Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Сусак В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Сусак В. В. 
Українські мотиви в творчості Г.Семирадського / В. В. Сусак // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2002. - № 9. - С. 147-157. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано графіку та живописні твори Г.Семирадського, харківського періоду. Підкреслено глибинні зв'язки митця з українською землею, де він народився.

Проанализированы рисунки и живописные произведения Г.Семирадского, выполненные в харьковский период, подчёркиваются глубинные связи художника с украинской землёй, где он родился.

The article deals with the drawings and painting works of G. Semiradsky of Kharkov period and emphasizes his profound ties with Ukrainian land where the artist was born.


Ключ. слова: Українське мистецтво, польсько-українські зв'язки, Семирадський, Харків
Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4Пол)5-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сусак В. В. 
Паризький період Михайла Бойчука [Електронний ресурс] / В. В. Сусак // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2005. - № 9. - С. 96-110. - Бібліогр.: 27 назв. - укp. - Режим доступу: /articles/2005/

На підставі нових матеріалів, зібраних в архівах та бібліотеках Львова, Кракова. Парижа, детально простежено становлення творчого методу М.Бойчука. Вперше наведено інформацію про діяльність "Української громади в Парижі" та участь в ній художника, проаналізовано сприйняття неовізантинізму французькою, польською, українською критикою того часу, зроблено спробу визначити стилеву належність бойчукізму.

На основе новых материалов, собранных в архивах и библиотеках Львова, Кракова, Парижа, детально прослежено становление творческого метода М.Бойчука. Впервые введена информация о деятельности "Украинской громады в Париже" и участии в ней художника, проанализировано восприятие неовизантинизма французской, польской и украинской критикой того времени, сделана попытка определить стилевую принадлежность бойчукизма.

The formation of Mykhajlo Bojchuk's creative method is retraced in detail using the new materials collected by the author in the archives and libraries of Lviv, Krakow and Paris. The information about activity of "Ukrainian community in Paris" as wellas about M.Bojchuk's participation is introduced for the first time. The perception of neo-Byzantine style by French, Polish and Ukrainian critics is analyzed and the attempt of style definition of bojchukism is made.


Ключ. слова: М.Бойчук, бойчукізм, неовізантинізм, А.Шептицький, Краків, Париж
Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4УКР)6-8 + Щ143(4УКР)61-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сусак В.  
Патерналізм / В. Сусак // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2007. - № 3. - С. 76-94. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Новий патерналізм присутній у соціальних програмах, призначених для розв'язання загальних проблем за напрямками: зменшення кількості випадків підліткової вагітності та допомога неповнолітнім, які вже мають дітей; підтримування дітей, яких кинули батьки; спонукання батьків піклуватися про дітей, яких вони кинули; опікування бездомними на засадах формування у них самовідповідальності; зниження рівня поширеності наркоманії; реалізація спеціальних програм для тих, хто хоче, але не може самотужки впоратися з цією проблемою; допомога учням загальноосвітніх шкіл у розвитку своїх навчальних здібностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.121 + С5*665.24*333.395.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сусак В.  
Самоорганізація versus державний патерналізм: порівняльний аналіз установок жителів Львова і Донецька (1994 - 2004) / В. Сусак // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2007. - № 1. - С. 63-73. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*333.395.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Грудз В. Я. 
Математична модель контрольно-відновлювальних заходів на лінійній частині магістрального газопроводу / В. Я. Грудз, В. М. Сусак // Наука та інновації. - 2005. - 1, № 5. - С. 117-122. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Розглянуто питання централізованого обслуговування лінійної частини магістрального газопроводу. Створено економікоматематичну модель процесу, яка розглядається як функція питомих витрат на обслуговування. Оптимізація процесу обслуговування дає можливість скоротити витрати на обслуговування.


Ключ. слова: магістральний газопровід, економікоматематична модель, обслуговування газопроводу
Індекс рубрикатора НБУВ: О76-08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сусак В. І. 
Типологія патерналізму / В. І. Сусак // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. соціол. - 2007. - Вип. 1. - С. 64-78. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Висвітлено питання типологізації патерналізму як особливого виду соціальних відносин. На найвищому рівні різновиди патерналізму розглянуто в політичній, економічній та культурній сферах. Проаналізовано кваліфікаційні схеми відповідно до форм та ступеня втручання патерналізму в життя його суб'єктів, а також особливостей його впливів на ті чи інші сторони їх повсякденних практик.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*333.395.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/соціол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сусак В. І. 
Я змалку відчуваю час дуже добре. Я можу бути без годинника і знати, котра година, тому що в мене всередині цокає якийсь свій годинник (сторінки із життєвої історії професора Наталії Йосипівни Черниш) / В. І. Сусак // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. соціол. - 2008. - Вип. 2. - С. 5-17. - укp.

Наведено автобіографічне інтерв'ю з професором Наталією Йосипівною Черниш; висвітлено її наукову діяльність та головні дослідницькі зацікавлення. Як завідувач кафедри історії та теорії соціології Львівського національного університету ім. Івана Франка професор Н. Черниш відіграла вагому роль у формуванні львівської соціологічної школи.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5г(4УКР)д

Шифр НБУВ: Ж28852/соціол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сусак В. І. 
Патерналістські установки і практики громадян України в умовах посткомуністичних трансформацій : автореф. дис... канд. соціол. наук : 22.00.03 / В. І. Сусак; Ін-т соціології НАН України. - К., 2009. - 16 c. - укp.

Розкрито суть поняття "патерналізм" і проведено його емпіричну апробацію на грунті мисленнєво-діяльнісних актів громадян сучасної України. Розроблено концептуальні шкали вимірювання ступеня прихильності - неприйняття патерналізму відповідно до концепту "загальний локус контролю", а також традиційного й інноваційного аспектів посткомуністичних трансформацій. Виявлено загальну та контекстуальну динаміку в патерналістських установках і практиках громадян України протягом 1994 - 2006 рр. Зроблено висновок, що антиінноваційний консерватизм переважав креативний традиціоналізм і прагнення до інноваційного розвитку, що є ознакою незавершеності посткомуністичних трансформацій в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*333.395.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364496 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Черниш Н. Й. 
Прелюдія. Тягар "радянської спадщини": ідентифікаційні моделі жителів Львова і Донецька (1994 - 2010 рр.) / Н. Й. Черниш, В. І. Сусак // Укр. соціум. - 2016. - № 3. - С. 8-19. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

За допомогою факторного аналізу досліджено спадкоємність і зміни в індивідуальній інтегральній ідентичності пересічних жителів Львова та Донецька у 1994 - 2010 рр. у контексті ступеня спільності з однією з 14 соціальних груп українського суспільства. Ці групи виокремлено за професійними, етнонаціональними, релігійними, політичними, демографічними та статусними характеристиками, які опосередковано відображали ряд елементів соціальної структури українського суспільства у зазначений період. З'ясовано, що новітні ідентичності, які б відображали взаємозв'язок з новими соціальними реаліями пострадянських трансформацій, у Львові та Донецьку у ці роки були представлені в індивідуальній інтегральній ідентичності репрезентантів двох регіональних центрів недостатньою мірою - сильнішим виявився вплив радянського минулого з притаманною йому ідентифікаційною моделлю.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*4 + С5*332.111.3-231.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Маланчук О. 
Форсований вибір: ідентичності та постави до і після Євромайдану / О. Маланчук, Н. Й. Черниш, В. І. Сусак // Укр. соціум. - 2016. - № 4. - С. 8-20. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Стаття є другою в циклі "Бути громадянином України: регіональні візії". Простежено зростаючі відмінності в процесах ідентифікації донецьких і львівських респондентів у контексті ступеня спільності з однією з 14 соціальних груп сучасного українського суспільства у 2010 - 2015 рр. Ці зміни за умов посилення сепаратизму, утворення "ДНР" та "ЛНР", триваючої російської агресії засвідчили в обох містах еволюцію консервативного типу, але в різних напрямах: Львів стає дедалі більш проукраїнським, тоді як Донецьк повільно дрейфує у бік "Русского мира" та православного християнства. Дані 2010 - 2015 рр. унаочнили також модифікації індивідуальних інтегральних ідентичностей львівських, донецьких і київських респондентів: у Львові зафіксовано усталений порядок найбільш опуклих ідентичностей на чолі з українською та громадянською; в окупованому Донецьку крім масового переселення проукраїнськи налаштованого населення спостережено повернення до локальної та загальної регіональної ідентичностей; у Києві останнім часом набирає сили тренд наближення до львівської ідентифікаційної моделі та падіння на вазі регіональної ідентичності. Таким чином, традиційний регіональний поділ України за останні роки втратив колишню силу; формуються два нові ідентифікаційні простори: великий - з проукраїнськими та громадянськими поставами аж до кордонів з окремими районами Донецької та Луганської областей і малий - властивий мешканцям окупованої частини Донбасу. Останній є досить амбівалентним, але із збереженням окремого уявлення про Україну, частиною якої більшість респондентів все ще себе вважає. Використано факторний аналіз; однофакторний дисперсійний аналіз; аналіз кореляцій; модель множинної лінійної регресії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)124.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сусак В. І. 
Лояльнісна компонента ідентичності "українець/ка": регіональні виміри на прикладі міст Львова та Донецька (1994 - 2010 - 2015 рр.) / В. І. Сусак, І. І. Ващинська // Укр. соціум. - 2018. - № 1. - С. 9-18. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Групові лояльності інтерпретуються як суб'єктивна складова соціальних ідентичностей - важливий структуроутворюючий чинник регіоналізму. У цьому контексті звернуто увагу на дві змістоутворюючі лояльнісні складові ідентичності "українець/ка": громадянську та націоналістичну. Особливості їхніх вимірів формують регіоналізм в Україні. Результати досліджень, пров едених у Львові та Донецьку, показали ознаки формування модерної української нації, оскільки громадянська лояльнісна компонента ідентичності "українець/ка" протягом 1994 - 2010 - 2015 рр. превалювала над націоналістичною компонентою з певними варіаціями в регіонах.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*5*332.111.3-231.1 + С5*25(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського