Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Суходольська Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Суходольська Н.  
Трагічні роковини / Н. Суходольська // Нар. творчість та етнографія. - 2007. - № 6. - С. 91-93. - укp.

Наведено відомості про безпосередніх організаторів Голодомору 1932 - 1933 рр. в Україні, висвітлено антиукраїнський характер постанов того часу. Розглянуто діяльність та головні завдання Асоціації дослідників голодоморів в Україні на чолі з відомим правозахисником Л.Лук'яненком.

Представлены сведения о непосредственных организаторах Голодомора 1932 - 1933 гг. в Украине, освещен антиукраинский характер постановлений того времени. Рассмотрены деятельность и главные задания Ассоциации исследователей голодоморов в Украине во главе с известным правозащитником Л.Лукьяненком.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)614-209

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Суходольська Н. В. 
Вміст міді та цинку в грудному молоці жінок міста Львова та області / Н. В. Суходольська // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2006. - № 3. - С. 71-75. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

На основі офіційних норм фізіологічних потреб і відомих допустимих добових доз міді та цинку при надходженні з їжею розраховано їх фізіологічні рівні (0,4 - 0,67 й 4,0 мг/л відповідно) та максимальні безпечні концентрації (3,3 та 6,7 мг/л відповідно) в грудному молоці. Проведено дослідження металів у 45 пробах грудного молока жінок міста Львова та області. У значній частині проб (37,8 %) спостерігається відхилення вмісту міді від нормативів: у 22,2 % жінок - нижче мінімального фізіологічного рівня, у 15,6 % - вище офіційного рівня безпечності для коров'ячого молока. У 100 % жінок рівень цинку в грудному молоці нижчий фізіологічної норми, що може призвести до розвитку цинк-дефіцитного стану у дитини.


Ключ. слова: грудне молоко, мідь, цинк
Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*736.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гжегоцький М. Р. 
Особливості динаміки вмісту міді в цільній крові вагітних жінок / М. Р. Гжегоцький, Н. В. Суходольська // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2006. - № 2. - С. 69-74. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

У результаті дослідження виявлено залежність між концентрацією міді в організмі жінки, терміном вагітності та ускладненнями. Рівень зазначеного мікроелемента у крові здорових вагітних жінок є вищим у порівнянні з невагітними жінками-донорами та в міру прогресування вагітності зростає та майже вдвічі перевищує початковий рівень. У разі патологічного перебігу вагітності вміст міді є нижчим, ніж у жінок із фізіологічною вагітністю. Проблема потребує подальшого вивчення, зокрема дослідження концентрації міді у пуповинній крові, крові породіль та грудному молоці.


Ключ. слова: цільна кров, мідь, вагітність
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.111 + Р716.21-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гжегоцький М. Р. 
Оцінка вмісту міді, свинцю та кадмію в донорській крові як показників фізіологічної норми / М. Р. Гжегоцький, Н. В. Суходольська // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2006. - № 1. - С. 63-68. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Показано целесообразность использования инверсионной вольтамперометрии в эколого- и клинико-физиологических исследованиях для определения меди, свинца и кадмия в крови человека. Средние уровни меди в крови всех доноров, а также содержание свинца у женщин соответствовали физиологической норме. Концентрация свинца в крови мужчин немного превышала верхний уровень допустимого содержания. Уровень кадмия в крови доноров (мужчин и женщин) был в 3 - 5 раза выше известных показателей для условного человека, но соответствовал данным литературы последних лет. Проблема в целом требует тщательного изучения, в том числе на других категориях населения.


Ключ. слова: донорская кровь, медь, свинец, кадмий, инверсионная вольтамперометрия
Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.2*725.22 + Р353.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Іщенко В. М. 
Ідентифікація різних видів молока з використанням інструментальних і хемометричних методів / В. М. Іщенко, О. В. Кочубей-Литвиненко, Н. П. Суходольська, М. В. Іщенко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2016. - 22, № 2. - С. 230-235. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено інструментальний аналіз 23 зразків різних видів молока: незбираного молока натурального та розведеного водою у кількості від 5 до 20 % мас., питних видів молока різної жирності та відновленого молока. Визначено такі показники складу молока, як вміст жиру, білка, лактози, сухого знежиреного молочного залишку, води, щільність, температуру замерзання, показник заломлення та водневий показник (активну кислотність). Для обробки одержаного масиву даних використано метод головних компонент, що надало можливість розділити зразки відновленого та фальсифікованого водою молока. Найбільш важливими показниками, які впливають на віднесення молока до певної групи, є вміст сухого знежиреного молочного залишку, білка, лактози, а також густина та температура замерзання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-1 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Суходольська Н. В. 
Вміст цинку, міді, свинцю та кадмію в системі мати - плацента - плід / Н. В. Суходольська // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2015. - № 2. - С. 69-77. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Исследовано содержание цинка, меди, свинца и кадмия в крови женщин и их новорожденных при физиологической беременности, угрозе прерывания беременности, анемии и пиелонефрите. Выявлено более низкие уровни эссенциальных и значительно выше концентрации токсичных микроэлементов при патологической беременности по сравнению с физиологической. Существенные различия в содержании металлов обнаружены при угрозе прерывания беременности и пиелонефрите. Установлены достоверные взаимоотношения, указывающие на конкурирование между содержанием эссенциальных и токсичных микроэлементов в системе мать - плод и свидетельствующие о том, что дисбаланс металлов в организме матери приводит к их дисбалансу и в организме младенца. Предложено определять содержание меди, цинка, свинца и кадмия в крови женщин на ранних сроках беременности в качестве дополнительного диагностического критерия развития осложнений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Суходольська Н. П. 
Пошуки маркерів детектування фальсифікатів питних видів молока поєднанням аналітичних і хемометричних методів / Н. П. Суходольська, В. М. Іщенко, О. В. Кочубей-Литвиненко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2017. - 23, 5 (ч. 2). - С. 104-108. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Кочубей-Литвиненко О. В. 
Оцінювання якості і стійкості до зберігання сухої молочної сироватки інструментальними та хемометричними методами / О. В. Кочубей-Литвиненко, В. М. Іщенко, Н. П. Суходольська, Н. В. Ярош // Харч. пром-сть. - 2016. - № 20. - С. 67-74. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено фізико-хімічні, фізико-механічні та функціонально-технологічні властивості різних видів сухої молочної сироватки. Застосування методу головних компонент дало змогу розділити зразки сухої молочної сироватки на групи за способом оброблення сировини. Встановлено, що найвпливовішими показниками для віднесення сухих продуктів із сироватки у групи є температура склування, різниця між температурою склування та зберігання, індекс чутливості до налипання та/або злежування, вміст мангану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л959.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Суходольська Н. П. 
Використання фізико-хімічного аналізу в поєднанні з хемометричним методом обробки даних для якісної оцінки різних видів молока / Н. П. Суходольська, В. М. Іщенко, О. В. Кочубей-Литвиненко, А. І. Маринін, М. В. Іщенко // Харч. пром-сть. - 2017. - № 21. - С. 95-100. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Оцінено можливість поєднання ультразвукового методу аналізу молока з хемометричними методами з подальшим їх застосуванням для класифікації молочних продуктів. Проведено валідацію методики визначення показників якості молока із використанням ультразвукового аналізатора молока "Екомілк-Бонд". Встановлено, що прецизійність визначення показників якості молока цим методом є достатньою для вирішення поставлених завдань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л950.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Суходольська Н. В. 
Методичні особливості фізіологічного моніторингу за перебігом вагітності у жінок в сучасних екологічних умовах на прикладі свинцю та кадмію : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.03 / Н. В. Суходольська; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. - Львів, 2016. - 20 c. - укp.

Вивчено особливості динаміки вмісту токсичних (свинцю, кадмію) й есенціальних (міді, цинку) мікроелементів у крові вагітних жінок та їх комплексного впливу на перебіг гестаційного процесу. Виявлено взаємозв'язок поміж вмістом мікроелементів у крові вагітних жінок та вірогідністю розвитку ускладнень. Запропоновано формули для розрахунку фізіологічно та гранично прийнятних концентрацій свинцю, кадмію, міді та цинку в грудному молоці. Створено математичну модель прогнозування розвитку загрози переривання вагітності, анемії та пієлонефриту у різних триместрах гестації. Розроблено електронну програму прогнозування оцінювання ризиків ускладнень вагітності. Обгрунтовано схему фізіологічного моніторингу за перебігом вагітності у жінок за сучасних екологічних умов, яка грунтується на визначенні індивідуального ризику виникнення ускладнень за показниками вмісту в крові свинцю, кадмію, міді та цинку та проведенні профілактичних і корекційних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424510 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського