Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Сідлецький О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Сідлецький О. Ц. 
Електрофізичні властивості рідкокристалічних систем на основі речовин синтетичного і біологічного походження / О. Ц. Сідлецький, Л. М. Лисецький, В. Я. Маліков, М. В. Мошель, П. О. Стадник // Укр. фіз. журн. - 2001. - 46, № 1. - С. 65-69. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Виміряно провідність, рухливість та енергію активації носіїв заряду в рідкокристалічних системах синтетичного та біологічного походження за умов різних напруженостей електричного поля у широкому інтервалі температур. Обговорено процеси, що відбуваються в цих системах під впливом електричного поля і температури. Відзначено подібність результатів для синтетичних рідких кристалів і компонентів біомембран.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35 + В377.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сідлецький О. Ц. 
Ефекти ближнього впорядкування в бінарних рідкокристалічних системах та розплавах органічних молекулярних кристалів : Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук : 01.04.15 / О. Ц. Сідлецький; НАН України. НТК "Ін-т монокристалів". Ін-т монокристалів. - Х., 2003. - 19 c. - укp.

Вперше встановлено, що в рідкокристалічних сумішах ціанобіфенілів з азометинами та довголанцюговими карбоновими кислотами мають місце істотні відхилення концентраційних залежностей діелектричної проникності від адитивних значень на концентраціях існування індукованої смектики; характер цих відхилень не залежить від фазового стану (смектик, нематик, ізотропна рідина). В системах ціанобіфеніл - азометин і ціанобіфеніл - немезогенна домішка виявлено позитивні відхилення концентраційних залежностей діелектричної проникності від адитивних значень як у рідкокристалічних, так і в ізотропній фазах, що є свідченням зв'язку цього ефекту із ближнім впорядкуванням молекул. У рідкокристалічній фазі це впорядкування трансформується на дальнє трансляційне впорядкування, що виражається у більш сильних відхиленнях від адитивних значень. Отримано експериментальні свідчення існування комплексів із переносом заряду в розплавах ряду систем органічний молекулярний кристал - хлораніл. Розраховано фізичні та хімічні властивості цих комплексів, запропоновано модель утворюваних надмолекулярних структур з урахуванням специфічних і неспецифічних взаємодій. На основі методів квантової хімії визначено енергії взаємодій, дипольні моменти, міжмолекулярні відстані, а також оптимізовано геометрії експериментально досліджених систем рідких та органічних молекулярних кристалів за різних співвідношень компонентів. Доведено, що отримані результати не суперечать експериментальним даним про властивості комплексів з переносом заряду в розплавах систем ряду органічних речовин із хлоранілом, а також підтверджують відсутність хімічних комплексів в системах

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.35,022 + Г513,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сідлецький О. Ц. 
Науково-технічні основи отримання оксидних сцинтиляційних кристалів на основі твердих розчинів заміщення : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.02.01 / О. Ц. Сідлецький; Національна академія наук України, Інститут монокристалів. - Харків, 2018. - 33 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К967.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436112 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
4.

Сідлецький О. Ц. 
Сцинтиляційні кристали на основі твердих розчинів заміщення : [монографія] / О. Ц. Сідлецький, Б. В. Гриньов; ред.: Б. В. Гриньов; Національна академія наук України, Інститут сцинтиляційних матеріалів. - Харків : ІСМА, 2019. - 247 c. - (Стан та перспективи розвитку функціональних матеріалів для науки і техніки®). - Бібліогр.: с. 214-247 - укp.

Розроблено науково-технічні основи цілеспрямованого отримання високоефективних неорганічних сцинтиляційних кристалів на основі твердих розчинів заміщення. Досліджено структурні, люмінесцентні та сцинтиляційні властивості отриманих оксидних кристалів. Визначено умови вирощування великогабаритних оксидних кристалів твердих розчинів методом Чохральського та кристалічних волокон твердих розчинів методом мікровитягування. Сформульовано загальний феноменологічний підхід до цілеспрямованого отримання кристалів із поліпшеним світловим виходом, зокрема, визначено тенденцію до зростання світлового виходу твердого розчину в змішаних системах.



Шифр НБУВ: ВА860127 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського