О. А. Ярош, Ю. Ю. Завгородній, А. Ю. Стрелкова, С. В. Капранов, О. В. Кіхно, К. В. Малахова; ред.: О. А. Ярош; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди. - Київ : Наукова думка, 2023. - 242, [1] c. - (Проєкт "Наукова книга"). - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Дослідження присвячено теоретичному осмисленню "орієнталістської парадигми" як етапу у вивченні східних філософій, що, своєю чергою, сприятиме глибшому розумінню соціокультурних процесів у країнах Сходу. Автори звертаються до історіографії вивчення різних інтелектуальних традицій Сходу, від індійської філософії до хасидизму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(5)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867249 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського