Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Сукачов Е$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Сукачов Е. О. 
Теорія сигналів із компактним спектром та її застосування в системах передачі інформації : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.12.13 / Е. О. Сукачов; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. - О., 2001. - 32 c. - укp.

Розроблено теорію аналізу та синтезу багатопараметричних сигналів із компактним спектром, що відповідають критеріям Найквіста. Запропоновано методи формування нових класів сигналів із фінітним спектром, вільних від міжсимвольної інтерференції (МСІ), та методи синтезу сигналів із керованою МСІ для систем із корелятивним кодуванням. Висвітлено методи параметричної оптимізації характеристик систем передачі. Описано нові алгоритми та математичні моделі для систем радіозв'язку, що використовують частотну модуляцію з неперервною фазою. Розв'язано проблему реалізації методів корелятивного кодування в системах передачі цифрових потоків із високою спектральною ефективністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.10 + З884.16-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сукачов Е. О. 
Імпульси Найквіста в системі з OFDM / Е. О. Сукачов, Р. Г. Биков // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2021. - № 5. - С. 126-131. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Технологія мультиплексування з ортогональним частотним поділом каналів або OFDM дозволяє перетворити один високошвидкісний потік даних у паралельні низькошвидкісні потоки, де кожен потік передається у каналі зі своєю субнесучою частотою. На відміну від FDM, де між каналами є захисна смуга частот, канали у системі з OFDM перекриваються між собою, що вимагає ортогональних властивостей між базовими імпульсами передавача і приймача для уникнення міжсимвольної (МСІ) і міжканальної (МКІ) інтерференції. У традиційній OFDM як обвідна базових імпульсів передавача і приймача використовується прямокутний імпульс. Вибір саме прямокутної обвідної зумовлений простотою її форми і додатково дозволяє реалізувати процес прийому OFDM сигналу із застосуванням технології швидкого перетворення Фур'є (FFT). Недоліком в цьому випадку є підвищений рівень позасмугового випромінювання у частотній області, а також підвищена чутливість системи до ефекту Доплера. Особливістю спектра радіоімпульсу з прямокутною обвідною є максимум спектральної щільності на частоті несучої і безліч нулів, розташованих через однакові частотні інтервали, тобто спектр є селективним. Показано, що така особливість спектра для OFDM не є випадковою. Зі свого боку імпульси Найквіста - це вид імпульсів, які мають один максимум і безліч нулів, розташованих через однакові інтервали. Тобто, спектр радіоімпульсу з прямокутною обвідною може розглядатися як імпульс Найквіста, якщо час і частоту поміняти місцями. Розглянуто загальні критерії щодо форми неперервних базових імпульсів передавача і приймача. Встановлено вимоги щодо форми базових імпульсів приймача при селективному спектрі базових імпульсів передавача. Досліджено особливості застосування технології швидкого перетворення Фур'є за базових імпульсів передавача з селективним спектром.


Індекс рубрикатора НБУВ: З884

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського